Jump to content

Prestashop Support VARZA !


davidro

Recommended Posts

Sunt singurul care am probleme cu prestashop atat de des si nu primesc nici un raspuns din partea lor ?

Aprope ca sunt satul de atatea errori care apar in timp dintr-o data, iar supportul ... se face ca ploua.

Am deja doua sau trei topicuri la care nu am primit nici un raspuns, la unul dintre ele care era foarte important , nimic. Am trimis mail la support de doua ori si nimic. Am scris la prestashop bug tracker si nimic.

 WTF ????

 

----------------------------------

 

Acum sa va spun si problema poate ma ajutati voi desii ..

  

 Nu imi mai functioneaza modulul COD ( cash on delivery ) , de fiecare data la final cand dau confirma plata mi se da un referesh la pagina imi arata ca am de platit 0 si daca vreau sa confirm plata . Daca dau din nou confirm plata imi zice ca am platit deja pentru acest produs. 

 Am reinstalat modulul, am pus unul de la o versiune mai noua si functioenaza la fel.

 Am versiunea prestashop_1.5.4.0 !

 

------------------------------------------

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

la o platforma open source el doreste si suport gratuit, si in secunda cand are el nevoie.

 

La confirmarea comenzii imi da blank page (de mai bine de 1 saptamana) si inca nu am reusit sa rezolv. versiune 1.5.6.2

Presupun ca tot acest modul este de vina, tu ai rezolvat problema ta?

 

 

Ca sa vezi ce cauzeaza eroarea, mergi unde e instalat magazinul, folderul "config", apoi fisierul "defines.inc.php", deschide-l, cauta

 

/* Debug only */ define('_PS_MODE_DEV_', false);

 

si schimba "false" cu "true"  sa arate asa:

 

/* Debug only */ define('_PS_MODE_DEV_', true);

 

Apoi fa o comanda si in loc de black screen, o sa  iti spuna ce anume cauzeaza eroarea.

 

Daca ai umblat la traduceri, de acolo e posibil sa fie. Daca nu prea te pricepi sa intri in  cod, atunci incearca urmatorul lucru: Mergi unde ai instalat magazinul, apoi navigheaza la themes/default-bootstrap(sau cum se numeste folderul temei tale) si sterge folderul "mails".

 

ATENTIE! mai e un folder "mails" in folderul root al instalarii. NU il sterge pe acesta.

Edited by Bubiko (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

pe langa suport gratuit nu stie nici sa puna intrebarea corect, dar mite sa fii citit despre acest produs ceva, ca tot romanul noi nu citim instructiunile de folosire a oricarui aparat banal, noi le stim pe toate, numai dupa acea urlam ca muscati de lupi, ca nu merge!!!

 

primul lucru este citirea atenta a instructiunilor

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...