Jump to content

Produkt na wagę - stany magazynowe


mrova

Recommended Posts

Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie problemu, z którym borykam się od początku założenia sklepu, a mianowicie:

 

Sprzedaję produkty, które w większości są na wagę, czyli produkt z kg. opakowania rozdzielany jest na mniejsze części (po złożeniu zamówienia przez klienta) i tak jest wysyłany.

 

Do każdego produktu dostępne są jego "wersje" (w ps to atrybuty), czyli klient może zamówić 50g, 100g, 250g itd., ale może zamówić 1x250g, 5x50g, cały czas będzie to wysłane z jednego miejsca na magazynie.

 

Podsumowując, czy da się spiąć atrybut (waga np. 50g), tak żeby zmieniał pozostałe atrybuty w momencie zamówienia (klienta zamawia 500g, zostaje 500g na stanie, czyli 10x50g, 5x100g itd.) i sam to przeliczał i zmieniał pozostałe?

Link to comment
Share on other sites

Już tłumaczę. Na magazyn wchodzi mi towar np. 1kg herbaty.

 

Na stronie ten sam kilogram rozbijam w ramach atrybutów na:

50g

100g

250g

500g

1kg

 

Wszystko idzie z jednej paczki i problem polega na tym, że jeżeli klient zamawia 2x50g to teoretycznie powinno zejść 100g z dostępnego kilograma, a presta traktuje każdy atrybut jako osobny produkt, czyli zejdą dwie sztuki z 50g.

 

Mogę to na bieżąco zmieniać i pozostałą ilość rozbijać na atrybuty, ale przy 150 pozycjach to trochę uciążliwe.

 

np.

Mam 1kg, czyli

20x50g

10x100g

4x250g

2x500g

1x1kg

 

Po każdym zamówieniu musiałbym zmieniać ręcznie dostępne ilości.

niejasno piszesz - chcesz aby stan magazynowy byl w gramach? (np 3000gram) a kazda kombinacja zmniejszala stan o tyle ile ma napisane?

Edited by mrova (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tak, do tego doszedłem, ale myślałem, że może jest jakiś sprytny moduł którego nie znam :) No nic, chyba na razie zostanę przy tym co mam.

 

aha

niestety presta sama w sobie nie ma mozliwosci takiego zmniejszania stanow

 

moglbys zastosowac jednostke 50g i sprzedawac bez kombinacji

albo rozbic kazda kombinacje na osobny produkt

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...