Jump to content

καλάθι αγορών κ πρόβλημα με τα μεταφορικά


MakhS

Recommended Posts

Καλημέρα. Οταν προσθετω ενα προϊόν στο καλάθι π.χ. μια τηλεόραση το εχω κανει να μου βγάζει 10€ μεταφορικά .όταν ομως βάζω ακόμα μια θελω να γίνεται 20€.πως μπορεί να γίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι στάνταρ τα μεταφορικά ανά τεμάχιο μπορείς να τα βάλεις στο προϊόν στο tab shipping στο πεδίο Additional shipping fees (for a single item) .

Τα μεταφορικά αυτά είναι χωρίς φπα και το φπα το βάζει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κανει χαρη.αυτό που λες απλα προσθέτει ενα πόσο στα standard μεταφορικά. Εγω θελω να μου πολλαπλασιαζει την ποσότητα επι τα μεταφορικά. Δηλαδή βαζω μια τηλεόραση στο καλάθι θα βγάζει 10€.εαν βάλω ακόμα μια να το κανει 20€.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα και το κάνει μια χαρά.

Ποια έκδοση χρησιμοποιείς ?

Από ότι είδα πρέπει να τσεκάρεις την επιλογή στον μεταφορέα ότι εχει φπα.

Προσοχή !!!  το ποσό δεν το βάζεις στον μεταφορέα αλλά στο κάθε είδος  στο πεδιο Additional shipping fees (for a single item)

Link to comment
Share on other sites

Την 1.6.το θεμα δεν ειναι στο φπα.υπαρχουν πολλα ειδη και το καθενα έχει διαφορετικα μεταφορικα.έχω βαλει standard τα 8€ στον μεταφορεα οποτε οταν είναι μια τηλεόραση βαζω εκει που ειπες αλλα 2€ για να βγει 10€ σύνολο.οταν ο αλλος ομως θελει να αγοράσει 2 τηλεοράσεις δεν μου το κανει 20€. Το αφηνει 10€ παλι.δεν ξεεω εαν με καταλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι πρεπει να βγαλεις τα στανταρ μεταφορικα και να τα χρεωνει ολα ανα τεμαχιο.

Ετσι οπως το εχεις κανει , στα δυο τεμαχια πρεπει να σου βγαζει μεταφορικα 12 ευρω δηλαδη 8 + 2+2.

τα 8 τα χρεωνει μια φορα και τα 2 ευρω τα χρεωνει 2 φορες αν του βαλεις 2 τεμαχια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Χαρη το έκανα,πας προτιμησεις και στα μεταφορικα βαζεις 0,και μετα σε καθε προιον βαζεις οτι μεταφορικα θελεις,εαν βαλεις 2 τεμαχια στο καλαθι το πολλαπλασιαζει οποτε ειναι οκ.

 

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...