Jump to content

Termékjellemzők


wilbury

Recommended Posts

TFH laptopokat értékesítesz.Hasznos dolog jellemzőként felvinni a memória méretét (sima szabad szövegesnél 100x jobb!)

Memória mérete: 2GB, 4GB, 8GB, stb.

És adott laptopnál csak kiválasztod a megfelelőt a halmazból. Uezt processzorra, merevlemez méretre, stb.

 

Aztán gondolsz egyet, és csinálsz egy kiegészítők/tartozékok/egyebek (nevezzük, aminek akarjuk), ahova felkerülnek az egér/egérpad/ajándék biszbasz/stb, ahol is akár több érték is igaz lehet az adott termékre. De a rendszer csak 1 kiválasztását támogatja. Hogyan oldanátok meg? Az nem tetszik, hogy mind-mind felvinni külön jellemzőként egy igen/nem választós értékkel, ha értitek, mire gondolok...

Link to comment
Share on other sites

Esetleg át kell gondolni, hogy tényleg szükség van-e erre :) (hasznos-e? növeli-e a forgalmat? Vagy csak a bonyolultságot növeli mind a vásárlónak, mind az adminisztrátornak ...és a programozónak)

 

Lehetne termékcsomagokkal próbálkozni helyette.

Pl. van a számítógép a maga jellemzőivel.

 

Majd fel lehet ajánlani néhány csomagot, hogy "együtt olcsóbb":

és itt fel lehet ajánlani előre összeállított csomagokat:

1. számítógép+egérpad+egér

2. számítógép+kávé melegítő+akármi

stb...

 

Nem próbáltam (és most sem néztem utána), de remélhetőleg csomag esetén is tudja a vásárló módosítani a jellemzőket (tehát nem csak fix. jellemző kerülhet a csomagba).

Link to comment
Share on other sites

Csak azért írtam, laptopot, hogy könnyebb legyen megérteni, de úgy látom, ezzel csak félrevezettem a segíteni szándékozó kollégákat. Valójában a silók telítettségi szintjét mérő radaros műszerekről van szó. Nem mindegy, hogy miféle anyagot tudnak mérni. Van, ami port, folyadékot, habot, szemcsés anyagot, vagy ezek TETSZŐLEGES kombinációját. Szóval nem egyet a listából, hanem többet.

 

Az lehet pld. egy csúnya megoldás, ha külön-külön veszem fel ezeket jellemzőnek igen/nem megadással. Vagy minden lehetséges variációt (nem permutációt!) felveszek. De nem tetszik egyik sem...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...