Jump to content

Problem z płatnością przy odbiorze


Recommended Posts

Witam wszystkich,

mam problem z płatnościami przy odbiorze.

Po wyborze opcji płatność przy odbiorze, przekierowuje na stronę z potwierdzeniem wyboru,

po kliknięciu "potwierdzam ..." przekierowuje na stronę z błędem "Serwer error 500..."

W czym jest problem?

Tym bardziej, że moduł jest niekonfigurowalny.

 

PS te zamówienia nie są wszystkie "wylistowane w zamówieniu" brakuje zazwyczaj od kilku do kilkunastu produktów, np:

- klient zamawia 14 produktów, np: po 10 zł każdy ->

- zamawia z opcją cod ->

- wyskakuje błąd ->

- Klient nie ma pewności czy zamówił ->

- ja odbieram potwierdzenie zamówienia na 140zł, przy czym mam tylko 9 przedmiotów,

czyli 9*10zł = 90 a faktura/zamówienie jest na 140zł!!!

 

Proszę o pomoc, może mieliście doczynienia z takim błędem i znacie rozwiązanie...

 

Presta 1.6.0.6

 

Z góry dzięki za pomoc...

Link to comment
Share on other sites

Piszesz o błędzie serwera 500 więc przyczyny szukać musisz w logach/błędach serwera (jeżeli usługodawca dał Ci do nich dostęp to musisz ich szukać w panelu zarządzania kontem/serwerem)...

Ps. stawiam na przekroczenie czasu wykonywania skryptu - ale sprawdź  ;)

Link to comment
Share on other sites

Ok, już mam prawdopodobną przyczynę...

Sklep mam spięty z systemem magazynowym.

Na magazynie są produkty bez kodu ean, ale w to miejsce "wkradła" się wielokrotna spacja (13 pustych miejsc) podczas wprowadzania produktów i to wysypuje zamówienia.

 

Zamówienia złożone z produktami o właściwym kodzie ean (13 liczb a nie spacji) prawidłowo się walidują i zamówienia jest składane poprawnie. :)

 

Teraz trzeba usunąć te 13 spacji w ok 1000 produktów :( i sprawdzić poprawność założenia ;)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Podłącze się pod topik z podobnym problemem dotyczącym modułu płatności przy odbiorze.

Ostatnia faza zamówienia czyli potwierdzenie generuje po kilku sekundach zamiast informacji o dokonanym zakupie biały ekran z informacją o błędzie 102. Maile z informacją o zamówieniu są wysyłane poprawnie do odbiorców, zamówienie jest także dodane do zakładki zamówienia. Realizacja zakupu z wyborem "przelew" przebiega poprawnie do samego końca.

Próbowałam już na różnych dostępnych modułach płatności przy odbiorze, różnymi shiptopay oraz bez nich.

Presta 1,6 na mydevil .

 

Proszę pomóżcie bo już nie mam pomysłu.

Link to comment
Share on other sites

Załóżmy że wina ustawień komputera, ale tak samo zachowuje sie komputer w pracy jak i w domu, oba na internecie sieci komórkowych i firefoxach i na obu wszystko inne działa prawidłowo (takze inne moje sklepy na Preście 1,5). Nie może byc tak że niepoprawne z punktu widzenia Presty ustawienia czy też "jakas niewygodna przeglądarka" wywołuje taki błąd. Klienci mają różne sieci, różne przeglądarki.

Fakt że ma to coś wspólnego z Waszymi sugestiami, sprawdziłam chwilkę temu sklep na stałym łączu na linuksie u znajomego i faktycznie problem nie wystąpił, ale to nie oznacza że wszyscy nagle maja miec stałe łącza i linuksy.

Coś jest nie tak.

Ma ktos sugestię gdzie szukać ?

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam w Internet Explorerze - błąd nie wystąpił, ale to nie oznacza że sklep działa całkowicie prawidłowo.

Przecież nie napisze na stronie głównej uwagi aby nie wybierac przesyłki pobraniowej jeśli korzysta się z Firefoxa w sieci komórkowej :(  .

 

Intryguje mnie jeszcze jedna rzecz , od czasu kliknięcia  "realizuj zamówienie" do czasu wyświetlenia potwierdzenia mija często prawie 20 sekund przy czym sam sklep sklep pracuje dosyć szybko, czy to jakas norma ? Może jest to jw jakiś sposób powiązane z owym błędem 102 na FFoxie.

Link to comment
Share on other sites

No to zrobiło się magicznie. Zastanawiam się jeszcze czy owe 502 nie jest kodem ogólnym. Ten kod ma podpunkty jak np 502.1 czyli zbyt długi czas działania aplikacji a widząc sposób działania "realizacji zakupu" wcale by mnie nie dziwiło

Link to comment
Share on other sites

No to zrobiło się magicznie. Zastanawiam się jeszcze czy owe 502 nie jest kodem ogólnym. Ten kod ma podpunkty jak np 502.1 czyli zbyt długi czas działania aplikacji a widząc sposób działania "realizacji zakupu" wcale by mnie nie dziwiło

Raczej nie, przy przekroczeniu czasu wykonywania skryptu serwer wyrzuciłby raczej 500.

W taki sposób się nie dowiesz :( - serwery celowo konfigurowane są w taki sposób aby nie wyświetlały szczegółów błędu. Ab to sprawdzić musisz sprawdzić logi błędów serwera (jeżeli masz do nich dostęp - opcja w panelu zarządzania hostingiem) - tam wszystkie przyczyny błędów będą świeciły "magicznym blaskiem" ^_^

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...