Jump to content

Έξτρα κόστος σε Cash on Delivery και πληρωμή μέσω πιστωτικής


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. 

θα ήβθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάποιο Module το οποίο θα χρεώνει κάποιο fee στον πελάτη αν επιλέξει το cash on delivery ή πληρωμή με πιστωτική κάρτα.

 

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο τέτοιο module?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Για το 1ο σκέλος (extra fee για COD), υπάρχουν λύσεις, όπως π.χ. αυτή:

http://prestahost.eu/prestashop-modules/en/home/8-cash-on-delivery-plus-for-prestashop.html#/verse-basic/verse-1_6

 

Για extra fee σε πληρωμή με κάρτα, δυστυχώς δε γνωρίζω κάτι... :-\

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλέ μου

είναι super....

σε ευχαριστώ πολύ!

 

δεν γνωρίζεις κάποιο Module το οποίο να προσθέτει στον τρόπο πληρωμής μέσω πιστωτικής?

έχω αγοράσει το module για πληρωμή με alpha και όταν ο πελάτης επιλέγει πληρωμή με πιστωτική, επειδή έχει κόστος πρέπει να χρεωθεί κάτι παραπάνω

Edited by vasileios fasolis (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτό μήπως σου κάνει:

http://www.bvkyazilim.com/cart/pricing-discounts/prestashop-additional-payment-fees.html

 

 

Πέρα από το τεχνικόν του πράγματος όμως, μήπως δεν είναι τόσο καλή ιδέα να εφαρμόζεις έξτρα χρέωση για πληρωμή με κάρτα; Χτυπάει λίγο άσχημα. Δε λέω να απορροφήσεις εσύ την χασούρα, αλλά να εκτιμήσεις μεσοσταθμικά και να τη συμπεριλάβεις στις τιμές των προϊόντων σου αν γίνεται.

Edited by parsifal (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

όσον αφορά την απορόφηση του κόστους από εμένα, δυστυχώς το αντικείμενο του καταστήματός μου (www.tobacconistas.gr) θα με βάλει μέσα πανηγυρικά αν οι παραγγελίες είναι μικρές...δυστυχώς πρέπει να μετακυλήσω το κόστος αυτό στον πελάτη

αν θιέλεις ρίξε μία ματιά στο site και αν έχεις να μου προτίνεις κάτι καλύτερο είμαι όλος αυτιά :)

 

και πάλι σε ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα

Γίνεται να επιβαρύνεις τις αγορές με πιστωτική με τα επιτόκιά της τράπεζας. Δηλαδή πληρωμή και με δόσεις και με επιτόκιο.

Hardcoded αυτή τη στιγμή αλλά λειτουργεί μαζί με το module. Έλεγξέ το εδώ mgmanager.gr αν σου ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...