Jump to content

Ödemede tutarın dolardan TL 'ye dönüşmesi

t1tuzmen

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Mağazada tüm ürünlerimin fiyatları dolar olarak sergilenmektedir. Fakat ben ödeme esnasında son alanda fiyatın o günkü kur ne ise TL 'ye dönüşmesini istiyorum. Böyle bir şey yapmam mümkün mü?

Ayrıca ürün sayfasında fiyatında yanında +kdv veya kdv hariç yazmıyor. sadece fiyat yazıyor. Sepete gidince KDV 'yi ekliyor ama ben ürün sayfasında da +kdv yazsın istiyorum. Aşağıda resimde gösterdiğim gibi şuan..

Kullandığım PS sürümü : 1.6.0.9

Tema : Minimal_teheme

Teşekkürler

7837qr.png

Bazı eticaret sitelerinde satılan ürünlerin dolar veya euro olarak girilmesi gerekmektedir...
Burada site sahiplerinin en büyük sıkıntısı dolar veya euro olarak girdikleri fiyatı müşterilere TL olarak gösterememesi ve siparişi TL olarak alamaması dır...

Aşağıda gösterdiğim uygulama ile dolar veya euro olarak girilen fiyatın müşteriye TL olarak göstermek ve satmak içindir...

Sırayla adımları izliyoruz....

İlk olarak site default dilini dolar veya euro yapıyoruz...

di-RTCW.png

di-9VVX.png

Yerel kurlardan TL kurunun ID numarasını alıyoruz...
di-UI5E.png

ekte verdiğim kodlamada aşağıda gösterdiğim alanı sitenizdeki TL kurunun ID numarası ile değiştiriniz, ve "override/classes" içerisine atıyoruz..

di-88NT.png

Son olarak tarayıcınızın geçmişini siliyoruz ve sitenizin ön belleğini boşaltıyorsunuz....
di-EMCD.png

Sonuç
di-R9FF.png

tarayıcı ve site içi çerezlerini silmeyi unutmayın

Tools dosyası ektedir...

Tools.zip

Edited by Şahin YILDIZ (see edit history)

Şahin bey merhaba,

Cevap için teşekkür ederim. Fakat benim istediğim ürün sayfasında değil. Ödemenin son sayfasında TL 'ye dönüşmesini istiyorum. Yani alış veriş sepetinden sonraki adımlarda TL olarak görünmesini istiyorum.

Şahin bey merhaba,

Cevap için teşekkür ederim. Fakat benim istediğim ürün sayfasında değil. Ödemenin son sayfasında TL 'ye dönüşmesini istiyorum. Yani alış veriş sepetinden sonraki adımlarda TL olarak görünmesini istiyorum.

Merhaba

Bizim ödeme modüllerimiz de bu mantıkla çalışıyor fakat tüm ödeme yöntemlerine uygulamak isterseniz özel bir kod gerekebilir.

Merhaba,

başka bir sitede aşağıdaki gibi bir seçenek gördüm. Bunu bende ekleyebilir miyim? Banka Havalesi onay ekranında havale türünü TL veya Dolar olarak seçebiliyorsunuz. Bizim tüm fiyatlar dolar olduğu için havale onay ekranında ne kadar TL havale yapması gerektiğini bu ekranda görebiliyor.

Bu farklı bir modül mü? Yoksa bildiğimiz Banka Havalesi modülü mü?

R6l8JY.png

Şahin Bey,

Modülü kaldırıp yeniden yükledim ve düzeldi. Sanırım TL yeni eklediğim için seçenek olarak çıkarmıyordu.

Teşekkür ederim.

Ayrıca bildiğim kadarı ile bankalar dolar, euro ve TL hesapları için ayrı ayrı hesap veriliyor...bu nedenle safa beyin çoklu hesap havale hesabı girebileceğiniz havale modülünü tavsiye ederim

http://addons.prestashop.com/en/payments-gateways-prestashop-modules/8916-bankwire-multiple-accounts-unlimited-bank-accounts.html