Jump to content

Kvalita a rozhozené barvy u obrázků


berrz

Recommended Posts

zdravim,

bojujeme na smateria.cz s obrazky. Nektere barvy to po uploadu do systemu zmeni k nepoznani - vetsinou dost vyblednou. zkousel jsem menit miru komprese, nahravat v png. zjistil jsem i, ze nektere barvy se zobrazuju v safari jinak nez v chrome. zkousel jsem i uploadovat v presnych rozmerech, aby to nemusel zmensovat

 

nevite, jestli existuje nejaky klic, podle ktereho prestashop zpracovava fotky? pripadne jak fotky exportovat z photoshopu?

 

nebo co by to mohlo byt za problem?

 

diky mockrat

post-720897-0-26488800-1418048955_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

PrestaShop vezme obrázek a vytvoří si několik obrázků různých velikostí. Dělá to v souboru /classes/ImageManager.php, metodě resize(), případně create().

 

Vše je tedy na serveru a jeho GD knihovně. Nevím jestli se dá něco podstatného nastavit, ale například komprese JPG by na barvy neměla mít vliv - ovlivňuje ostrost a artefakty.

Link to comment
Share on other sites

Jen na okraj. Jsem sice trochu barvoslepý, ale v té ukázce nevidím žádný velký rozdíl v barvách (Firefox, Win 7). A navíc, když se na to podívám v notebooku a pak na EIZO monitoru, tak je to nebetyčný rozdíl.

 

Nedělal bych s tím hlavu, každý ty barvy stejně uvidí jinak, než ve skutečnosti jsou.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...