Jump to content

Nie zapisuje zmian


Camaro1974

Recommended Posts

Powoli tracę cierpliwość, może macie jakieś rozwiązanie.

Problem:

Wprowadziłem kilkanaście kategorii, wszystkie się zapisały i nie było problemu do momentu kiedy chciałem dodać kolejną kategorię. Panel admin. zapisuje zmianę, widzę nową kategorię na liście, ale sklep nie wyświetla jej na stronie.

 

Z drugiej strony panel nie zapisuje żadnych zmian jeśli chodzi o moduły.

Próbowałem odinstalować blok kategorii. Mam komunikat że został odinstalowany, ale okazuje sie ze nie, nadal jest na liscie.

Edited by Camaro1974 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

chce dodac kategoria Kamizelki, nadrzedna kategoria Odziez

Nie wyswietla jej w menu poziomym na stronie glownej a takze nie pokazuje jej po kliknieciu w Odziez.

Wszystkie poprzednie sa i dzialaja peawidlowo

 

Teraz zauwazylem ze cos pochrzanilo sie tez z produktami.

Ostatni produkt ktory zostal dodany widnieje w panelu adm., ale na stronie jest tylko opis bez zdjecia a po kliknieciu w puste okno zdjecia pojawia sie tylko komunikat:

 

Jest 1 błąd

  1. Nie masz dostępu do tego produktu.
Edited by Camaro1974 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

korzystasz z jakiegoś rozwiązania cache? np. od hostingu, albo jakiś moduł w prestashop?

 

przejdź do: preferences > performance

wyłącz cache, i włącz wymuszenie kompilacji

sprawdź czy cokolwiek się zmienia na froncie

Link to comment
Share on other sites

przejsc na php 5.3> warto tak czy siak

 

ale u ciebie wyglada to idealnie na problem z cachem

moze wyczysc go recznie?  czyli

usun wszystko z :

theme/twojtemat/cache/....

cache/cachefs/....

cache/smarty/cache/.....

cache/smarty/compile/...

dodatkowo jak masz problem z pokazywaniem modulu na liscie modulow usun raz cache/class_index.php  - on wygeneruje sie ponownie

 

ja uzywam oprocz wyczysc cache  tego modulu ktory usuwa wiecej:
http://bit.ly/emptycache-prestashop

 

jesli kasowales kategorie i na nowo je robiles (i tak w kolko) mogl powstac jakis problem z tabela w bazie danych

mozesz zrobic 3 i 4 punkt z modulu oczyszczanie prestashop - ale tu robisz kopie bazy danych! i nie odpowiadam za to jak cos pojdzie nie tak :)

Link to comment
Share on other sites

Czy masz na hostingu zdeklarowany rozmiar bazy danych? - może baza osiągnęła już max. rozmiar i nie zapisuje już nowych rekordów?. Czy inne zmiany są wprowadzane na stronę np. zmiany w opisie itp... są dodawane i widziane?

Link to comment
Share on other sites

przejsc na php 5.3> warto tak czy siak

 

ale u ciebie wyglada to idealnie na problem z cachem

moze wyczysc go recznie?  czyli

usun wszystko z :

theme/twojtemat/cache/....

cache/cachefs/....

cache/smarty/cache/.....

cache/smarty/compile/...

dodatkowo jak masz problem z pokazywaniem modulu na liscie modulow usun raz cache/class_index.php  - on wygeneruje sie ponownie

 

ja uzywam oprocz wyczysc cache  tego modulu ktory usuwa wiecej:

http://bit.ly/emptycache-prestashop

 

jesli kasowales kategorie i na nowo je robiles (i tak w kolko) mogl powstac jakis problem z tabela w bazie danych

mozesz zrobic 3 i 4 punkt z modulu oczyszczanie prestashop - ale tu robisz kopie bazy danych! i nie odpowiadam za to jak cos pojdzie nie tak :)

usunalem wszystko co napisales, aczkolwiek nie udalo usunac sie katalogow z folderu

cache/smarty/compile/...

 

nic nie pomoglo :(

 

Nie mam pliku cache/class_index.php

mam tylko cache/index.php

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam,

 

Odkopuję gdyż mam podobny problem a wspomniane sposoby jego rozwiązania nie skutkują. 

Mam ostatnio sporo pracy przy aktualizacji sklepu i od paru dni jeden i ten sam problem - zmiany które próbuję wprowadzić nie zapisują się. Przykład :

- chcę zmienić ceny w kombinacji danego produktu, klikam w edycję, zmieniam cenę ręcznie, zatwierdzam zapisz i zostań lub zapisz - bez różnicy. 1/10 razy wyskakuje po chwili mała zielona tabliczka "produkt poprawnie zaktualizowany". Kiedy wyskakuje zielona tabliczka zmiany faktycznie się zapisują. Dodam że jeżeli się uprę i będę raz za razem wprowadzał te samą zmianę to w końcu doczekam się upragnionej zielonej tabliczki. 

 

Dzisiaj wpadłem na pomysł że przecież mogę produkty aktualizować bezpośrednio z bazy w phpmyadmin( w niektórych przypadkach jest to nawet prostsze), więc do dzieła. Znalazłem ID produktu zaktualizowałem co chciałem, kliknąłem wykonaj, i... na sklepie dalej to samo. Nic kompletnie się nie zmieniło, a żeby było śmieszniej wchodząc ponownie w produkt z poziomu phpmyadmin zmiany są, zgodnie z tym co wprowadziłem poprzednio. 

 

Próbowałem czyścić cache, sprawdzałem czy loguję się aby na pewno do odpowiedniej bazy. 

 

Wersja presty : 1.6.1.6

 

Bardzo proszę o pomoc,

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Odkopuję gdyż mam podobny problem a wspomniane sposoby jego rozwiązania nie skutkują. 

Mam ostatnio sporo pracy przy aktualizacji sklepu i od paru dni jeden i ten sam problem - zmiany które próbuję wprowadzić nie zapisują się. Przykład :

- chcę zmienić ceny w kombinacji danego produktu, klikam w edycję, zmieniam cenę ręcznie, zatwierdzam zapisz i zostań lub zapisz - bez różnicy. 1/10 razy wyskakuje po chwili mała zielona tabliczka "produkt poprawnie zaktualizowany". Kiedy wyskakuje zielona tabliczka zmiany faktycznie się zapisują. Dodam że jeżeli się uprę i będę raz za razem wprowadzał te samą zmianę to w końcu doczekam się upragnionej zielonej tabliczki. 

 

Dzisiaj wpadłem na pomysł że przecież mogę produkty aktualizować bezpośrednio z bazy w phpmyadmin( w niektórych przypadkach jest to nawet prostsze), więc do dzieła. Znalazłem ID produktu zaktualizowałem co chciałem, kliknąłem wykonaj, i... na sklepie dalej to samo. Nic kompletnie się nie zmieniło, a żeby było śmieszniej wchodząc ponownie w produkt z poziomu phpmyadmin zmiany są, zgodnie z tym co wprowadziłem poprzednio. 

 

Próbowałem czyścić cache, sprawdzałem czy loguję się aby na pewno do odpowiedniej bazy. 

 

Wersja presty : 1.6.1.6

 

Bardzo proszę o pomoc,

 

Pozdrawiam

 

Chrome? czy inna?

U mnie (dzisiaj) przestało działać na Chromie, ale FF jak gdyby nic.

Sprawdź sobie też na FF

 

Edit:

https://www.prestashop.com/forums/topic/563979-presta-16-16-nie-zapisuje-zmian-cen/

Edited by krzyhan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Temat już był poruszany naście razy na forum wystarczy poszukać żeby znaleźć te wątki. Problem jest w niektórych przeglądarkach, mozilla póki co sprawuje sie dobrze. Poprawka jest w wersji presty 1.6.1.9 jeśli ktoś nie może, lub nie che aktualizować sklepu to powinien nanieś poprawki w plikach:

https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/pull/6749/commits/73fd8dbed9f413a70f7d04fc4badd48f00ca501a

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...