Jump to content

Jak zmienić bibliotekę gd na imagick?


marecki

Recommended Posts

Witam,
mam problem z wyświetlaniem się strony i jak admin mi napisał powodem jest już maksymalnie wykorzystana "memory_limit", której nie chcą już zwiększyć. Zalecili mi przejście z gd na imagick. Może ktoś mi napisać jak to zrobić? Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Pozdrawiam
Marek.

Link to comment
Share on other sites

Coś więcej? Mogę dodać odpowiedź z kei.pl

"Faktycznie problem jest spowodowany kończeniem się limitu dla skryptów
> php -
> niestety na pakiecie hostingowym ze względów bezpieczeństwa nie jest
> możliwe
> już zwiększenie wartości memory_limit. Prawdopodobnie do zmniejszania
> obrazków jest używana biblioteka php-gd. Proszę albo zmienić ją na imagick
> (czyli korzystanie z imagemagick),"

Link to comment
Share on other sites

hmm zostaw link, zajrze - ale nie ma to zbyt wiele wspolnego z GD czy Imagemagic bo to biblioteki uzywane do generowania miniatur, a tutaj problem wystepuje przy ladowaniu juz wygenerowanych elementow

bledy wystepujace w momencie ladowania strony bardziej wskazuja na obciazenie samym sklepem, czy wejscie bezposrednio na podstrone produktu daje ten sam blad ?

jesli uwazasz ze masz zbyt rozbudowane menu - wylacz je na chwile i zobacz co sie dzieje

Link to comment
Share on other sites

W ogóle dzięki za zainteresowanie. Wyłączyłem menu i stronka super działa i przejścia do poszczególnych kategorii poprzez sam link działają prawidłowo - zero błędów. Jutro pokombinuję z wgrywaniem innych menu dostępnych na prestashop.com . Mam nadzieję, że uda się ten problem jakoś rozwiązać bo niestety ale sklep musi mieć tak bardzo rozbudowane menu.
Pozdrawiam
Marek.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem ktorego menu uzywasz, ale prawdopodobnie nie jest ono zoptymalizowane

o ile masz bardzo rozwiniętą strukturę menu i chcesz ja zachowac bez zmianiania menu - popros KEI o czasowe zwiekszenie memory_limit (jak skutecznie poprosisz to to zrobią) i sprobuj juz wygenerowane menu wstawic w htmlu w szablon - zamiast funkcji je generującej.

w razie jakby kei sie stawialo - zaimportuj baze i odpal sklep na localhost, dokonaj odpowiednich modyfikacji i wgraj juz zmodyfikowane szablony. na localhost masz dostepne dla apache wszystkie zasoby

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Faktycznie, rozmiar strony jest ogromny przez co "trochę" się ładuje. Postąpiłem tak jak mi radziłeś. W miejsce pętli wrzuciłem wygenerowany kod i działa. Będę chciał coś wykombinować aby menu wczytywało się kawałkami to może jakoś usprawni korzystanie ze sklepu.
Teraz mam znowu inny problem: zrobiłem powiększanie obrazków w kategoriach (po najechaniu na obrazek automatycznie wyskakuje w pełnym rozmiarze) ale niestety (albo i na szczęście) tylko w IE nie działa pomimo, że teoretycznie powinno.
Może masz jakiś pomysł co jest tego powodem i jak sobie z tym poradzić?
Pozdrawiam
Marek.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dlaczego sadzisz ze powinno ;)
Nie wiem też ktorego modulu uzywasz ale wiekszosc z javascriptowych powiekszen nie jest kompatybilna z IE 6.0.

Sprawdź u twórcy modułu czy jest on kompatybilny z IE 6.0 i dopiero po potwierdzeniu szukaj błędu.

Co do menu - sadze ze google moze cie nie lubic z tym menu, nie do konca wiem jak zereaguje ale ilosc fraz i linkow jest ogromna i wyglada to jak farma linkow a nie jak sklep. Powolne wczytywanie strony wygoni z niej klientow.

Szukałbym rozwiązania menu w zupelnie inny sposob, lub calego zatowarowania przy przyjęciu innych kryteriów (np. rocznik jako atrybut a nie jako kategoria glowna).

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Niestety co do układu menu to nie mam wiele do gadania bo robię to kumplowi co się strasznie upiera przy swoich pomysłach i po prostu tak ma to wyglądać.

Czy wiesz może co/jak napisać kod aby nie wczytywało mi tego menu jako 1 pliku, gdzie jest ta masa linków, tylko aby menu było ładowane częściami, dajmy co 5 lat?

A co do powiększania zdjęć to korzystam z tego: http://www.dynamicdrive.com/style/csslibrary/item/css-popup-image-viewer/P490
Pod każdą przeglądarką ta strona działa u mnie poprawnie, w przeciwieństwie do mojego sklepu :P IE jakoś inaczej musi czytać CSS'a tylko nie mogę dojść do tego jaki fragment jest źle napisany.

Link to comment
Share on other sites

Z IE ci nie pomoge - za duzo czasu trzeba na analize cssow, natomiast co do menu nie widze sensownego rozwiazania w tym ukladzie jaki wybrales.
Gdybym ja robil cos takiego to raczej ulozyl bym menu wg typow (uklad korbowy- > wz 125) i uzywal roku jako atrybutu. W tej chwili macie powielone typy czesci do kazdego roku i modelu, co moim zdaniem jest moze i latwiejsze dla do nawigacji, ale tutaj nie bedzie mial kto z niej korzystac. Poza tym czy nie równie prosto bedzie wybrać układ korbowy -> wz125 znaleźć odpowiednia czesc i przy jej zakupie wybrac jakiego rocznika ma dotyczyc? Magazyn mozna prowadzic po atrybutach wiec tutaj nie widze problemu.

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie jeszcze spojrzalem na calosc tego menu - ile ty masz kategorii ? 10.000 ?
Powinienes to zglosic do prestashop.com - chyba to bedzie rekord ;)

Domyślam się ze import był hurtem stąd to dziwne menu i ta ilość kategorii. ile macie produktow? Pewnie tyle co kategorii?

Tylko rozwiazanie dedykowane i porządna przeróbka sklepu moze was uratowac jesli chcecie korzystac z bazy towarowej w ten sposob

Link to comment
Share on other sites

Mmmm, też to cieńko widzę a podobny pomysł na menu już kiedyś proponowałem ale skończyło się to tak jak widać...
Co do rekordów to racja :D Ja już nie wiem czy się smiać czy płakać. Jestem przekonany, że jak się wrzuci wszystkie produkty to ta strona będzie się całe wieki otwierać.
Porządna przeróbka sklepu ze względu na moją wiedzę jesli chodzi o php jest raczej niemożliwa :|
Może uda mi się w końcu jakoś kumpla przekonać, jeśli nie to może to być najbardziej rozbudowany sklep na preście :P

Link to comment
Share on other sites

Sadze ze sie "utopicie" na wdrozeniu tego w ten sposob i sklep nigdy nie powstanie. Nawet sobie nie chce wyobrażać jak wolno bedzie działało dodawanie produktów czy ich modyfikacja w adminie o ile w ogóle. Skonczy sie na błędach 500 lub dedyku za 200pln miesięcznie zeby udzwignac to menu.

Jak dla mnie sprawa powinna trafic do kosza, a jak kumpel ma zasoby zeby topić w takich projektach to wynajmijcie kogos kto sie zna na tym jak to ogarnąc tak zeby dzialalo w miare sensownie. Inaczej szkoda twojego czasu, lepiej zamiast kombinowac zajmij się czymś co umiesz i lubisz, a kase jaką zarobisz na tym przeznacz na programistę który też bedzie tak podchodzil do tematu.

Wszystkie "oszczednosci" sa zupelnie bezpodstawne jak policzysz swoj czas, straty jakie wynikna pozniej, czas w ktorym sklep nie dziala, itd.

Pewnie prędzej czy później i tak zatrudnicie programiste bo sie to wyloży ;)

Link to comment
Share on other sites

No tak, tylko, że tam to presta przekraczała limit pamięci dla skryptów php. Omijając generowanie menu sklep działa (z jaką prędkością to wiadomo - jednak jest to wina tego, że menu ładuje się z jednego duuużego pliku) i ciekawi mnie to, czy powiększając bazę danych o kolejne produkty sklep nie padnie.
Wydaje mi się, że nie powinien bo wszystkie produkty nie są wczytywane na raz tylko z określonej podkategorii.
Jest to realne?

Link to comment
Share on other sites

Nie ;)

Skonczy sie tak samo, przekroczenie tego czy innego limitu i sie wyniesiecie na dedykowany serwer ktory moze to utrzyma. Koszty dedyka roznie ale liczcie sie z cena za normalna maszyne okolo 200 na miesiac. Co wazne wszystkie te operacje i tak nie przyspiesza czasu wczytywanie tej 1,2 mb strony (ktora jeszcze urosnie jak dojda zdjecia) wiec raczej marne szanse na prawdziwa sprzedaz.

Spojrz kilka postow wyzej ...
"Pewnie prędzej czy później i tak zatrudnicie programiste bo sie to wyloży" i tego się bde trzymał

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...