Jump to content

Nowa ustawa a dostosowanie sklepu


design4VIP

Recommended Posts

witam, daje w kosc ta nowa ustawa.... mam pytanko. jak sobie radzicie z, chyba, najbardziej czasochlonna czescia tych nowych wytycznych:

"Nowa ustawa o prawach konsumenta mana celumiędzy innymiochronę konsumentów przedponoszeniemukrytych kosztów.W tym celu ustawodawca wprowadził pewne wymogi związane z wyglądem ostatniej stronyw procesie zakupu, tzn. naostatniejstronie, na której klient składa zamówienie(art. 18 projektowanej ustawy)."

zasadnoczo, "ostatnia storna, na ktorej klient sklada zamowienie" jest niby "OPC" czyli podsumowanie na jednaj stornie (chyba czesciej uzywana forma niz 5 krokow). jednak tutaj daje klientowi tylko moliwosc wybrania platnosci, i tym wyborem przechodzi na stornie podsumowania, gdzie dopiero jest przycisk (juz wg nowych wymoglow) "zamówienie z obowiązkiem zapłaty" no ale to storna potwierdzenia z danego modulu platnosci, czyli dla kazdego modulu jest ona inna. a co dalej, nie ma tam zmiennych o poszczegolnych produkatach, ich cenach, o VAT nie wspomne... tylko zmienna $total "Razem (brutto)" (nie mowie tutaj o cache czy cookie bo te zmienne mozna wyciagnac, ale lepiej, jak juz, je sobie wyciagnac z kontrolera).

teraz pytanko, czy traktowac OPC jako "ostatnia strone" a podsumowanie platnoasci jako potwierdzenie? czy przebudowywac kazdy kontroler z modulow platnosci zeby do potwierdzenia przekazac zmienne o produkcie, kosztach netto/brutto itp? 

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem nie dla każdego sklepu potrzebujesz ten przycisk o obowiązku zapłaty - przecież klient może zrezygnować, takie Allegro gdzie kupno = umowa - tam będzie taki przycisk, ale w zwykłym sklepie odzieżowym? Chyba nie.

 

Domyślnie podsumowanie zamówienia masz wyświetlone w order-payment.tpl więc to jest traktowane jako takie podsumowanie zamówienia gdzie klient widzi co i jak i jak coś mu się nie zgadza to się cofa, poprawia itd. Klika przelew bankowy, tam ma jeszcze raz informacje o tym ile płaci finalnie i przycisk "Potwierdzam zamówienie" - to chyba w zupełności spełnia założenia bo założeniem jest by klient przed ostatnim krokiem jakim jest złożenie zamówienia wiedział dokładnie ile płaci i za co...

 

No ale jeśli to nadal za mało to globalnie masz przecież dostęp do zmiennej $cart - do obiektu Cart - możesz dzięki temu pobrać produkty z koszyka, wyświetlić je itd.

 

{foreach from=$cart->getProducts() item=product name=productLoop}

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kolejna kwestia jaka mi wpadla odnosnie tej niefortunnej nowej ustawy:
 

Cytuj
Oprócz ceny towaru, sprzedawca musi przed zawarciem umowy informować o:

treści gwarancji oraz sposobie ich realizacji

czyli, ze co? ze do kazdego towaru z osobna mam przepisywac cala karte gwarancyjna?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...