Jump to content
  • 0

prestashop 1.6.0.11 - nowa wersja dostępna


vekia

Question

47 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W zasadzie jest to samo co zawsze, załatali masę błędów, wprowadzili sporo fajnych usprawnień ale popełnili też masę głupich błędów, sam załatałem jeden w kilka godzin po premierze, kto inny również wysłał kilka bugfixów tak oczywistych, że to się w głowie nie mieści - chyba ktoś zapomina (albo w ogóle tego nie robi) puścić paczki do jakiś testerów tak, na 2-3 dni przed wydaniem.

 

IMO z tym mechanizmem autoupgrade wydania powinny być bardziej dynamiczne albo mogliby pomyśleć o mechanizmie autoupdate, który zaktualizuje sklepy z wersją 1.6.0.11 o kilka hotfixów, które pojawiły się na Github.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak się okaże, że błędy były znaczące to wejdzie szybko update do ver12 tak jak to było z 8-9.

Co do mechanizmu to świetnie by spisywał się taki jak jest w linux. Wybierasz rodzaj repozytoriów z jakich ma być update i zaciąga fixy albo tylko wersje oficjalne

Edited by agland (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

na głównej:
Fatal error: Call to undefined method Tools::getCountry() in /var/www/vhosts/xxx/xxx/classes/controller/FrontController.php on line 175

 

backend:

Fatal error: Undefined class constant 'MODE_STD' in /var/www/vhosts/xxx/xxx/classes/controller/AdminController.php on line 407

 

Swoją drogą, może i dobrze że te błędy wyszły, w końcu się tutaj zarejestrowałem po 2 latach wyłącznie obserwowania ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

już to zrobiłem, nie pomogło, ale chyba wiem czemu się wykrzacza.

każdy z folderów głównych przy autoupgrade wgrał się do folderu drugiego poziomu:

/controllers do /controllers/controllers

/admin do /adminxxx/admin

itp

zaraz skończę to ogarniać i zobacze czy odpali.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

oo :) juz widać mialem wyłączony moduł :)

teraz dziwne mam to 

na samym dole gdzie stopka 

tam są takie ikonki pod "Informacje o sklepie" dlaczego są małe a nie duże w starszej wersji była duża ikonka 

czy to przez zmiany nowej wersji czy to błąd

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przy próbie aktualizacji 1-click Upgrade wyskakuje komunikat "Błąd javascript (parseJSON) wykryto dla akcji "upgradeNow". Rozpoczęto przywracanie...

 

wcześniejsze aktualizacje przechodziły tak bez problemu.

 

czy na mój problem, ktoś zna rozwiązanie ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam Wszystkich,

zrobiłem upgrade z wersji 1.6.0.9 do wersji 1.6.0.11 za pomocą modułu 1Click. Po aktualizacji w panelu administratora nie rozwija się menu, na pulpicie nie ładuje żadnych statystyk, w zakładce Administracja, pole lista zmienionych plików - również cały czas ikona ładowania. Z dodatkowych błędów, to jeszcze pasek wyszukiwania modułów nie działa. W zakładce moduły za każdym razem kiedy się ponownie loguje, prosi o zalogowanie się do Addons. Próba powortu do poprzedniej wersji w opcji 1Click nie działa, brak informacji o błędzie czy innego komunikatu.

 

Może ktoś z Was miał taki przypadek podczas aktualizacji, albo naprowadzi mnie gdzie szukać przyczyny?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam Wszystkich,

zrobiłem upgrade z wersji 1.6.0.9 do wersji 1.6.0.11 za pomocą modułu 1Click. Po aktualizacji w panelu administratora nie rozwija się menu, na pulpicie nie ładuje żadnych statystyk, w zakładce Administracja, pole lista zmienionych plików - również cały czas ikona ładowania. Z dodatkowych błędów, to jeszcze pasek wyszukiwania modułów nie działa. W zakładce moduły za każdym razem kiedy się ponownie loguje, prosi o zalogowanie się do Addons. Próba powortu do poprzedniej wersji w opcji 1Click nie działa, brak informacji o błędzie czy innego komunikatu.

 

Może ktoś z Was miał taki przypadek podczas aktualizacji, albo naprowadzi mnie gdzie szukać przyczyny?

 

To dość popularne i w większości przypadków wystarczy kilka razy odświeżyć back-office...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

a ja mam problemy z  zaistalowaniem dowolnego modułu w BO po aktualizacji z wersji 1.6.0.9 do 1.6.0.11. nie ma znaczenia czy oficjany czy inny moduł.

 

Następujący(e) moduł(y) nie został(y) prawidłowo zainstalowane:

  • erpillicopresta :
        Błąd techniczny: PrestaShop nie może zainstalować tego modułu.

 

 

ktoś ma jakiś  pomysł jak to naprawić??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zmiana wersji przeszła bezboleśnie, ale jest jeden problem, który odkryłem po paru dniach.
Co kilka dni aktualizuję stany magazynowe przez import CSV. Importuję tylko ID i Ilość.

Plik ok 20kB, rekordów max.2000. W zaktualizowanej wersji operacja dość długo trwa (tak w przybliżeniu 4x dłużej niż dotychczas), ale najgorsze, że rozwala strukturę kategorii, pozostawiając tylko kategorię domyślną.
Mam kategorie w 5 poziomach, a po zaimportowaniu tylko 2 kolumn z csv (napewno nie mam nic mapowane z pozycją "Kategoria,x,y,z") wszystkie kategorie są puste.

 

Jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, posiadam problem z nową wersją prestashop 1.6.0.11 (nowa instalka upgrade bazy z 1.5.6 do 1.6.0.11)a mianowicie jak kolega wyżej zabamich także posiadałem takie błedy udało się skasować 3 i niestety otrzymałem taki błąd którego nie potrafię naprawićmacie jakieś pomysły ?

 

bład front office

Fatal error: Uncaught Unknown column 'module_shop.enable_device' in 'on clause'<br /><br /><pre>SELECT h.`name` as hook, m.`id_module`, h.`id_hook`, m.`name` as module, h.`live_edit` FROM `ps_module` m INNER JOIN ps_module_shop module_shop ON (module_shop.id_module = m.id_module AND module_shop.id_shop = 1 AND module_shop.enable_device & 1) INNER JOIN `ps_module_shop` ms ON ms.`id_module` = m.`id_module` INNER JOIN `ps_hook_module` hm ON hm.`id_module` = m.`id_module` INNER JOIN `ps_hook` h ON hm.`id_hook` = h.`id_hook` LEFT JOIN `ps_module_group` `mg` ON mg.`id_module` = m.`id_module` WHERE (h.name != "displayPayment") AND (hm.id_shop = 1) AND (mg.id_shop = 1 AND mg.`id_group` IN (13)) GROUP BY hm.id_hook, hm.id_module ORDER BY hm.`position` </pre> thrown in ../../test/classes/db/Db.php on line 639

 

 

bład back office

 
"Fatal error: Uncaught Unknown column 'module_shop.enable_device' in 'on clause'<br /><br /><pre>SELECT h.`name` as hook, m.`id_module`, h.`id_hook`, m.`name` as module, h.`live_edit` FROM `ps_module` m INNER JOIN ps_module_shop module_shop ON (module_shop.id_module = m.id_module AND module_shop.id_shop = 1 AND module_shop.enable_device & 1) INNER JOIN `ps_module_shop` ms ON ms.`id_module` = m.`id_module` INNER JOIN `ps_hook_module` hm ON hm.`id_module` = m.`id_module` INNER JOIN `ps_hook` h ON hm.`id_hook` = h.`id_hook` WHERE (h.name != "displayPayment") AND (hm.id_shop = 1) GROUP BY hm.id_hook, hm.id_module ORDER BY hm.`position` </pre> thrown in ./../test/classes/db/Db.php on line 639
 
Po wyłączeniu raportowania błędów back office działa natomiast fornt offise ma wtedy Internal Server Error 500
 
Jakieś pomysły ?
Link to comment
Share on other sites

  • 0

dodatkowo nowe wersja ma problem z przeliczaniem walut przy płatności Paypal. na starsze wersji presty mialem ustawione aby przy płatności paypal zmieniało walutę z waluty klienta na domyślna walutę sklepu (euro) i działało to bezbłędnie. po aktualizacji do nowej wersji przestało to działać prawidłowo po kliku dniach. wiec  zaistalowalem na nowo czystą instalacje  wersji 1.6.0.11 i  przeniosłem produkty, zamówienia klientów. i przez 3 dni konwersja działała jak poprzednio. dziś  dostaję potwierdzenie zamówienia i widzę błąd przewalutowania.

sprawdzam i faktycznie  jest to samo co po upgrade.

 wiec ewidentnie nowa wersja ma problem z  walutami :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

zaktualizowałam sklep przy pomocy 1click upgrade z wersji 1.5 do 1.6.0.14. Nic się w sumie poważnego nie wykrzaczyło, ale w panelu admina >Katalog >Produkty, praktycznie żadna zakładka (ilości, zdjęcia, funkcje) nie chce się załadować. Przy pozostałych pojawiają się, ale przyciski 'Zapisz i zostań' i 'Zapisz' są nieaktywne, jakby się cały czas ładowały.

 

Co to może być? Trochę to upierdliwe, bo nie mogę zmienić ilości produktu, ceny ani nawet dodać nowego produktu.

 

Proszę pomóc laikowi :)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam.

Jestem nowy w związku z tym na wstępie się przywitam.

 

Od jakiegoś czasu konfiguruję i poznaję nową prestę.

Mam nadzieję że prawidłowo bo miałem już oczekiwane prze ze mnie rezultaty.

Jednak od jakiegoś czasu "podejrzewam bo pewności nie mam, instalacja transefurj.pl" Presta wykrzaczyła mi się w realizacji zakupów.

Dodatkowo przewróciła moduł który działał poprawnie a mianowicie DPD.

Teraz nie mam ani dostawcy ani podstawowej metody płatności. Tak wygląda błąd.

Widok%201.jpg?dl=0

Poszedłem więc tą drogą. Włączyłem możliwość instalacji modułów nie od presty. Widok poniżej.

 

Widok%202.jpg?dl=0

Dodatkowo jak wchodzę w panelu admina/moduły/płatności to na samej górze jako aktywne widać tylko przelewy na konto. Mimo tego że zainstalowana również jest płatność transferuj.pl Poniżej PrntScr z dalszej konfiguracji.

Widok3.jpg?dl=0

 

Widok4.jpg?dl=0

 

Widok5.jpg?dl=0

 

Widok6.jpg?dl=0

 

Jak do tej pory bywało, za każdym razem jak mi coś nie działało było to błędną konfiguracją presty ewentualnie moim nie zrozumieniem tematu.

W późniejszym czasie zacząłem łapać i było OK. Co tym razem mgło się wywalić.

Bardzo proszę o pomoc.

 

P.S. 

W razie gdyby obrazki się nie wyświetliły z zewnętrznego łącza dodaje link do folderu w którym znajdują się obrazki dodane do posta.

https://www.dropbox.com/sh/mzxgip745uniy6t/AABHthU36g_Z8unrVdTWL52-a?dl=0

Edited by e-stylowo.pl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Włącz w ustawieniach moduły nie od prestashop i włącz tryb debugowania, ewentualnie przeinstaluj moduł transferuj chociaż nie podejrzewam ze to on coś zrobił, była by to dla mnie nowość.

Dziękuje za szybką reakcję.

Jednak kolego sprawa wygląda tak.

Na chwilę obecną odinstalowałem całe transferuj.pl włącznie z tym iż usunąłem z serwera. Nie wiem gdzie się jeszcze mogło zainstalować ale folder na serwerze moduły jest czysty. Dodatkowo wszedłem zaawansowane/wydajność i wyczyściłem całą pamięć podręczną.

Oczywiście już w pierwszym moim poście jest zdjęcie pokazujące że moduły nie od presty są włączone.

Widok%202.jpg?dl=0

Link do zdjęcia - https://www.dropbox.com/s/ucb81328d3vmpj5/Widok%202.jpg?dl=0

Nie wiem tylko jak włączyć tryb debugowania o którym piszesz.

I teraz trzymając się tej postaci rzeczy że nie ma w mojej preście transferuj.pl nadal mam kłopot i pojawia się nadal ten sam błąd.

Widok%201.jpg?dl=0

Link do pliku - https://www.dropbox.com/s/k7oykdulwl84hzq/Widok%201.jpg?dl=0

Dziwne jest to że mówi mi że nie ma przewoźników dla tego adresu a zainstalowany moduł i skonfigurowany jest DPD.

DPD%20modul.jpg?dl=0

Link do pliku - https://www.dropbox.com/s/qqw1whnab3dkmrd/DPD%20modul.jpg?dl=0

Dodatkowo mam prawidłowo skonfigurowaną płatność podstawową tak zwany przelew, która w ogóle nie jest aktywna. Może ktoś wie jak z tym sobie poradzić.

P.S.

Może jeszcze usunąć moduł DPD???? Ale w takim razie jak za każdym razem się coś wysypie to w preście będzie trzeba od nowa????

Edited by e-stylowo.pl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wydaje mi się ze to kwestia konfiguracji, zmieniałeś coś w panelu kraje strefy, może moduł typu ship to pay?

 

https://www.prestashop.com/forums/topic/272660-500-error-b%C5%82%C4%99dy-bia%C5%82a-strona-instrukcja-dotycz%C4%85ca-trybu-debugowania/

Dzięki.

Już dotarłem do tego debugowania zaczęły się wyświetlać dodatkowe informacje ale mnie to nic nie mówi.

Ustawiłem zgodnie z instrukcją powyżej, choć u mnie jest inny układ plików.

I nic.

A co to za moduł ship to pay???

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czyli co się wyświetla?

Moduł ship2 pay to moduł który ogranicz metody wysyłki i płatności dlatego pytam czy masz go ewentualnie jego odpowiednik payments to carrier.

O dzięki za info, właśnie czegoś takiego szukałem szczególnie do wysyłki za pobraniem.

Co mi się wyświetla???

Już któryś raz z kolei wstawiam PrntScr. - https://www.dropbox.com/s/k7oykdulwl84hzq/Widok%201.jpg?dl=0

Kolego najlepsze jest to że stan zmieniłem strasznie. Usunąłem wszystkie metody płatności zostawiłem tylko przelew i wszystkie wtyczki kurierów typu DPD.

I nadal to samo się wyświetla nie mam już pojęcia co może być przyczyną.

Nawet komunikat się nie zmienił????????

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czyli co się wyświetla?

Moduł ship2 pay to moduł który ogranicz metody wysyłki i płatności dlatego pytam czy masz go ewentualnie jego odpowiednik payments to carrier.

Teraz się dopatrzyłem że z tych wszystkich które wymieniłeś to mam zainstalowany pod hasłem "carrier" w wyszukiwarce modułów Rozkład sposobu dostawy v1.3.1 Dodaje wykres pokazujący dystrybucję nawzajem kurierów do statystyki na tablicy.

I to wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...