Jump to content

Recommended Posts

Witam,

staram się dodać miniaturę w podkategoriach. Z tego co wiem to jest ona generowana ze zdjęcia dodanego w kategorii. Zdjęcie jest wtedy tłem tekstu, co wygląda nieciekawie. Lepiej wygląda jednokolorowe tło. Próbuję ustawić miniaturki tylko w tych miejscach, gdzie pojawia się 'no image available' Dodawałem zdjęcia edytując kategorię, poprzez miniatury>dodaj plik.

Zmieniałem typy pliku z jpg na png w 'preferencje> zdjęcia'. Zmieniałem samo rozszerzenie pliku na png, choć za każdym razem badając miniaturkę 125px/125px w przeglądarce, zauważałem, że presta zamienia png z powrotem na jpg i zamienia samą nazwę na ciąg znaków jaki znajdzie w polu 'przyjazny adres url'. 

Czy można w jakiś inny sposób wrzucić własną miniaturkę, pomijając automatyczne generowanie?

post-590045-0-41389300-1418589535_thumb.jpg

post-590045-0-12554300-1418589687_thumb.jpg

Edited by mrakow09 (see edit history)

chyba czegoś nie do końca nie zrozumiałem poprawnie.

chcesz zmienić standardową miniaturę "no image available" na taką, jaka odpowiadać będzie obrazkowi z kategorii w której dana subkategoria się znajduje ?

Chyba lepiej w category.tpl zmienić tło pod tekstem na stałe a do kategorii normalnie dodawać zdjęcia które się staną z automatu miniaturką.

Dzięki za zainteresowanie :) dokładnie chcę uzyskać efekt, o którym mówi 'vekia'. Chcę aby załadowany obrazek był tylko miniaturą, a nie tłem  pod tekstem, jednolite tło w subkategoriach wygląda lepiej. Spróbuję skonfigurować to w category.tpl. 

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More