Jump to content

Recaptcha dla formularza kontaktowego i "wyślij zapytanie" w karcie produktu


pbpo

Recommended Posts

Jak w temacie, 
poszukuje sposobu lub modułu najlepiej darmowego (ale ostatecznie może być płatny) dla prestashop 1.4.6.2. Gdyby działało też na 1.6 nie obraził bym się.
 
Korzystałem z rozwiązań które znalazłem na forum, ale niestety nie działają one poprawnie, (slideCaptcha czy eicaptcha i kilka innych). 

 

Posiadamy opcję wysyłki maili poprzez formularz kontaktowy i korzystamy także z modułu "sendtoafriend" do wysyłania zapytań dotyczących konkretnych produktów. 

Od nowego roku właśnie poprzez "sendtoafriend" dostajemy na prawdę sporo spamu. Dlatego chcemy go zabezpieczyć.

 

Najlepiej jak by była możliwość zastosowania noCaptcha ReCaptcha 

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

W dalszym Ciągu nic. próbowałem z nową wersją NO  noCaptcha ReCaptcha, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. A na prawdę potrzebuję zabezpieczyć formularz sendtoafriend(inquery), bo dostajemy sporo spamu. 

 

Dodałem już samą captcha, ale nie wiem jak zmusić go do sprawdzania czy zostało zaznaczone czy też nie.

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc, w końcu ktoś się odezwał. 
Już wiem dlaczego nie mogłem tego tematu znaleźć na forum... szukałem pod hasłem "captcha", a nie "spam"

Trochę nie działa jak powinno, ale z tym powinienem sobie poradzić. 

Bo błąd ("Musisz przepisać kod z obrazka!") wyświetla mi się zaraz po wejściu do formularza zamiast w momencie wysyłki (bez uzupełnionego pola).

Jeśli wiesz jak przerobić tę część tak by komunikat wyświetlał się dopiero po błędzie, a nie zanim on nastąpi:
 

else{                 
      $this->errors[] = Tools::displayError('You did not answer the anti bot question correctly - must be lower case characters.');                                 
      }//close else getvalue antispam
Link to comment
Share on other sites

o ktorej wersji presty mowisz? to rozwiazanie dla 1.5 i 1.6

w 1.4 uzywalem slidecaptcha (i dzialalo) wiec ci nie pomoge

 

nie robilem tez wyswietlenia tego bledu - jak ty chcesz, mam wpisane "jesli nie jestes robotem podaj wynik 3+9=  "

Link to comment
Share on other sites

mówię o wersji 1.4.6

Rozwiązanie działa na niej i nawet dobrze tylko właśnie wyświetla ten błąd zaraz po załadowaniu strony z formularzem.

I też zrezygnowałem z tego błędu. Po prostu napisałem - " podaj wynik 5 * 4 = "

I dodałem go zarówno w formularzu kontaktowym jak i w SendToAFriend bo tam najwięcej spamu szło.

Ten SlideCaptcha to ten moduł ?  >> http://www.catalogo-onlinersi.net/it/aggiungi-firefox/264-slide-captcha.html

 

Jeśli tak to u mnie wysypuje się cały formularz i BO w zakładka z modułami o.0

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zainstalowałem wersję którą mi wysłałeś, nie rozwala mi już formularza i BO. No, ale i tak nie działa. Wyświetla mi puste miejsce tzn to co jest w slideCaptcha.tpl czyli:

<div style="position:relative; float:left; width:100%; "><div class="QapTcha"></div></div>

I nic poza tym. czy powinienem jakieś zmiany w plikach zrobić jeszcze ? 

Możesz sam zobaczyć >> http://supron1.pl/pl/kontakt

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...