Jump to content

Moduł - 301 po osiągnięciu stanu 0


Recommended Posts

Witam,

Poszukuję modułu, który powodował by że po osiągnięciu stanu 0 przez produkt został on w sklepie automatycznie wyłączony a jego adres przekierowywany przez 301 na stronę kategorii tego produktu.

Jeśli nie ma takiego modułu to zlecił bym jego napisanie.

Ktoś coś?

Link to comment
Share on other sites

a sie troche rozpedzilem z odpoweidzia ;/ owszem jest, ale przy wylaczonym produkcie (product > edycja - informacje - wylacz produkt) i tu pojawia sie akcja do wybrania z przekierowaniem na inny produkt...

 

wracajac do twojego problemu... teraz tak jeszcze raz sie wczytujac przestalem rozumiec w czym problem, znaczy inaczej, w jakim celu mialo by tak dzialac? tak szczerze powiedziawszy - stawiajac sie w roli klienta, jak widze produkt na sklepie, klikam w niego i przenosi mnie do jakies kateogrii, w pierszej kolejnosci mysle, ze to jakis blad sklepu, ale kliekajac kolejny raz to juz staje sie frustrujace. albo sa produkty albo sa kategorie... jakos nie widze racjonalnego dzialania takiego rozszezenia. opisz dokladnie co chcesz osiagnac i w jakim celu

Edited by deejay3 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

O tym właśnie głosi pierwsza część mojego pytania. Założmy sytuację w której klient kupuje ostatni dostępny produkt. Po zakupie już go nie ma dostępnego ale karta produktu dalej funkcjonuje lecz nie można zamówić. W tym momencie moduł wyłączał by produkt i jego adres tak aby nie był już widoczny w sklepie i aby nie wprowadzać zamieszania u klientów którzy wchodzac na niego liczą że go kupią. I jak już produkt jest wyłączony to sklep zwraca albo błąd 404 albo serwują strone że brak jest produktu. Wtedy do akcji wchodzi mechanizm z drugiej części pytania, tj przekierowanie na podstronę kategorii. Ma to na celu po pierwsze uporządkowanie linkowania wewnętrzengo w sklepie, w sitemapie oraz skierowanie robotów wyszukiwarek na odpowiednią kategorię tak aby nie tracić mocy z adresów produktów już niedostępnych. Gdyby się okazało, że jednak klient ma gdzies zapisany link lub znalazł go na jakimś forum, wynikach wyszukiwania itp, to nie "odbije" się od pustej strony ale otrzyma listę produktów podobnych bo z tej samej kategorii.

Podsumowując jest to bardziej rozwiązanie konieczne pod kątem seo ale tez dla klientów. W moim aktualnym sklepie z którego przechodzę na prestę mam właśnie takie rozwiązanie i jest ok.

Ten cały mechanizm warty jest uwagi wyłącznie w sklepach w których w listingu produktów znajdują się jedynie prdukty dostęnie do zakupu - u mnie tak jest.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...