Jump to content

Błędne sumowanie cen za produkty


sebol

Recommended Posts

Witam
Mam problem w moim sklepie (1.5.6.1) z sumowaniem cen w koszyku. Na ten moment ceny netto w sklepie są aktualizowane przez api. Presta dolicza podatek 23 % i zaokrągla do góry, bez cyfr po przecinku. Wszystko ładnie działa do momentu dodania kilku produktów do koszyka. Sklep najpierw sumuje a dopiero zaokrągla. przykład: w koszyku widzimy produkty ktore kosztuja 8, 6 , 10 zł. Czyli sumując powinno wyjść 24 zł A sklep sumuje najpierw ceny przed zaokrągleniem 7,3+5,2+9,3= 21,8 i pokazuje cene 22 zł. Co gorsze dla porownywarek lub do systemu przelewy24 podawana jest cena przed zaokragleniem czyli 21,8 zł. Jak można zrobić żeby system wszędzie zaokrąglał ceny? Dziękuje za kazdą sugestie.
Pozdrawiama

Link to comment
Share on other sites

W podanym przykładzie podałem już ceny brutto. W koszyku pokazuje ceny brutto dla odpowiednich produktów przykład: produkt 1: 8, produkt 2:6 , produkt 3: 10. I to jest prawidłowe. Natomiast błąd jest w sumowaniu dla "Razem produkty (brutto):" Tutaj są sumowane ceny produktów przed zaokragleniem i jest wstawiana zsumowana kwota która presta zaokrągla do góry.

Link to comment
Share on other sites

Wytłumaczę jeszcze raz jakby ktoś mnie nie zrozumiał. Po wyłączeniu funkcji w prescie "Wyświetl części dziesiętne w cenach", pojawiają się normalne ceny w sklepie. przykład produkt 1: 91,02 zł, produkt 2 : 98,40 zł . W podsumowaniu ładnie pokazuje "Suma cen produktów (brutto):189,42 zł"
Co mogę zrobić żeby dane kwoty były zaokrąglane do całości i nie ważne ile włoże produktów do koszyka suma będzie się zgadzała? Wyłączając "Wyświetl części dziesiętne w cenach"
na podanym przykładzie mamy sytuację produkt 1: 92 zł, produkt 2 : 99 zł . "Suma cen produktów (brutto):190 zł"

Kolejną sprawą są pliki do porównywarek czy przelewy 24 które przekazują kwotę przed zaokrągleniem.  Dochodzi do sytuacji że klient ma w koszyku podaną kwotę 190 zł idzie dalej do płatności przez przelewy24 a mu nagle pokazuje 189,42 zł.

Ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...