Jump to content

Pobranie modułu przez backoffice?


Recommended Posts

Tak chciałem zrobić, przez panel admina pobrać jeden z modułów (który miałem robiony na zamówienie) na dysk komputera. Piszesz "nie da się pobrać samego modułu", a co da się pobrać, żeby znalazł się w tym ten moduł?

Link to comment
Share on other sites

Tak chciałem zrobić, przez panel admina pobrać jeden z modułów (który miałem robiony na zamówienie) na dysk komputera. Piszesz "nie da się pobrać samego modułu", a co da się pobrać, żeby znalazł się w tym ten moduł?

1. najprosciej sciagnac z FTP z katalogu ./modules

 

2. jezeli modul byl dodatkowy i jest on zainstalowany mozesz wyeksportowac caly szablon wraz z dodatkowymi modulami przez modul 'import export theme'. wtedy po rozpakowaniu na dysku mzoesz wyselekcjonowac ten modul.

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie metody 2 jeśli moduł posiada również pliki poza swoim folderem to możesz wszystkiego nie uzyskać w ten sposób. 

jezeli modul posiada pliki poza swoim folderem to nie jest to modul tylko rozszezenie.... zazwyczaj, nawet jak modul zapisuje czy nadpisuje pliki ./override to sa one fizycznie rowniez w katalogu modulu, a co za tym idzie rowniez podlega importowi.

 

tak jak piszesz, ze modul ma jakies obce pliki, ktore wymagaja recznego wrzucania przez serwer FTP (bo tak to rozumiem) to nie jest to poprawny modul, czyli sa to jakiestam pliki korzystajace z katalogu ./modules. z zalozenia "modul" - to osobny dodatek samoistny.

tak jak z klockami, jezeli jakas tam budowa wymaga klockow LEGO z innego zestawu to juz nie jest to to co narysowane na obrazku pudelka ;) czyli zasadnoczo do tego nie powinnno pasowac, ale da sie zbudowac cos innego...

Edited by deejay3 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy tak jest ale na PW mi kolega napisał ze to moduł pisany na zamówienie, więc jest spora szansa obecności dodatkowych plików.

to by swiadczylo o braku wiedzy i nieudolnosci tworcy takiego modulu.... raczej kazda zmiana, nie dosc, ze powinna znajdowac sie w katalogu ./override, dwa, powinna byc automatycznie wrzucana przez modul w czasie instalacji. modul to modul i raczej, jak posalem wczesniej, nie powinien wymagac zadnych odrebnych manipulacji. owszem, sa i profesjonalne takie moduly (przyklad AWP), ale mysle, ze tam wynika to z lenistwa ;) bo spokojnie zmiany, ktore wymagane sa do zrobienia recznie w plikach silnika, spokojnie mozna rowniez umiescic w ./override (osobiscie tak wdrazam ten modul, bo sie da... ). ale wracajac do istoty tematu porownujac ten modul, to jezeli tylko na serwerze wraz z modulem wrzucine sa jego pliki "modified_..." (a powinny) to one rowniez zostana wyimportowane przez importera. czyli, jakas porawnosc tego modulu jest ;)

Edited by deejay3 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja sie generalnie spotykam z takimi sytuacjami gdy pisany moduł na zamówienie jest rozbudowywany po pewnym czasie o dodatkowe funkcje, mało kto przy takim zleceniu dba o to aby było "poprawnie", tym bardziej że często się zdarza tak że inna osoba pisze moduł a zupełnie inna rozbudowuje go po pewnym czasie.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...