Jump to content

[BEZPŁATNY] moduł integracja z SMSAPI


Recommended Posts

We współpracy z SMSAPI udostępniamy moduł zgodny z Prestashop 1.5 i 1.6 umożliwiający automatyczną konfigurację wysyłki smsów z prestashop podczas zmiany statusów zamówień.

Moduł pozwala na konfigurację następujących parametrów:

 

 

1. Smsy:

 

 

- Nazwa wysyłającego - domyślna info użycie innej wymaga rejestracji w panelu SMSAPI. Nie współpracuje z funkcją ECO

 

 

- Eco - tańsza forma smsów wysyłana z losowych numerów, z pewnym opóźnieniem i niższym priorytetem.

 

 

- Flash SMS - wiadomość wyświetlana na ekranie w formie push. Nie zostaje zapisana w pamięci telefonu. Nie działa z funkcją ECO.

 

 

- Tryb testowy - tylko do sprawdzenia modułu. Domyślnie powinien mieć wartość 0

 

 

2. Statusy - moduł pobiera dla każdego statusu - wiadomość dowolnie konfigurowaną oraz tryb aktywny / nieaktywny. Możliwe zmienne w wiadomościach [duże litery mają znaczenie]

 

 

-  {$FIRST} - Imię klienta. 

 

 

 

 

- {$LAST} - Nazwisko klienta. 

 

 

 

 

- {$ORDERID} - ID zamówienia. 

 

 

 

 

- {$VALUE} - Wartość zamówienia bez podanej waluty. 

 

 

 

 

- {$MAIL} - Email klienta. 

 

 

 

 

- {$SHOP} - Nazwa sklepu.

 

 

3. Konfiguracja 

 

 

- Moduł wymaga aktywnego konta na SMSAPI

 

 

- Podajemy login http://smsapi.pl

 

 

- hasło do API   w md5 - ważne zakładka "Ustawienia API" 

 

 

 

 


Edited by west28 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Zainstalowałem, skonfigurowałem i:

 

moduł wysyła SMS-y

 

ale:

 

Wiadomość o treści: "Witaj John, Zamówienie o numerze XXXX zostało anulowane. Pozdrawiamy" została wysłana w dwóch częściach i teraz pytanie, czy to dlatego że w wiadomości występuje znak specjalny "Zamówienie ?

 

Coś moduł popsuł zmiany statusów zamówień, zmieniłem status zamówienia z oczekuje na wpłatę na Anulowane, na liście zamówień nadal pokazuje oczekuje na wpłatę , a gdy wejdę w zamówienie jest Anulowane. Wygląda to tak jakby zabrakło zmian w którejś tabeli DB.

 

Generalnie ten moduł to duży krok jeżeli chodzi o integrację z API-sms , ale do modułu firmy TOPefekt s.r.o. jeszcze długa droga.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Zainstalowałem, skonfigurowałem i:

 

moduł wysyła SMS-y

 

ale:

 

Wiadomość o treści: "Witaj John, Zamówienie o numerze XXXX zostało anulowane. Pozdrawiamy" została wysłana w dwóch częściach i teraz pytanie, czy to dlatego że w wiadomości występuje znak specjalny "Zamówienie ?

 

Coś moduł popsuł zmiany statusów zamówień, zmieniłem status zamówienia z oczekuje na wpłatę na Anulowane, na liście zamówień nadal pokazuje oczekuje na wpłatę , a gdy wejdę w zamówienie jest Anulowane. Wygląda to tak jakby zabrakło zmian w którejś tabeli DB.

 

Generalnie ten moduł to duży krok jeżeli chodzi o integrację z API-sms , ale do modułu firmy TOPefekt s.r.o. jeszcze długa droga.

 

 

Sms w dwóch częściach dlatego, że zastosowałeś znaki specjalne - przekleiłeś wiadomość z innego edytora lub zastosowałeś enter podczas pisania wiadomości. Zadzieje się tak z każdym modułem - nawet top perfect bo żaden z nich nie posiada parsera. 

Moduł top perfect to kombajn, który ma bibliotekę = około 1MB i dość poważnie wpływa na działanie sklepu. 

Moduł SMSAPI nie wpływa na działanie bazy danych jest napisany tak, by nie ingerował w działanie sklepu. 

Status zamówienia jest poprawnie zmieniony wystarczy, że wciśniesz F5 w przeglądarce.

Docelowo zamierzam rozwijać moduł gdyż wszystkie rozwiązania jakie oglądałem są przeładowane bibliotekami, których nikt nie używa. Być może przydatną funkcją będzie właśnie parser wpisywanej wiadomości oraz licznik znaków wiadomości?

W każdym razie dziękuję za opinię i czekam na więcej..... 

Link to comment
Share on other sites

west28 - dzięki, moduł działa idealnie :)

moim zdaniem im prostszy tym lepiej, komunikaty ustawia się zazwyczaj raz podczas konfiguracji, nie zmieniam ich codziennie więc poradzę sobie bez parsera i licznika, brakuje mi jednak możliwości ustalenia komunikatów dopasowanych do wersji językowej i/lub zablokowanie generowania wysyłki dla numerów spoza PL, oraz więcej zmiennych, chciałbym użyć np. numeru przesyłki.

 

tak czy siak dzięki za moduł :)

Edited by testerxxx (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

west28 - komuś kto prowadzi sklep w jednym języku/kraju wystarczy wyłączenie funkcji w SMSapi, ale jeżeli ktoś ma dwa języki np. PL i EN to głupio jest wysyłać anglojęzycznemu klientowi powiadomienie w języku polskim (jeżeli cały proces zamówienia łącznie z mailami dostawał w EN)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...