Jump to content

[REZOLVAT] modificare datafeed okazii


Recommended Posts

salut,

am un magazin online de la care pun produsele pe okazii.ro prin data feed ( data feed creeat cu ajutorul lor ), toate bune si frumoase, numai ca am inceput sa pun produsele care nu se afla pe stoc "refuza comenzii", pentru a nu mai pierde linkul la indexare ( produse care mai revin pe stoc ), problema este ca aceste produse apar pe okazii.ro, gasesc pe cineva sa ma ajute binenteles contra cost, sa modifice data feed-ul pentru a nu mai lua si aceste produse?

 

multumesc anticipat

 

folosesc platforma 1.5.6.2

 este vorba de www.dancoprest.ro

Edited by uriii007 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Sctriptul pentru ocazii ia doar:

- produsele care sunt active,

- produsele care sunt in stoc ... daca intre timp apar produse care sunt in stoc vor fi incluse si acelea ...

El e creat direct in BD, orice modificare de pret si stoc se va regasi in feed. 

Este ok sau nu am inteles eu bine ?

Il pot configura cum doresti .. dupa producatori .. dupa distribuitori .. etc.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Sctriptul pentru ocazii ia doar:

- produsele care sunt active,

- produsele care sunt in stoc ... daca intre timp apar produse care sunt in stoc vor fi incluse si acelea ...

El e creat direct in BD, orice modificare de pret si stoc se va regasi in feed. 

Este ok sau nu am inteles eu bine ?

Il pot configura cum doresti .. dupa producatori .. dupa distribuitori .. etc.

scuze, revin,

toate produsele le am active, dar unele sunt bifate "refuza comenzi" (apar si pe site, dar nu pot fi adaugate in cos) acestea nu vreau sa le ia

 

multumesc pentru raspunsuri

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am inteles din prima, vor fi afisate toate produsele (chiar daca au stoc sau nu ?) fara cele cau bifa pusa pe "refuza comenzi". 

Ma asteptam ca totusi produsele care au stoc sa nu aiba bifa pusa de "Refuza comenzi" nu ? De aceea spuneam ca iau doar produsele care au stoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...