Jump to content

XML IMPORT variant (atributů) do Presty 1.6.


baudys

Recommended Posts

Zdravím,
poprosil bych místní borce mající zkušenost s XML IMPORTEM produktů do PrestaShop 1.6.

Podařil se mi celkem bez větších problémů import produktů, kategorií a obrázků.
Co je pro mne ale kámen úrazu jem import variant produktu. (města konání, počty účastníků atd..) Trápím se s tím třetí den a stále jsem na mrtvém bodě. Nevím moc, čeho se už chytnout.

Pokusil jsem se samozřejmně nejdříve vytvořit atribut a její hodnotu ručně v adminu, zkontroloval funkčnost, prošel si tabulky (šílené, kam všude to atributy a vlastnosti zapisuje). Klíčem pro zjištění kam se co zapisuje mi bylo id_attribute a id_product (nastavil jsem vysoké jedinečné číslo (např. 88554422) pro lepší vyhledávání vazeb v databázi)

Myslím, že můj PHP script zapisuje správně do všech podstatných tabulek, ovšem výsledek nikde - select box s výběrem varianty se nezobrazí ani v adminu ani na stránce.
Zobrazí se pouze seznam vlastností ve vztahu k atributu v adminu v sekci attribute.

Zapisuji vlastnosti do těchto tabulek (jediný atribut: Varianta zážitku jsem definoval ručně):
==================================================    
 $sql1 = "INSERT INTO `ps_attribute` (id_attribute, id_attribute_group, color, position) VALUES ('', 1, '', '".$uzel."')";
 $stav1 = MySQL_Query($sql1);
 $id_attribute = mysql_insert_id();
 
 $sql6 = "INSERT INTO `ps_attribute_lang` (id_attribute, id_lang, name) VALUES ('".$id_attribute."','1','".$PRODUCTNAMEEXT."')";     
 $stav6 = MySQL_Query($sql6);
 
 $sql7 = "INSERT INTO `ps_attribute_shop` (id_attribute, id_shop) VALUES ('".$id_attribute."','1')";
 $stav7 = MySQL_Query($sql7);
 
 $sql8 = "INSERT INTO `ps_stock_available` (id_stock_available,    id_product,    id_product_attribute,    id_shop,    id_shop_group,    quantity,    depends_on_stock,    out_of_stock)  VALUES ('',    '".$id."',    '".$id_attribute."',    1,    0, 1000,    0, 0)";
 $stav8 = MySQL_Query($sql8);
 
 // celkový součet množství (kusů) všech variant (zde prozatím jen cca)
 if($uzel == 0){
 $sql8 = "INSERT INTO `ps_stock_available` (id_stock_available,    id_product,    id_product_attribute,    id_shop,    id_shop_group,    quantity,    depends_on_stock,    out_of_stock)  VALUES ('',    '".$id."',    '0',    1,    0, 10000,    0, 0)";
 $stav8 = MySQL_Query($sql8);
 }
   
 $sql9 = "INSERT INTO `ps_layered_price_index` (id_product,    id_currency,    id_shop,    price_min,    price_max) VALUES ('".$id."', '1', '1', '0', '0')";
 $stav9 = MySQL_Query($sql9);

 $sql9b = "INSERT INTO `ps_layered_price_index` (id_product,    id_currency,    id_shop,    price_min,    price_max) VALUES ('".$id."', '2', '1', '0', '0')";
 $stav9b = MySQL_Query($sql9b);

 $sql10 = "INSERT INTO `ps_layered_product_attribute` (id_attribute,    id_product,    id_attribute_group,    id_shop) VALUES ('".$id_attribute."', '".$id."', '1', '1')";
 $stav10 = MySQL_Query($sql10);
 
 if($uzel == 0)
   $default_on = 1;
 else
   $default_on = 0;
 
 $sql11 = "INSERT INTO `ps_product_attribute` (id_product_attribute, id_product, default_on, minimal_quantity) VALUES ('', '".$id."', '".$default_on."', '1')";
 $stav11 = MySQL_Query($sql11);
 $id_product_attribute = mysql_insert_id();
 
 $sql12 = "INSERT INTO `ps_product_attribute_combination` (id_attribute,    id_product_attribute) VALUES ('".$id_attribute."', '".$id_product_attribute."')";
 $stav12 = MySQL_Query($sql12);
 
 $sql13 = "INSERT INTO `ps_layered_indexable_attribute_lang_value` (id_attribute,    id_lang, url_name,    meta_title) VALUES ('".$id_attribute."', '1', '".$PRODUCTNAMEEXT."', '".$PRODUCTNAMEEXT."')";
 $stav13 = MySQL_Query($sql13);
==================================================



Chybí nějaká tabulka, hodnota nebo mám něco blbě?
Můžete mi prosím někdo poradit? Už jsem z toho zoufalý. Moc děkuji.

Jde o eshop www.CoolZazitky.cz.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...