Jump to content

Googlebot jako zarejestrowany użytkownik sklepu?


Dawid Sz.

Recommended Posts

Witam, mam taki problem...

chciałbym aby podczas indeksowania strony googlebot (i oczywiście inne) wchodził jako użytkownik zalogowany który ma dostęp do całości (większości) strony.

 

Wynika to stąd, że ostatnio zauważyłem, że w momencie kiedy strona była w całości dostępna google lepiej indeksowało strone, co jak wiadomo ma duży wpływ na jej pozycjonowanie. Po podzieleniu strony na część ogolnodostępna i dla klientów niestety dużo trace na pozycjonowaniu.

 

Ma ktoś może jakieś dobre rady?

Link to comment
Share on other sites

rownie dobrze moglbys chciec aby powietrze plywalo :)

"A niech powietrze robi co chce, a google niech robi to co ja chce" - Tak powiedziłem JA :) [MojaBiblia 1:1]

ale serio nie jest to jakaś zachcianka która jest nie do wykonania bo taka opcja jest na WP(taki CMS nie mylic z portalem). Jest to wykonane na AdWords ale jakoś mnie to nie urządza więc chce pospolitego pająka złapać na stronie.

Link to comment
Share on other sites

NIe wiem jak jest na WP ale unikam jak ognia tego rozwiązania. W prescie nie spotkałem się z modułem który mógłby taka funkcjonalność dostarczyć trzeba by napisać taki moduł choć tutaj może być trochę zakręcone choć dogłębnie się nie przyglądałem.

Najprościej wg mnie stawiasz

  1. Forward Proxy z Brama z filtrowaniem IP
  2. Robisz mirror presty 
  3. Ustawiasz na tej 2 full wjazd
  4. Na forward proxy ustawiasz tylko IP botów 

Pamiętaj aby boty widziały IP bramy 

Link to comment
Share on other sites

Konkretnie to jest tak, że gość nie widzi kilku modułów, cen itd. ogólnie ma dostęp do większości strony ale jest spora liczba informacji właśnie w tych ukrytych częściach które dobrze by było indeksować. Są to specyfikacje techniczne i takie tam...

 

Tylko prosze nie podpowiadać, że jest coś takiego jak META i tagi bo to wiem ale pisać tam to co chce żeby było indeksowane to jakaś paranoja i nawet nie wiem czy google to przetrawi ponieważ w wielu przypadkach byłby to opis na dwie strony A4.

 

Niestety takie wymagania ma zleceniodawca a ja musze (przynajmniej trochę) się dostosować. Te zalecenia nie są może dla mnie jakoś szczególnie zrozumiałe bo w sumie wystarczy się zarejestrować na stronie i każdy ma dostęp no ale tak jest i dlatego proszę o pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

tak jak mówisz a bez cen będzie strona mieć bledy w mikrodanych i GWT będzie się rzucać. Jeszcze taki półśrodek robisz Multistore z wszystkim on dajesz Google żeby indeksowal taki Multistore a klientów wrzucasz na redirect lub na odwrót googlaka na redirect do sub domeny

Link to comment
Share on other sites

No nie jest to zgodne tak do końca i mam tego świadomość... no ale wymogi są takie nie inne.

 

Przy okazji przemyślałem temat i teraz potrzebuje pomocy w tym:

 

Pomysł:

googlebot wchodzi ze specificznego IP więc może i przy wejściu da się na nim wymusić żeby wchodził z innego adresu niz moja strone główna dopisując w POST login i hasło dla pająka. Efektem powinno być zalogowanie robota. W prescie jest możliwość blokowanie adresów więc może wystarczy modyfikacja która zamiast blokować wymusi przekierowanie ( ale wiem, że google źle reaguje na takie akcje).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...