Jump to content

Poštovné


jmgeorge

Recommended Posts

S tím ďobáním nevidím problém. Jen mi není jasné, jak bude probíhat výpočet. Uživatel musí znovu při volbě dopravy vybrat zonu (zemi) nebo to proběhne automaticky podle bydliště?


Proč to chceš dělat složitě,
když Česká pošta od nového roku zavádí výhodné tarify (produkty) pro E-shop klienty kteří odesílahí hromadně díky jejich logistice!? Mňo tak nevím...
Link to comment
Share on other sites

To je právě ten problém, že dopravce není česká pošta. Složitě řeším co s tím, protože cena se odvíjí od vzdálenosti a hmotnosti. Původně jsem chtěl jenom místo "Poštovné 0.00 Kč" napsat "Dopravné dle tarifu dopravce", ale nějak se mi nedaří (vedle pak odkaz na stránky dopravce).

Link to comment
Share on other sites

Dík za námět. Modul se mi nepodařilo rozchodit. Navíc autor píše, že se mu nepodařilo odchytit chybu "Pokus o napadení webu", která se mi už jednou zjevila a znamenala dva dny usilovné práce na nové instalaci a "nakrmení".


Nakrmení?

Pořád jsem doufal, že položky - tedy ta věc kterou nazýváme zboží k prodeji, dáváme do e-shopu až v momentě, kdy máme aplikaci na 10000% funkční, ověřenu a zcela stabilní jak ze strany zákazníka, tak ze strany správce - administrátora! Pokud jsi do e-shopu ládoval nejdříve "ty věci k prodeji", tak pak se nedivím, že u toho sedíš zbytečně dva dny :) ..a propos, instalace PS zabere cca. 5 min. možná méně!
Link to comment
Share on other sites

Opravdu moc děkuji. Takové rady skutečně pomohou vyřešit celý problém.


Tohle co ty chceš,
už vyžaduje trochu hlubší zásah do kódu a na to já nemám vůbec čas a ani náladu se do takových věcí pouštět. Nežijeme v USA kde tento standard dle směrového čísla funguje, proto zavádět takové věci v rámci ČR je pro mě blbost. Možná se ti ale někdo ozve. Já se zaměřil pouze na náš stát, Slovensko a Polsko, zde bude pevně stanoven tarif alá ČP nebo kurýr, a bude mi už zcela jedno, jestli bydlí za hranicema s Moravou, nebo v Medzilaborcích na polsko-ukrajinském pomezí!
Link to comment
Share on other sites

Je celkem reálná šance získat algoritmus od dopravce, který provádí výpočet podle PSČ. Import PSČ do databáze taky není problém. Jen jsem se ptal, jestli nebudu dělat zbytečnou práci.


Případně mě prosím oprav,
ale já si vždy myslel, že balík na poštu v Praze dávám dle velikosti takového balíku, a především dle váhy! Doba, kdy (dříve státní Spoje) doručují za cenu dle PSČ už je kde tam..

Jak jsem psal, koukni do frankofonní části diskuze!
Link to comment
Share on other sites

Jak jsem psal, dopravce není česká pošta. Dle PSČ, protože se mi to zdá nejjednodušší (uvádí se v adrese). Tarif je dle vzdálenosti a podle hmotnosti. Další "vylepšení" za dodávku do 24 hodin, za dodání o víkendu, pokud rozměry přesahují rozměry palety, apod. Ideální by bylo u poštovného napsat "Dle tarifu dopravce". Jasně, že tam je odkaz na stránky dopravce k výpočtu dopravného.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...