Jump to content

Prestashop PHP Sürümünün .htaccess ile Yükseltilmesi

t1tuzmen

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

bir modül satın aldım. ve php 5.4 sürümünde çalışıyormuş. Benim prestashop 'un yüklü olduğu hosting 'te php sürümü 5.3 bu durumu hosting firma bildirdim ve bana aşağıdaki cevabı verdi. Ancak ilgili kodu hangi satıra koyarsam koyayım. web sitesi ondan sonra açılmıyor. .htaccess dosyası sitenin ana dizinindeki ona koyuyoruz değil mi? bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Hosting firmasının cevabı;

Eğer PHP 5.4.x sürümü kullanmak isterseniz aşağıda ilişkili satırı .htaccess dosyanıza yerleştiriniz.

PHP 5.3 (Standart Sürüm)

AddHandler application/x-httpd-php53 .php

PHP 5.4

AddHandler application/x-httpd-php54 .php

Merhaba ne yaptıysam olmadı. Hostin firması ile görüştüm, aşağıdaki cevabı verdi.

Tüm eklentileri ve modülleri devredışı bıraktım hatta temayı bile değiştirdim. yine olmadı

Hostingin cevabı;

Şöyle bir durum söz konusu:

Hesabınıza ait PHP sürümünü 5.4 bir eklentinizde bu sürümde
çalışmama gibi bir durum söz konusu meydana geliyor. Şu an PHP sürümünüz
5.3 ancak hem 5.2 hem de 5.3'te site sorunsuz çalışırken PHP sürümünüzü .htaccess
içinden 5.4 'e yükselttiğimizde Internal Server Error hatası veriyor.

Eğer sorunu denemek isterseniz bayi klasörünüz altında .htaccess dosyanızın ilk satırındaki
PHP sürümünü belirleyen satırda 53 yerine 54 yaparak görebilirsiniz.

Konunun çözümü ve hangi eklentinin hata verdiğini görmek amacıyla PHP sürümünüz 5.3 iken tüm
eklentilerinizi kapatıp PHP sürümünü 5.4 yaptıktan sonra teker teker eklentileri açarak hata veren eklentiye
denk geldiğinizde o eklentiyi sistemden kaldırabilirsiniz.

Merhaba ne yaptıysam olmadı. Hostin firması ile görüştüm, aşağıdaki cevabı verdi.

Tüm eklentileri ve modülleri devredışı bıraktım hatta temayı bile değiştirdim. yine olmadı

Hostingin cevabı;

Şöyle bir durum söz konusu:

Hesabınıza ait PHP sürümünü 5.4 bir eklentinizde bu sürümde

çalışmama gibi bir durum söz konusu meydana geliyor. Şu an PHP sürümünüz

5.3 ancak hem 5.2 hem de 5.3'te site sorunsuz çalışırken PHP sürümünüzü .htaccess

içinden 5.4 'e yükselttiğimizde Internal Server Error hatası veriyor.

Eğer sorunu denemek isterseniz bayi klasörünüz altında .htaccess dosyanızın ilk satırındaki

PHP sürümünü belirleyen satırda 53 yerine 54 yaparak görebilirsiniz.

Konunun çözümü ve hangi eklentinin hata verdiğini görmek amacıyla PHP sürümünüz 5.3 iken tüm

eklentilerinizi kapatıp PHP sürümünü 5.4 yaptıktan sonra teker teker eklentileri açarak hata veren eklentiye

denk geldiğinizde o eklentiyi sistemden kaldırabilirsiniz.

3 seçenek var

A.) Garip bir hosting firması ile çalışıyorsunuz

B.) Garip bir modül kullanıyorsunuz

C.) Hepsi 

Buradan kimse hakkında kötü algı oluşmasın diye sizden PM ile hosting firmanızı ve kurmaya çalıştığınız modülü rica edebilir miyim ? Sorun hangisindeymiş bulalım.