Jump to content

fara a scade produs din stoc


Recommended Posts

salut,

 

vreau ca atunci cand cineva face o cumparatura pe site, sa nu se scada automat din stocul pe care il am la fiecare produs.

am cautat si sapat peste tot dar nu am gasit un raspuns.

ma poate ajuta cineva?

multumesc

 

 

 

folosesc platforma 1.5.6.2

Link to comment
Share on other sites

scoate afara afisajul de stoc, si la cantitati ai o rubrica de text, acolo pui "produs disponibil in permaneneta", iar la cantitate pui 9999999 


salut,

 

vreau ca atunci cand cineva face o cumparatura pe site, sa nu se scada automat din stocul pe care il am la fiecare produs.

am cautat si sapat peste tot dar nu am gasit un raspuns.

ma poate ajuta cineva?

multumesc

 

 

 

folosesc platforma 1.5.6.2

ca altfel prestashop are logica si gestiune, mai poti activa si comanda fara produs, 

Link to comment
Share on other sites

scoate afara afisajul de stoc, si la cantitati ai o rubrica de text, acolo pui "produs disponibil in permaneneta", iar la cantitate pui 9999999 

ca altfel prestashop are logica si gestiune, mai poti activa si comanda fara produs, 

am si magazin offline si vreau sa tin stocul pe site, la anumite produse am diverse cantitati si la unele 0, ma incurca fff mult atunci cand am comanda pe site si imi scade din stoc automat, vreau sa le scad manual. produsele care se afla pe stoc, la rubrica am bagat "pe stoc in magazin" sa poata sti cei care vin la magazinul offline ca il poate gasi in magazin. stocul vreau sa fie functional ca acuma dar sa nu se scada automat din el la o comanda pe site.

nu am inteles "comanda fara produs"

multumesc

Edited by uriii007 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...