Jump to content

Kilka problemów podczas konfiguracji sklepu - prośba o pomoc


Marek132

Recommended Posts

Witam koledzy, 

 

potrzebuję pomocy :)

 

 

Edytuję właśnie sklep: http://nogravity.nazwa.pl/presta/pl/

 

mam kilka problemów:

 

1. Powiększyłem logo ale nie mogę nigdzie znaleźć miejsca gdzie się wpisuję wymiar loga, po za tym nie jestem pewien czy to wystarczy aby logo było prawidłowo wyświetlane?

 

2. Chciałem skonfigurować własny smtp, gdy jestem w advanced parameters / e-mail 

 

nie mogę zaznaczyć:  Użyj SMTP. Tylko dla zaawansowanych

 

ponieważ mam taki komunikat i możliwość jest zablokowana

Nie możesz zmienić wartości tego pola konfiguracyjnego w kontekście tego sklepu

Jeżeli mógłby ktoś mi podpowiedzieć co robić to byłbym wdzięczny
 
pozdrawiam
Marek 
Link to comment
Share on other sites

Wszedłem na twój sklep i co do logo to proponował bym opuszczenie menu kategorii:

 

w pliku: www.nogravity.nazwa.pl/presta/modules/cmsmegamenu/css/csmegamenu_front.css linia 1

#menu {float:left;clear:left;position:relative;margin:-50px 0 10px;/*background:#fa5229;*/border-radius:3px 3px 0 0;-moz-border-radius:3px 3px 0 0;z-index:100}

Zmień na

#menu {float:left;clear:left;position:relative;margin:-25px 0 10px;/*background:#fa5229;*/border-radius:3px 3px 0 0;-moz-border-radius:3px 3px 0 0;z-index:100}

Całe menu opadnie i zobaczysz swoje logo.

 

PS. Wiadomo rekompilacja szablonu, cache - żeby nie było że nic się nie zmienia :)

 

Co do e-maila może masz multistore albo nie jesteś na koncie superadmina i nie możesz zmieniać tych wartości. Tak tylko przypuszczam bo nigdy się z tym nie spotkałem

Link to comment
Share on other sites

 

2. Chciałem skonfigurować własny smtp, gdy jestem w advanced parameters / e-mail 

 

nie mogę zaznaczyć:  Użyj SMTP. Tylko dla zaawansowanych

 

ponieważ mam taki komunikat i możliwość jest zablokowana

Nie możesz zmienić wartości tego pola konfiguracyjnego w kontekście tego sklepu

Jeżeli mógłby ktoś mi podpowiedzieć co robić to byłbym wdzięczny
 
pozdrawiam
Marek 

 

korzystasz z multistore? jeżeli tak, włącz ustawienia globalne z dropdownu z listą sklepów

Link to comment
Share on other sites

Wszedłem na twój sklep i co do logo to proponował bym opuszczenie menu kategorii:

 

w pliku: www.nogravity.nazwa.pl/presta/modules/cmsmegamenu/css/csmegamenu_front.css linia 1

#menu {float:left;clear:left;position:relative;margin:-50px 0 10px;/*background:#fa5229;*/border-radius:3px 3px 0 0;-moz-border-radius:3px 3px 0 0;z-index:100}

Zmień na

#menu {float:left;clear:left;position:relative;margin:-25px 0 10px;/*background:#fa5229;*/border-radius:3px 3px 0 0;-moz-border-radius:3px 3px 0 0;z-index:100}

Całe menu opadnie i zobaczysz swoje logo.

 

PS. Wiadomo rekompilacja szablonu, cache - żeby nie było że nic się nie zmienia :)

 

Co do e-maila może masz multistore albo nie jesteś na koncie superadmina i nie możesz zmieniać tych wartości. Tak tylko przypuszczam bo nigdy się z tym nie spotkałem

 

Wedytowałem ten plik i wymusiłem kompilację ale nic się nie zmieniło.

 

korzystasz z multistore? jeżeli tak, włącz ustawienia globalne z dropdownu z listą sklepów

przeszukałem całe menu i nie mogę tego znaleźć - chyba jestem ślepy. To jest presta 1.5 - czy mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie to dokładnie jest?

Link to comment
Share on other sites

Wedytowałem ten plik i wymusiłem kompilację ale nic się nie zmieniło.

Ale kłamiesz!!! :)

Wyczyść jeszcze pamięć przeglądarki. Wszedłem na IE z którego broń Boże nie korzystam na codzień i jest efekt na twojej stronie :)

 

PS. Z mojej strony polecam FF do takich prac nad stronką. Korzystaj z opcji "zbadaj element" i pamiętaj o czyszczeniu historii, cookie, cache itd. :)

 

-> ja tez nie mam wyczyszczonej histori i na FF widze strone po staremu a na IE już nową

Edited by Dawid Sz. (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

no to tak...

w /presta/themes/gomarket/css/modules/bloctopmenu/css/superfish-modified.css w linie 3 zmieniamy na:

.sf-contener {clear:both;margin:60px 0 10px;width:100%;float:left;background: #FD572B url(../img/bkg_menu.png) no-repeat left bottom;min-height:40px;border-radius:3px;-moz-border-radius:3px;}

PS. Serio weź FF naprawde pomaga!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...