Jump to content

Filtrowanie produktów wg. cech i podkategorii.


Recommended Posts

Wiam forumowiczów. :)
Mam taki oto problem.
W sklepie internetowym, który chciałbym otworzyć i nad którym pracuję będzie ponad 20.000 produktów w ponad 450 kategoriach, ich podkategoriach i podkategoriach tych podkategorii...
Problem z którym się borykam polega na tym, że mam mnóstwo artykułów które trzeba dokładnie filtrować żeby cokolwiek móc w tym wszystkim odnaleźć. Nie mogę użyć atrybutów, ponieważ każdy artykuł musi mieć swój unikalny kod, więc jeśli mam np. 150 wierteł różniących się tylko rozmiarem, muszę wprowadzić całe 150 sztuk. Proszę sobie wyobrazić, jak klient ma znaleźć to jedno konkretne kiedy na stronie jest ich cała masa...
Dokładnie rzecz biorąc:
Klient wchodzi na stronę i szuka wiertła metrycznego o konkretnej długości, śrenicy i przeznaczeniu.

Chciałbym, aby po przejściu do kategorii która go interesuje, w tym przypadku wierteł nie pojawiały się wszystkie filtry na raz (gdybym utworzył filtr rozmiarów długości całkowitych, średnic, długości ostrzy, długości pilota i innych w calach, w milmetrach itd. stronę możnaby scrollować w nieskończoność), lecz najpierw filtr, który rozdzieli wiertła calowe od metrycznych, po tym pojawią się dopiero filtry rozmiaru w milimetrach, albo w calach itd.
Korzystam z modułu: "Blok nakładania filtrów nawigacyjnych". Nie widzę sensu wydawania 199 euro na inne rozwiązanie, jeśli instnieje możliwość skonfigurowania tego co już mam i jest darmowe.
Czy ktoś z Was borykał się już z takim problemem i może mi pomóc?
Bardzo proszę o rady.
Pozdrawiam!

 

Korzystam z PrestaShop 1.5.6.1
 

Edited by Krzewka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Gmeram już jakiś czas, kombinuję i coraz bardziej uświadamiam sobie, że będę musiał zorganizować sobie jakiegoś kumatego programistę...
Ciężki do ugryzienia temat niesamowicie, a bez tego sklep z dużymi ilościami produktów nie ma sensu. Nikt nie będzie chciał kupić czegokolwiek choćby to było w najlepszych cenach, jeśli tego nie znajdzie... :/

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że w takim wypadku wtyczka wyjdzie cię taniej. Najlepiej znaleźć kogoś, kto stawia sklepy i ma w portfolio przynajmniej kilka porządnych modułów, wtedy prawdopodobnie nie będzie robił takiego modułu od 0 pod Ciebie, tylko dostosuje swoje rozwiązania.

Edited by defsson (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...