Jump to content

problem z ostatnim krokiem zamówienia - potwierdzenie


MojeSumienie

Recommended Posts

Już prawie dzisiaj osiwiałem, wyłysiałem i sam nie wiem co jeszcze...

 

Sklep praktycznie już w fazie końcowych testów - wszystko działa poprawnie oprócz... ostatniego kroku zamówienia.

Obojętnie jaką płatność wybiorę, obojętnie jaką dostawę - zawsze po klinięciu w "potwierdź zamówienie" mam pustą stronę.

Zatrzymuje się na linku .../module/bankwire/validation i cisza...

 

- sprawdzałem milion razy całą konfigurację i nie wiem co się stało.

- jakieś trzy dni temu robiłem zamówienie - przeszło bez problemu.

- nawet jak zainstalowałem ten moduł do numeracji zamówień - wszystko śmigało.

 

Zauważyłem, że zamówienia przechodzą do sklepu, ale nie dochodzą maile,

Zamówienie nie posiada żadnego statusu. Nie posiada też numeru, tylko ciąg liter - tak jak przed zainstalowaniem tego modułu "Order reference change mod".

 

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co się stało... Owszem... zmieniałem nazwę statusu, ale zmiana ta dotyczyła tylko i wyłącznie skrócenia samej nazwy.

Nic nie innego nie zmieniałem. W dodatku zmieniałem tylko i wyłącznie status płatności przelewem.

 

A nie działa żadna opcja płatności.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Reinstalacja sklepu raczej nie wchodzi w grę - wszystkie produkty są już dodane - praktycznie tylko podpiąć domenę.

 

EDIT:

mail ustawiony jest poprawnie - maile ze skrzynki kontaktowej przechodzą bez problemu. Wcześniejsze zamówienia też były potwierdzane na mailach

Edited by MojeSumienie (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

włączyłem wyświetlanie błedów i mam coś takiego:

 

Fatal error: Uncaught --> Smarty Compiler: Syntax error in template "/home/dkstudio/ftp/PRESTASHOP/themes/default-bootstrap/mails/pl/order_conf_product_list.txt" on line 2 "{$product[\'reference\']}" - Unexpected "\" <-- thrown in /home/dkstudio/ftp/PRESTASHOP/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php on line 2

 

jeszcze żebym wiedział o co biega :(

Link to comment
Share on other sites

order_conf_product_list.tpl powinien byc a nie .txt

spróbuj:

menu -> narzedzia -> email -> ustaw na html tylko.

 

jesli nie pomoze skopiuj z

/home/dkstudio/ftp/PRESTASHOP/mails/ 

wszystko do

/home/dkstudio/ftp/PRESTASHOP/themes/default-bootstrap/mails/   (wczesniej usuwajac z tad wszystko - zrob kopie!)

Link to comment
Share on other sites

ale to szablon maila więc może byc .txt jeżeli taki format wysyłki jest ustawiony.

ja obstawiam, że magic quotes na serwerze jest włączone,  po zapisie szablonu backslashe zostały dodane do apostrofów i w ten oto sposób wysypuje cały szablon maila i wywala błąd.

 

usuń wszystkie backslashe sprzed  apostrofów, w tym pliku .txt który jest wspomniany w błędzie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...