Jump to content

Szablon Electronues- prosta zmiana edycyjna


Recommended Posts

Witam,

Posiadam prosty sklep internetowy, po wejściu w dany produkt na stronie internetowej wszystko wyświetla się prawidłowo: zdjęcie, cechy produktu, buttony, inne produkty w tej kategorii i opis szczegółowy (co ważne w moim problemie, wypisałem wszystko w koleności wyświetlania).

 

Jak mogę edytować ten szablon, aby najpierw pokazywał się opis szczegółowy produktu a pod nim dopiero inne produkty w tej kategorii.

 

Edytowałem plik product.tpl ale albo w złym pliku szukam albo w ogólnie nie mogę znaleźć kodu który za to odpowiada. Znalazłem w tym pliku div'a wyświetlającego more_infos , nie ma natomiast blockproductcategory ...

 

Potrafi mi ktoś szybko pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Skorzystałem z tej porady, dokładnie jak było opisane, nadal jedna nic

 

musisz przenieść hooka

{if isset($HOOK_PRODUCT_FOOTER) && $HOOK_PRODUCT_FOOTER}{$HOOK_PRODUCT_FOOTER}{/if}
 

na sam koniec pliku, tuż przed 

{if isset($packItems) && $packItems|@count > 0}
<div id="blockpack">
<h2>{l s='Pack content'}</h2>
{include file="$tpl_dir./product-list.tpl" products=$packItems}
</div>
{/if}
mowa o pliku product.tpl 

Link to comment
Share on other sites

Zacznijmy od samej kwestii "produktów podobnych"

 

Posiadasz to tego osobny moduł czy dodawałeś je w BO w w momencie dodawania produktów i dalej POWIĄZANIA >> produkty powiązane

 

Jeśli korzystałeś z tej 2 opcji to:

 

W wersji 1.6.0.9 Musisz w pliku product.tpl odnaleźć sekcje  (ważne jest by H3 zawierał {More info} bo to ten fragment odpowiada za "Szczegółowe informacje o produkcie - to co wpisujesz w BO w " Długi opis" )

<section class="page-product-box">
  <h3 class="page-product-heading">{l s='More info'}</h3>{/if}
    {if isset($product) && $product->description}
       <!-- full description -->
  <div  class="rte">{$product->description}</div>
</section>
 

musisz tę część kodu wyciąć i wkleić go przed kodem który wygląda mniej wiecej tak:

<!--Accessories ->
{if isset($accessories) && $accessories}
 <section class="page-product-box">
   <div class="block products_block accessories-block clearfix">
     <div class="block_content">
A najlepiej daj link do strony to zobaczymy co i jak. Edited by IgorDev (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Znalazłem Ten Twój szablon , google zawsze pomoże :D.

W twoim przypadku będzie to nieco inaczej niż opisywałem zerknąłem na DEMO twojego szablonu i tutaj kod inaczej wygląda. 

Wyślij mi pliczek na pw podam Ci maila. Pamiętaj jednak by zachować swoją oryginalną kopie w razie gdyby coś poszło nie tak. 
 

Link to comment
Share on other sites

Słuchaj, zajrzałem do pliku, opisywałeś mi że musiałeś przenieść 
 

{if isset($HOOK_PRODUCT_FOOTER) && $HOOK_PRODUCT_FOOTER}{$HOOK_PRODUCT_FOOTER}{/if}

na sam koniec tuż przed 

{if isset($packItems) && $packItems|@count > 0}
<div id="blockpack">
<h2>{l s='Pack content'}</h2>
{include file="$tpl_dir./product-list.tpl" products=$packItems}
</div>
{/if}

Niestety tego nie zrobiłeś.

Przeniosłeś, ale niestety nie ten kod :D
Tak powinna wyglądać końcówka Twojego pliku:

 

{if isset($HOOK_PRODUCT_TAB_CONTENT) && $HOOK_PRODUCT_TAB_CONTENT}{$HOOK_PRODUCT_TAB_CONTENT}{/if}	
	{if isset($HOOK_PRODUCT_FOOTER) && $HOOK_PRODUCT_FOOTER}{$HOOK_PRODUCT_FOOTER}{/if}
	</div>
</div>
{/if}
{/if}
{if isset($packItems) && $packItems|@count > 0}
	<div id="blockpack">
		<h2>{l s='Pack content'}</h2>
		{include file="$tpl_dir./product-list.tpl" products=$packItems}
	</div>
{/if}

a wyglądała tak:

{if isset($HOOK_PRODUCT_TAB_CONTENT) && $HOOK_PRODUCT_TAB_CONTENT}{$HOOK_PRODUCT_TAB_CONTENT}{/if}
	</div>
</div>
{/if}
{/if}
{if isset($packItems) && $packItems|@count > 0}
	<div id="blockpack">
		<h2>{l s='Pack content'}</h2>
		{include file="$tpl_dir./product-list.tpl" products=$packItems}
	</div>
{/if}


Gotowy plik wysłałem Ci na maila, odpisz czy podziałało.

 Pamiętaj jednak by oryginalny plik też zachować na wszelki wypadek(np dopisz do nazwy "_") 

Link to comment
Share on other sites

tak jak myślałem, To co jest wyświetlane jako "produkty w kategorii" jest modułem który nazywa się "blockproductscategory


Sprawdź hooka w ustawieniach prestashop.

Wejdź w BO >> Pozycje 

Odszukaj hooka "displayFooterProduct" jeśli go nie znajdziesz tzn, że moduł nie jest zaczepiony.

łatwo jest dodać, na zielonym pasku u góry będziesz miał kotwicę "Przemieszczenie modułu" . Tam wybierasz moduł "blockproductscategory"   DODAJ DO "displayFooterProduct"  i klikasz zapisz. 

Wtedy powinno się poprawić. Sprawdź jeszcze czy w Zaawansowane >> Wydajność masz w ramce "kompilacja szablonu" >> Skompiluj ponownie szablony jeżeli pliki zostały zaktualizowane

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie, prosta rzecz a nie była włączona. Chodziło o opcję "Skompiluj ponownie szablony jeżeli pliki zostały zaktualizowane". Jestem twoim dłużnikiem, plik który wcześniej wysłałeś teraz zadziałał :)

 

Pozdrawiam

 

 

Temat do zamknięcia

Link to comment
Share on other sites

Nie ma problemu :). Jeśli chodzi o Preste 1.6 daje taką możliwość, że nie trzeba non stop przełączać się między kompiluj, a nie kompiluj. Jest 3 opcja która zawsze powinna być moim zdaniem włączona ( chyba, że już nie planujemy zmian w plikach). Wtedy zmiany zawsze będą widoczne. :
:) 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...