Jump to content

straaaasznie powolny koszyk


Esseker352

Recommended Posts

Witam,

 

Otóż mam następujący problem. Uruchomiłem sklep na dobrą sprawę ok. 3 miesięcy temu i oczywiście nadal jest wiele do zrobienia. Największy problem obecnie mam z niezwykle powoli działającą stroną realizacji zamówienia. Bardzo odbija się to na konwersji. Przykładowo klikając + aby zwiększyć ilość produktu czasem trzeba poczekać nawet kilka sekund aż zmiana nastąpi. Ogólnie cały koszyk powoli się wczytuje i trzeba sporo czekać aż strona się załaduje. 

 

Czym może to być spowodowane? macie może jakieś sugestie jak to poprawic? 

 

link do strony: www.egarden24.pl

 

w załączniku konfiguracja z panelu. Presta 1.5.6.1

post-760931-0-74520400-1415391020_thumb.png

Edited by Esseker352 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie to problem z wydajnością serwera baz danych i po stronie sklepu raczej nic już nie poprawisz.

Niestety, jeśli to współdzielony hosting www to raczej nic nie poradzisz :(

Ale jak masz vps lub dedyka i dostęp do plików konfiguracyjnych Apache to możesz zmienić konfigurację mysql...

Edited by PMaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Pogrzebałem u Ciebie troszkę i wszystko wygląda poprawnie. Zwiększałem ilość produktów w koszyku, zmiana pojawiała się od razu. Czas ładowania strony też jest przystępny: 2.69 sekundy.

 

Może serwer był chwilowo przeciążony? Czas testu to 7:13 rano. Możliwe też że administratorzy upchali jak najwięcej użytkowników na jednej maszynie, aż diody się wybrzuszają. Wtedy faktycznie w normalnych godzinach może być problem. W takim przypadku jedyna opcja to zmiana hostingu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzięki za pomoc. Najprawdopodobniej jest tak jak mówicie. W godzinach szczytu jest gorzej. Będę myślał nad zmianą hostingu.

 

Co do cookies to u mnie po zamknięciu krzyżykiem nie pojawiała się wiecej informacja. Korzystam z innego modułu. Dzieki za informacje

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...