Jump to content

Kargo firmasının belirlediği ücretleri yansıtma

irfandotco

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Ben bu sistemi (PrestaShop v1.6.0.9) kullanarak bir e-ticaret sitesi hazırladım; tasarım olarak tamamlandı, her şey yolunda görünüyordu, ta ki kargo için spesifik durumlarla baş başa kalana dek. 

Durum şu: Yurtiçi Kargo ile anlaşıldı ve bize bir fiyat listesi çıkardılar. Ben ürünleri eklerken nakliye kısmından enini, boyunu, derinliğini (depth) yazıyorum ve daha önceden shipping kısmından carrier ekledim ancak orada ağırlıklara göre hesap yapabiliyorsun, uzaklığa göre hesaplama yapamıyorsun. Kargo firması şehir içi farklı, 1 ile 600 km arası farklı ve 600 km den sonra farklı bir fiyat veriyor; ben bunu nasıl düzenleyebilirim.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Herkese kolaylıklar dilerim.

O zor iş valla. Bende işin içinden çıkamadım . Şöyle bir yol izledim.

Sabit 7 lira kargo ücreti belirledim. 

Zaten en az o fiyatlara gidiyor ebata göre . 

Fazla tutacağını bildiğim ürünleri kafamdan satış fiyatına ekliyorum. Zamanla kafanda oluşur zaten "bu urün yaklaşık şu fiyata gider" diye. 

• Like 1

Kargo hesaplama işlemi müşteri üye girişi yapmadan olması imkansız...yani müşterinin üyelik bilgilerine göre hesaplama yaptırabilirsiniz...tabi böyle bir sistem eticaret için uygun değildir..genellikle eticaret sitelerinde müşteri üye girişi yapmadan sepete ürün atar ve kargo masrafını o anda görür, ayriyeten üye girişi yapınca tekrar kargo hesaplanır ise bu müşterinizin çanını sıkar...en mantıklı işlem ortalama bir fiyat yazarak kilo ile hesaplama yapmaktır...

• Like 1

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. 

Yukarıdaki sorum hala geçerli yeni fikirleriniz varsa ya da okuyan diğer üyeler de katkı sağlarlarsa sevinirim.

Şahin Bey, imzanızdaki sitenizi inceledim demolarınıza baktım; sizin de bu yeni soracağım soru hakkında bilginiz olduğunu tahmin ediyorum:

Diyelim üye alışveriş sepetine birden fazla ürün attı; örneğin yarım kiloluk bir üründen 10 tane aldı 5 kilo yapıyor toplamda ancak sistem hala ilk kargo bedelini yansıtma devam ediyor. Sistemim ürünlerin kilogramlarını toplayarak hesaplaması lazım. Bu da ciddi bir sorun, bu konuda fikriniz var mı? Tabi ki bu yardım isteğini okuyan diğer kullanıcıların da önerileri varsa yazmalarını rica ediyorum.

Üstteki ilk sorum da geçerli ve bu yeni sorum için de yardımlarınızı bekliyorum.

Ayrıca bu istekleri sisteme eklemek için Türkiye'den kiminle iletişime geçebiliriz; bizim isteklerimizi yazılıma entegre edilmesini rica etmek için?

Herkese kolaylıklar diliyorum.