Jump to content

Parę pytań


Przemek55555

Recommended Posts

Witam

Jako ,że pierwszy raz mam do czynienia z prestą jestem trochę zagubiony i na początek parę pytań tzn.

 

1. Gdzie w mailu ,który przychodzi do klienta edytować pola rabaty, pakowanie prezentowe aby ich nie było, wiem w jakim pliku ale nie wiem co dokładnie usunąć?

 

2. Czy na stronie głównej sklepu da się jakoś dodać jakiś tam tekst robiąc to w panelu admina?

 

3.Jak powiązać płatności z wysyłka ,podobno moduł ship2pay to robi ale widzę, że niema on wsparcia presty 1.6 a jak taką mam zainstalowaną?

 

pozdarwiam

Link to comment
Share on other sites

1. order_conf.html

skasuj

					<tr class="conf_body">
						<td bgcolor="#f8f8f8" colspan="4" style="border:1px solid #D6D4D4;color:#333;padding:7px 0">
							<table class="table" style="width:100%;border-collapse:collapse">
								<tr>
									<td width="10" style="color:#333;padding:0"> </td>
									<td align="right" style="color:#333;padding:0">
										<font size="2" face="Open-sans, sans-serif" color="#555454">
											<strong>Discounts</strong>
										</font>
									</td>
									<td width="10" style="color:#333;padding:0"> </td>
								</tr>
							</table>
						</td>
						<td bgcolor="#f8f8f8" colspan="4" style="border:1px solid #D6D4D4;color:#333;padding:7px 0">
							<table class="table" style="width:100%;border-collapse:collapse">
								<tr>
									<td width="10" style="color:#333;padding:0"> </td>
									<td align="right" style="color:#333;padding:0">
										<font size="2" face="Open-sans, sans-serif" color="#555454">
											{total_discounts}
										</font>
									</td>
									<td width="10" style="color:#333;padding:0"> </td>
								</tr>
							</table>
						</td>
					</tr>
					<tr class="conf_body">
						<td bgcolor="#f8f8f8" colspan="4" style="border:1px solid #D6D4D4;color:#333;padding:7px 0">
							<table class="table" style="width:100%;border-collapse:collapse">
								<tr>
									<td width="10" style="color:#333;padding:0"> </td>
									<td align="right" style="color:#333;padding:0">
										<font size="2" face="Open-sans, sans-serif" color="#555454">
											<strong>Gift-wrapping</strong>
										</font>
									</td>
									<td width="10" style="color:#333;padding:0"> </td>
								</tr>
							</table>
						</td>
						<td bgcolor="#f8f8f8" colspan="4" style="border:1px solid #D6D4D4;color:#333;padding:7px 0">
							<table class="table" style="width:100%;border-collapse:collapse">
								<tr>
									<td width="10" style="color:#333;padding:0"> </td>
									<td align="right" style="color:#333;padding:0">
										<font size="2" face="Open-sans, sans-serif" color="#555454">
											{total_wrapping}
										</font>
									</td>
									<td width="10" style="color:#333;padding:0"> </td>
								</tr>
							</table>
						</td>
					</tr>

2. moduł sttrona startowa posluzy ci do tego

3. ship2pay dziala w 1.6 (wersja pod 1.5)

Link to comment
Share on other sites

W którym katalogu modyfikowałeś email?

 

Nie w pliku od tego jest zakładka Lokalizacje > Tłumaczenia.

1.) /mails/pl/order_conf.html

 

2) wiem ale nie mam możliwości edycji tłumaczenia tego ponieważ pojawia mi się limit max_vars cos tam a na hostingu nie mogę tego zmienić wiec może jest to gdzieś w pliku?

Link to comment
Share on other sites

Panowie, a czy kazac tlumaczyc uzytkownikowi maila 'order_conf' przez panel - tlumaczenia, przygotowaliscie juz sobie odpowiedz na jego kolejne pytanie odnosnie "posypalo mi tabele w mailu'?

 

pod zadnym pozorem poczatkujacemu nie mozna tulaczyc maili przez panel. ten przemiescza zmienne w nich umieszczone i ustawia wedle swojego 'widzimisie' i pozniej trzeba recznie w pliku html tworzyc i przestawiac nowe wiersze i komorki, raczej nie polecam tego rozwiazania.... notatnik i podglad pliku HTML, to jedyna poprawna metoda.

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno w jakim pliku edytować tekst w koszyku tzn "Zaloguj się zeby zobaczyć metody płatności"

 

Panowie, a czy kazac tlumaczyc uzytkownikowi maila 'order_conf' przez panel - tlumaczenia, przygotowaliscie juz sobie odpowiedz na jego kolejne pytanie odnosnie "posypalo mi tabele w mailu'?

 

 

Nikt tu nic nie pisał o tłumaczeniu maila przez panel. Z tego co wyczytałem wcześniej mail już został zmieniony wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Tak napisałem tylko przeczytaj jakie było pytanie, piszesz nic nie wnosząc do tematu i robisz tu śmietnik.

 

Prześledź wątek od początku to może cie olśni, ale gdyby nie to skrócę dla ciebie:

 

#1 Pytanie donośnie m.in. edycje order-conf

#2 Odpowiedź

#3 Pytanie odnośnie czyszczenia smarty i edycje tekstu w koszyku

#4 odpowiedź

 

Teraz mi napisz gdzie napisałem że ma order-conf edytować w tłumaczeniach?

Link to comment
Share on other sites

Tu nie chodzi o kłócenie się czy nie Polskie subforum jest dość mało rozbudowane, dlatego nie lubię jak ktoś pisze coś bezmyślnie a później przez taki wpis wątek staje się nieprzydatny dla innych użytkowników ponieważ w gąszczu niepotrzebnych postów ciężko znaleźć potrzebną informacje.

 

Albo pomagamy albo wytykamy.

Link to comment
Share on other sites

tak napisałem tylko przeczytaj jakie było pytanie, piszesz nic nie wnosząc do tematu i robisz tu śmietnik.

(...)

Albo pomagamy albo wytykamy.

ok, rzeczywiscie, tylko w jednym poscie bylo o edycji maila i od razu o tlumaczeniach ot tak z powietrza. tutaj tez moglbym sie czepic odnosnie pisania w takich skrotach myslowych, to tez przeszkadza w czytaniu przez innych watkow....

 

czy wytykam czy pomagam.... moze i jedno i drugie, dlatego od razu pod wytknieciem dalem, mysle, dosc istotny dla tego watku opis (dla czytajacyh w przyszlosci) na temat edycji maili. to jeden z najcesciej popelnianych bledow przez poczatlujacych, stad tez dziesiatki razy przetacza sie pytanie na temat posypanych tabeli. staralem sie to od razu wytlumaczyc (czyt. pomoc).

Link to comment
Share on other sites

wracajac do tematu sprawdz czy twoja templatka nie uzywa swoich maili /themes/twojatemplatka/mails  i tam zmien to co napisalem

 

zmiane tlumaczen wlasciwie powinno sie robic tylko za pomoca menu->tlumaczenia inaczej moga wystapic bledy - wiec naprawde zalecam zmiane hostingu jak ci zmienic max_input_vars nie moga

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę tego zmienić ponieważ  mam hosting współdzielony a to jest tylko na VPS-ach i dedykowanych tak mi odpisali , a narazie nie chce  przechodzić na VPS bo znajomy ma ten sam sklep na tym hostingu i mu hula (100 produktów) . Dlatego chce spróbować bo może nie trzeba bedzie a jak nie no to trudno przejdzie się na jakiś VPS. Hosting to IQ.pl

Link to comment
Share on other sites

W modules/mailalerts/mails/ jest odpowiedzialny za powiadomienia sprzedawców.

 

Spróbuj w .htaccess dodać: php_value max_input_vars 4000

 

Z tym ze 4000 to liczba która ma być większa od tej w komunikacie presty jak chcesz tłumaczyć.

ale w którym miejscu w httaces to dać? Ma to znaczenie chyba ?

Link to comment
Share on other sites

 

Masz w pierwszej linii tak:

 

# ~~start~~ Do not remove this comment, Prestashop will keep automatically the code outside this comment when .htaccess will be generated again
 
To oznacza tyle że co wpiszesz poniżej może zostać nadpisane więc wklej nad.

 

Dzięki zadziałało:) Czy warto te polecenie w htacces zostawic?

Czy można gdzieś wyeksportować czyste szablony maili np. z paczki instalacyjnej?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...