Jump to content
ermak3

Moduł homeslider

Recommended Posts

Witam,

W panelu admina są opcje do zmiany maksymalnej szerokości slajdu ale nie działa (podobnie jak szybkości zmieniania i czas wyświetlania). Nie działa tzn. że po zmianie wartości i zapisaniu pozostaje stara.
Może ktoś podać ścieżkę do pliku gdzie mogę to zmienić (a najlepiej jeszcze linijkę)?
Niby pozmieniałem gdzie trzeba szerokości i gdy strona się ładuje na 0.5sec pojawia się szeroki slider na 1170px ale po tym czasie zmniejsza się...

ermak.ogicom.pl

presta 1.6

wersja slidera 1.4.3

Znalazłem na angielskim forum temat o sliderze http://www.prestasho...er-not-working/ i m.in taki post:

"please verify if module configuration variables aren't duplicated in ps_configuration table

just make sure that HOMESLIDER_WIDTH field isn't duplicated in ps_configuration table in your database (and other variables with HOMESLIDER_ in name)"

Rozumiem, że mam wejść w phpmyadmin znaleźć ps_confuguration i tam sprawdzić czy nie dublują się opcje homeslidera? Problem jest taki, że nie mogę albo nie umiem tego znaleźć^^

UDAŁO SIĘ
themes/default-bootstrap/css/modules/homeslider/homeslider.css tutaj trzeba pozmieniać szerokości na 1170px i 100%
po tym nie działało, ale okazało się że musiałem odpiąć dodatkowo slider z Headera :)

Edited by ermak3 (see edit history)

Wczoraj zauważyłem, że po odpięciu z Headera slajdy nie przeskakują tylko wyświetlają się jeden pod drugim... a więc jestem w punkcie wyjścia i czekam na czyjąś pomoc...

No tak, teraz to wiem, ale po przypieciu z powrotem slider nie rozszerza sie całość srodkowej kolumny, wiec jak mowilem - jestem w punkcie wyjścia, mam slider ze zmienioną w homeslider.css szerokością a ten i tak wyswietla domyślną

To może zrób to co powinieneś zrobić na początku, podaj link do sklepu.

Podałem w pierwszym poście choć może niewystarczająco opisałem :)http://ermak.ogicom.pl

Co jeszcze teraz zauważyłem - mimo że zmieniłem wartości w homeslider.css przez FTP, wybierając zbadaj element na stronie sklepu dalej są tam domyślne^^

Faktycznie gdzieś mi uciekła ta informacja.

Odnośnie twojego problemu to jest jeszcze gdzieś ograniczenie:

post-487079-0-84571100-1419763354_thumb.jpg

No to zmienia szerokość, jednak gdzie mam to znaleźć na serwerze FTP? Co to jest to "inline"?

post-797204-0-80020800-1419765694_thumb.png

Zaglądnij do pliku homeslider.js nie pamiętam dokładnie ale zdaje mi sie ze to tam.

Zmieniłem w dwóch miejscach i nic. Tu themes/default-bootstrap/js/modules/homeslider i tu modules/homeslider/js

Co ciekawe po zmianie marginesów/odstępów (chodzi mi o padding) w homeslider.css, na stronie też dalej są one domyślne^^

Czy nie masz jakiegoś cache włączonego? Czy dodane zdjęcia sa większe niż 779px?

"użyj cache" mam ustawione na NIE
"pamięć podręczna" NIE
"Skompiluj ponownie szablony jeżeli pliki zostały zaktualizowane"
"funkcjonalność CCC" wszystko na NIE

zdjęcia są większe niż 779px

W zasadzie to zastosowałem się (chyba) do wszystkiego co udało mi się znaleźć oprócz tego, bo nie wiem gdzie to jest -

"Znalazłem na angielskim forum temat o sliderze http://www.prestasho...er-not-working/ i m.in taki post:
"please verify if module configuration variables aren't duplicated in ps_configuration table

just make sure that HOMESLIDER_WIDTH field isn't duplicated in ps_configuration table in your database (and other variables with HOMESLIDER_ in name)""

Logujesz sie do bazy danych wchodzisz w tabele ps_configuration (u ciebie może być inny przedrostek zamiast ps_ np. ab_configuration), przeglądając zawartość (na wszystkich stronach) odszukujesz wiersze HOMESLIDER_WIDTH i wszystkie inne zaczynające się od HOMESLIDER_ sprawdzasz czy nie są dwa razy takie same wiersze, Jeśli są to usuwasz zdublowane wiersze tak aby został z każdego po jednym.

Wcześniej jakoś nie mogłem tego znaleźć^^ (chyba nie szukałem na wszystkich stronach :P ).

Dla pewności jeszcze wrzucam ss - to co zaznaczyłem na czerwono mam usunąć?

post-797204-0-82515400-1419775733_thumb.png

Próbowałeś teraz z poziomu zaplecza w module zmienić? Ta wielkość 779 na stałe jest wpisana tylko w dwóch miejscach w homeslider.js linia36 i homeslider.php linia 71.

Zmieniłem w homeslider.js (themes/default-bootstrap/js/modules/homeslider i tu modules/homeslider/js), w homeslider.php i homeslider.css

Z poziomu zaplecza tzn. w panelu admina? Próbowałem.

A jakby zmienić wartość w bazie danych?

W panelu admina zawsze przywraca wartość domyślną 779. (w bazie danych znowu zdublowało wartość)

post-797204-0-69296400-1419781626_thumb.png

W panelu wartość się zmieniła, jednak na stronie wyświetla tak jak przedtem.

edit. jeszcze dodam, że domyślnie moduł jest w top column, ja go przenoszę do Home (homepage content)

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More