Jump to content

Problem z wyborem sposobu dostawy


itdesk

Recommended Posts

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post na forum gdyż do tej pory udawało mi się rozwiązywać problemy związane z PS - samodzielnie lub z pomocą Google. Niestety tym razem jest inaczej. Do rzeczy:

W sklepie który obecnie konfiguruję zdefiniowanych jest wiele sposobów wysyłki - w tym takie które są darmowe (wszystkie można zobaczyć na załączonym screenie). Część z nich ma dotyczyć określonej kategorii produktów i tak też są z produktami powiązane - dla przykładu załączam 2 screeny z konfiguracją opcji wysyłki dwóch produktów.

Teraz sedno: Wszystko jest ok gdy próbuję wykonać testowe zamówienie dla jednego z tych produktów, natomiast gdy do koszyka dodam oba, zaczynają się "czary" - możliwe opcje dostawy wyświetlają się podwójnie i są jakby pomieszane (załącznik). Co najgorsze - bez względu na to którą z tych opcji wybiorę nie mogę przejść do następnego kroku. Po kliknięciu Złóż zamówienie strona jedynie się przeładowuje nie wyświetlając żadnego komunikatu (nawet w trybie debugowania nie wyświetla żadnych błędów ani ostrzeżeń). Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? A może coś przeoczyłem?

 

Pozdrawiam!

post-870680-0-34689200-1415801875_thumb.gif

post-870680-0-85484400-1415803581_thumb.gif

post-870680-0-72075700-1415803582_thumb.gif

post-870680-0-36914700-1415803583_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze widze, ze masz wylaczone niektore sposoby dostawy - to ze sie pojawiaja w backoffice na karcie wysylki produktu to jedno - ale aby klient mogl wybrac ten sposob musi byc on aktywny (tam widze tylko te zaslepki jeden free masz wlaczon e)

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze widze, ze masz wylaczone niektore sposoby dostawy - to ze sie pojawiaja w backoffice na karcie wysylki produktu to jedno - ale aby klient mogl wybrac ten sposob musi byc on aktywny (tam widze tylko te zaslepki jeden free masz wlaczon e)

Ja sądze, że problemem nie  są wyłączone sposoby dostawy tylko to że baza danych do której wysyłane są informacje reaguje logicznie czyli "zamawiam i dostaje" a więc robie jedno zamówienie i mam jedną dostawę bo tak zapisywane są dane.

 

Możliwym rozwiązaniem jest tylko podzielenie dostaw z jednego koszyka na kilka dostaw.

 

A tak przy okazji dlaczego nie może iść wszystko w jednej dostawie?

Link to comment
Share on other sites

Witam proszę o pomoc korzystam z kilku hurtowni i chciałem ustawić koszty wysyłki w zależności od wagi i rozmiaru paczki dla poszczególnych hurtowni czyli hurtownia 1 to wysokość głębokość szerokość i waga 10 a hurtownia 2 to wysokość głębokość szerokość i waga 20 i ustawić dla nich koszty wysyłki dajmy na to po 20 złotych tak aby się sumowały przy zakupie produktów z obu hurtowni do 40 złotych ale zostawały na 20 jak zakupy są tylko z jednej proszę o pomoc jak to ustawić w prestashop 1.5.6.2.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo od kilku dni się z tym męczę.

Pozdrawiam.

Tomek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...