Jump to content

BIAŁA STRONA PO WGRANIU NOWEGO SZABLONU


Recommended Posts

Witam!
Wiem że przejżałem forum i nie mogłem znaleść przydatnych informacji, Oczywiście czytałem topic dotyczący wpisaniu w configu treści na true o raportowaniu bledow ale niestety nie mam podanej przez moderatora tresci w configu... 

zakupiłem szablon który zainstalowal sie z powodzeniem gdyż taka informację otrzymałem. nietstety gdy chce wejść na witrynę sklepu cała strona jest biała, natomiast powracając do starego szablonu wszystko działa...

nie wiem gdzie jeszcze szukać jakiegoś rozwiązania

proszę o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Próbowałem się skontaktować ze "sprzedawcą" szablonu ale no niestety nie prowadzą oni pomocy technicznej związanej z instalacją szablonów dlatego jedyna nadzieja tutaj;) Ustawiłem wyświetlanie błędów jak wspominaliście w postach ale niestety kompletnie nic mi się nie wyświetla back office chodzi jak należy, nawet dostaję adnotację mówiącą o prawidłowym dodaniu szablonu... ale wziąć biała strona gdy chce wejść pod adres sklepu. Wydaję mi się że mimo tego że presta informuję o prawidłowej instalacji mogłem coś spieprzyć tj - kupując szablon dostałem spakopwany folder w którym są kolejne podfoldery ostatecznie jednak widzę 2 zipy o nazwach "raindrop v2.5zip" -nazwa szablonu i po jego wgraniu szablon zostaje dodany poprawnie, ale widzę też folder o nazwie "bskthemeoptions" z którym tak naprawde nic nie robię no a skoro się tam znajduję na pewno jest do czegoś potrzebny zamieszczam kilka screenów podfolderów itp

O5xcjZ.png
vzc5Iq.png
aCnrjC.png
XleXy4.png
 
kL45SZ.png
 
 
zamieszczam też dane dot. servera i wersji presta. Niepokoi mnie ilość brakujących zmienionych plików/nie wiem czy to związane jest poprostu z wrzuceniem nowych danych tj szablonu czy rzeczywiście czegos brakuję
 
fsfDWh.png
Link to comment
Share on other sites

przeinstalowałem wszystko od nowa - działało - dopóki nie przestawiłem modułów "najlepiej sprzedające produkty" i zaraz po tym biała strona - która ładuję się chwilę ale jednak nic nie widać. problem w tym że znwou nie wyświetla mi błędu więc mam wątpliwości i wklejam sój plik define.inc

 

 
/* Debug only */
if (!defined('_PS_MODE_DEV_'))
define('_PS_MODE_DEV_', true);
/* Compatibility warning */
define('_PS_DISPLAY_COMPATIBILITY_WARNING_', false);
if (_PS_MODE_DEV_)
{
@ini_set('display_errors', 'on');
@error_reporting(E_ALL | E_STRICT);
define('_PS_DEBUG_SQL_', true);
}
else
{
@ini_set('display_errors', 'off');
define('_PS_DEBUG_SQL_', false);
}
 
define('_PS_DEBUG_PROFILING_', false);
define('_PS_MODE_DEMO_', false);
 
czy jest ok?
Link to comment
Share on other sites

plik jest poprawny.

w związku z powyższym, mimo braku informacji o błędach jedyne co pozostaje to podpytać dostawcę hostginu o ewentualny dostep do error loga.

 

 

jest taka możliwość, że wykorzystujesz dostępne zasoby (hosting zwłaszcza ten wspóldzielony z innymi) ma zwykle ograniczone zasoby związane np. z zapytaniami do sql, pamięcią, obciążeniem CPU itp.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...