Jump to content

Hosting dla PrestaShop


PawelJacekZ

Recommended Posts

Witam

Ponawiam prośbę o opinie na temat hostingu który daje możliwość ewolucji i rozwoju sklepów przy starcie z jakiegoś podstawowego poziomu.

Już się pogubiłem, proszę o potraktowanie tego miejsca na forum jako wskazówki dla wszystkich gdzie zaczynać aby wraz z rozwojem handlu rozwijać możliwości hostingu przy sprawnie działającej PrestaShop.

Bardzo proszę o rzetelne opinie. 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w ovh. Odradzam. Właśnie jestem na tym forum ponieważ moja strona nie działa. Panel nie działa poraz któryś już w tym miesiącu. Dzwonię do pomocy technicznej. Odzywa się jakaś babka po angielsku. Pytam się gdzie jest polski support. Ona podaje mi numer do polskiej pomocy technicznej. Dzwonie pod ten numer odzywa się dział handlowy. Mówię że nie uruchamia się strona, panel, hosting. Gościu mówi że nic nie pomoże i mogę tylko wysłać do nich wiadomość. Wysyłam więc wiadomość i jestem już ponad 30 min w plecy z czasem pracy. Generalnie omijacie ovh szerokim łukiem. Totalnie zlewają klienta.

Tak czy inaczej dołączam się do dyskusji. Jaki polecacie hosting? :)

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

 

ja polecę Wam sprawdzenie oferty kylos.pl nawet na koncie 99 PLN/rok:

PrestaShop bardzo dobrze działa, żadnych problemów przy instalacji itp.

dużo dodatkowych opcji, np. do modułu Allegro potrzebny był mi dodatek do PHP IonCube okazał się dostępny bez problemu,

jest memcached (ale sam jeszcze nie używałem),

dają 25 GB miejsca na dysku (przy 1000 produktów po 4 zdjęcia, trzeba już liczyć ponad 1GB zdjęć),

support jest bardzo dobry o każdej porze szybko odpisują na Tickety,

maja dobrze działające płatności on-line (domeny czy coś podobnego można bez problemu zamawiać i opłacić),

można się dogadać o dodatkowe sprawy, np. potrzebowałem "opcję na domenę" (czego nie było w ofercie) załatwili mi to bez problemu, gdy jednak się okazało, że próbowałem założyć "opcję" na domenę która jest w okresie karencji, dostałem od razu zwrot pieniędzy :)

 

Ogólnie to chyba minimum od którego bym zaczynał, w miarę rozwoju projektów które na nim stawiałem i które się cały czas rozwijają i codziennie przyjmują zamówienia. Jestem bardzo zadowolony.

 

Piszę to z perspektywy doświadczeń z hostingami które miały niby ciekawą ofertę, ale tylko do czasu gdy sklepy nie miały ruchu (czyli nadawały się jako hosting w czasie projektowania sklepu) potem nawet niewielki ruch nokautował tamte hostingi. Tutaj spokojnie działają mi sklepy z normalnym dziennym ruchem (ok 20000 odwiedzin/dzień) zamówienia spływają, sklepy działają. Zero stresów.

 

Polecam sprawdzenie tej oferty. To jest firma z którą robi się interesy, a nie bawi się jak z dziećmi (dziwnie to brzmi, ale na pewno część z Was wie o co chodzi)

 

EDIT: Acha a za polubienie na Facebooku można dostać 10% rabatu

 

EDIT2: jest też szyfrowane FTP i szyfrowany dostęp do phpMyAdmin

 

Pozdrawiam.

Edited by Piotr Kaczor (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A moim zdaniem indywidualne oceny użytkowników są bardzo ważne i cenne...

Brakuje mi na tym forum właśnie takich ocen...

Proszę o jeszcze, każdy nowy czy też bardzo zaawansowany użytkownik powinien mieć możliwość poczytania i napisania o doświadczeniach w hostingu PrestaShop...

Z wielu ocen i opisów łatwiej jest wybrać coś dla siebie...

Myślę że każdy z nas ma własne kryteria dobru miejsca pracy PrestaShop, Wasze sugestie są najlepszym przewodnikiem byle było ich wiele aby wybrać propozycję środka...

Bardzo dziękuje za posty i czekam na więcej ....

Link to comment
Share on other sites

PawelJacekZ nie zrozumiales mnie

jeden napisal ze netmark drugi ze kylos (w dodatku link z refem) - moge dostac takich przykladow/reklam jeszcze kilkadziesiat, a dalej nie bylbym blizej wyboru

potrzebne sa konkretne linki do sklepow, ktore juz stoja na odpowiednim hostingu -  wtedy moge porownac to np. na pingu czy serwer jest szybki....

Link to comment
Share on other sites

Nie, nic z tych rzeczy - po prostu staram się nie wrzucać "dziadostwa", wszystkie niepotrzebne moduły są usunięte albo wyłączone. Nie jest to jeszcze ostateczny kształt sklepu, przede wszystkim brakuje opcji płatności, ale wydaje mi się, że jestem bliżej niż dalej ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój www.misiakzabawki.pl jest na hostingu ovh.pl pakiet personal. W tym miesiącu miałem nie jednokrotnie problemy z ładowaniem hostingu i strony. Trzy razy to zgłosiłem. Support z reguły odpowiada po kilku godzinach. Uważam za nie poważną firmę która zbywa klientów którzy dzwonią z zgłoszeniem usterek. Tak bywało. Np. dziś.

Jeśli problemy nie ustąpią napewno będę szukał czegoś lepszego. Na pewno nie w kryteriach ceny lecz jakości. Myślę że warto dać 100zł więcej i czuć się bezpiecznie :)

Link to comment
Share on other sites

Poniżej wymienię wszystkie hostingi z których korzystam, korzystałem.

 

  • Ogicom - support tragiczny, odradzam
  • Blink - support tragiczny, odradzam
  • webd.pl - strony wykorzystujące bazy danych, czołgają się nie ładują, odradzam
  • home.pl - czy chcesz czy nie spotkasz się ze stwierdzeniem, że u adminów działa, u Ciebie nie. Rekord czekania na połączenie z supportem 40min, mailowo dni. odradzam
  • zenbox - polecam, support na 5, wszystko chodzi jak należy
  • futurehost - polecam, support na 5, wszystko chodzi jak należy
Link to comment
Share on other sites

Ja podłącze się pod tych którzy polecają Kylos, support mailowy maksymalny czas oczekiwania na odpowiedź 15 minut około godziny 18 zgłoszenie. Sklep www.czystemydlo.pl na razie początki ale nie narzekam. W firmie mamy hosting 1and1 i to jest masakra ale może dlatego że żeby coś uzyskać muszę przebić się przez wiecznie zajętych informatyków z działu IT :D 

Link to comment
Share on other sites

Ja podłącze się pod tych którzy polecają Kylos, support mailowy maksymalny czas oczekiwania na odpowiedź 15 minut około godziny 18 zgłoszenie. Sklep www.czystemydlo.pl na razie początki ale nie narzekam. W firmie mamy hosting 1and1 i to jest masakra ale może dlatego że żeby coś uzyskać muszę przebić się przez wiecznie zajętych informatyków z działu IT :D

 

Czyli trzeba unikać tych największych, rosną a działu supportowego nie powiekszają.

 

Pamiętam jak przeszedłem do zenbox. Coś mi tam nie działało i męczyłem mailami, oni mi od razu odpisywali do tego stopnia że aż zacząłem czuć się jak nachalny mol.

 

Gdy na webd strona przestała działać odpowiedź otrzymałem po 4 dniach! Gdzie po dwóch dniach witryna była na zupełnie innym serwerze.

Edited by Giraffex (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jezeli chodzi o support to

zenbox faktycznie jest "zabardzo" tak duzo pisza, ze mi sie odechciewalo :)

na linuxpl odpowiadaja do 15 minut i fachowo, ale troche trzeba sie juz znac zeby nie czuc sie jakby pisali do ciebie w marsjanskim

w megiteam byl bardzo dobry support, ale dla nich php to archaiczny jezyk, ktory maja bo musza i nie polecam tam stawiania rzeczy na php

 

i faktycznie ci najwieksi nie odpisuja szybko, nawet na zapytania ofertowe.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie widzę że zenbox zebrał największe noty.

 

Na forum WHT też jest dobrze oceniany.

 

W swoim zestawieniu zapomniałem dodać jeszcze mój dziwny przypadek z inrerią. Parę miesięcy temu wrzucałem stronę klientce na serwer. Po mimo dobrych łaczy do stylów, skryptów, była informacja o błędnym adresie. Informacja pojawiała sie tylko przy skryptach , które miały od 100 wiecej kb. Napisałem do supportu co dalej, strona nie działa, a strona przecież ważna. Po dwóch dniach przypomniałem się, w mailu wyraziłem swoje niezadowolenie. A gościu z supportu tak:

 

cytuję:

 

Zgodnie z regulaminem Dział Techniczny ma dwa tygodnie na rozwiązanie problemu. Staramy się jednak rozwiązywać problemy najszybciej jak się da. Nie jesteśmy w tym momencie w stanie określić kiedy problem zostanie rozwiązany. Kiedy to nastąpi na pewno otrzyma Pan informację na ten temat.

 

 

Po 25 dniach dali mi bezsensowną odpowiedź, żebym sobie stworzył subdomenę i tam testował. :D

 

Ten przypadek to dowód na to jak większe firmy mają głęboko, pojedynczych użytkowników.

Edited by Giraffex (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zenbox ponoć robi to za klientów.

 

Pobierasz pliki, jeżeli możesz to wcześniej spakuj. Jeżeli nie to pobierz i spakuj u siebie na dysku. Spakowaną paczkę wysyłasz na serwer i rozpakowujesz.

 

Bardzo ważna rzecz to kodowanie nowej bazy ustawić tak samo jak starej i dopiero importować.

Link to comment
Share on other sites

Ja odradzam instalowanie Prestashop na wszelkich współdzielonych serwerach. Jedyne rozsądne rozwiązanie to serwer VPS. Osobiście polecam http://www.arvixe.com/vps_virtual_private_servers_hosting Lokalizacja serwerów Amsterdam. Firma oferuje darmowe przeniesienie danych od poprzedniego usługodawcy. 

Edited by luki4ever (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy nie zauważyłem aby Presta na dobrych hostingach współdzielonych działała nieprawidłowo. Druga sprawa Presta ma wspaniałe wsparcie dla cache.

 

taaa, szczególnie dla memcache, który instalowany jest jedynie na vps'ach. 

 

To zainstaluj Prestashop w najnowszej wersji na współdzielonym serwerze na home.pl albo linuxpl.com a następnie wrzuć 2000 produktów, zobaczymy jak będzie z tą prędkością działania. Pomimo prawidłowych i zalecanych na wszelkich blogach ustawień karty produktów ładują się po 4-15 sekund.

 

Zresztą jak kogoś nie stać na vpsa to nie powinien zabierać się za sklep internetowy, tyle w temacie.

 

Hatak - Arvixe jest rekomendowany przez samych twórców Prestashop więc chyba dowody tutaj są zbędne. Ja mam u nich sklep ale nie będę podawał adresu do sklepu, który jest w trakcie budowy. 

Edited by luki4ever (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

taaa, szczególnie dla memcache, który instalowany jest jedynie na vps'ach. 

 

To zainstaluj Prestashop w najnowszej wersji na współdzielonym serwerze na home.pl albo linuxpl.com a następnie wrzuć 2000 produktów, zobaczymy jak będzie z tą prędkością działania. Pomimo prawidłowych i zalecanych na wszelkich blogach ustawień karty produktów ładują się po 4-15 sekund.

 

Zresztą jak kogoś nie stać na vpsa to nie powinien zabierać się za sklep internetowy, tyle w temacie.

 

Hatak - Arvixe jest rekomendowany przez samych twórców Prestashop więc chyba dowody tutaj są zbędne. Ja mam u nich sklep ale nie będę podawał adresu do sklepu, który jest w trakcie budowy. 

 

Jeżeli za przykład dobrego hostingu współdzielonego podajesz home.pl to znaczy, że nie do końca jesteś obeznany z dostępnymi firmami hostingowymi. Home.pl omija się zawsze w przypadku rozbudowanych skryptów.

 

Prestashop zaleca firmę hostingową, która spełnia wymagania to prawda...ale i zapłaci im za reklamę. Dlaczego VPS, bo na nim można zarobić i cokolwiek klient zrobi, będzie działać. Kilkaset takich jak Ty no i masz.

 

Do 2000 produktów nie potrzebny jest VPS. Zawsze jest konieczna optymalizacja szybkości np. kompresja, cache, optymalizacja obrazów i nie ważne czy vps czy nie. Jest to standard i Google wymaga też tego do pozycji. Np: update dotyczący optymalizacji mobilnej stron: https://www.seroundtable.com/google-user-experience-ranking-19278.html

 

Jeżeli zamawiasz hosting bo zobaczyłeś jego reklamę to jesteś dobrym klientem i potencjalnym targetem reklamodawców. Pewnie też dlatego wymieniłeś home.pl, które za swój marketing obciąża klientów, a jakość usług i wsparcia technicznego najzwyczajniej w świecie poraża.

Link to comment
Share on other sites

AUA

 

W żadnym wypadku nie miałem zamiaru Cię atakować, uważam, że ludzie kupują serwery współdzielone, a potem się dziwią, że Prestashop muli, przy dużej ilości produktów, zdjęć będzie mulić. Zresztą jest tutaj osobny wątek w którym ktoś prosi o pomoc przy zdjęciach w jego sklepie, przed chwilą byłem na jego stronie i każdy produkt otwiera się po min. 4 sekundach. Jeśli ktoś ma wolniejsze łącze, a jest jeszcze sporo takich ludzi w Polsce to już całkiem musi być "fajnie". Żeby wyjąć trzeba włożyć  :P dlatego jestem zdania, że jeśli ktoś się decyduje na firmę i sklep internetowy to powinien zainwestować w vps'a dla własnego dobra.

Edited by luki4ever (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli za przykład dobrego hostingu współdzielonego podajesz home.pl to znaczy, że nie do końca jesteś obeznany z dostępnymi firmami hostingowymi. Home.pl omija się zawsze w przypadku rozbudowanych skryptów.

 

Prestashop zaleca firmę hostingową, która spełnia wymagania to prawda...ale i zapłaci im za reklamę. Dlaczego VPS, bo na nim można zarobić i cokolwiek klient zrobi, będzie działać. Kilkaset takich jak Ty no i masz.

 

Do 2000 produktów nie potrzebny jest VPS. Zawsze jest konieczna optymalizacja szybkości np. kompresja, cache, optymalizacja obrazów i nie ważne czy vps czy nie. Jest to standard i Google wymaga też tego do pozycji. Np: update dotyczący optymalizacji mobilnej stron: https://www.seroundtable.com/google-user-experience-ranking-19278.html

 

Jeżeli zamawiasz hosting bo zobaczyłeś jego reklamę to jesteś dobrym klientem i potencjalnym targetem reklamodawców. Pewnie też dlatego wymieniłeś home.pl, które za swój marketing obciąża klientów, a jakość usług i wsparcia technicznego najzwyczajniej w świecie poraża.

 

Nie wymieniłem jedynie home.pl ale też dla przypomnienia linuxpl.com gdzie Prestashop pomimo zalecanych ustawień i konfiguracji także muli. 

 

Jesteś w błędzie sądząc, że uległem reklamie, po prostu mają tańsze vps'y niż np. iq.pl (może dla Ciebie to też słaba firma? )

Link to comment
Share on other sites

Nie wymieniłem jedynie home.pl ale też dla przypomnienia linuxpl.com gdzie Prestashop pomimo zalecanych ustawień i konfiguracji także muli. 

 

Jesteś w błędzie sądząc, że uległem reklamie, po prostu mają tańsze vps'y niż np. iq.pl (może dla Ciebie to też słaba firma? )

 

Nie uważam, że iq jest złe o linuxpl nie piszę, bo korzystam choć jest znane.

 

To że komuś karta produktu muli nie znaczy, że to wina hostingu.

Jeżeli będziesz ładował wielkie zdjęcia do produktów nawet VPS Ci nie pomoże bo problem będzie leżał po stronie odwiedzającego i możliwości jego transferu. I zazwyczaj chodzi o możliwości transferu. Po to jest optymalizacja o której już wspomniałem.

 

Na VPS przechodzi się w przypadku kilku tysięcy odwiedzin dziennie. Ponieważ obciążenie serwera bardziej zależy od pracy użytkowników, niż od zdrowego skryptu (jak presta).

 

Na taką liczbę odwiedzin trzeba sobie zapracować i trwa to nie miesiące tylko lata. Po co więc płacić za VPS skoro nie jest potrzebny? Przeniesienie sklepu na VPS kiedy jest już wymagany to jeden kontakt z adminem.

 

Teraz masz sklep w budowie i VPS - jesteś kozak. Admini się cieszą bo zero obciążeń a kasa leci :) Jesteś złoty klient.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Teraz masz sklep w budowie i VPS - jesteś kozak. Admini się cieszą bo zero obciążeń a kasa leci :) Jesteś złoty klient.

 

tak, mam sklep od 5 lat, prawie 6000 produktów i sporą liczbę odwiedzających, obecnie jestem w trakcie zmiany silnika sklepu oraz grafiki, więc nie wiem po co te teksty... typowo po polsku, przyzwyczaiłem się...  :lol: 

 

Ty lubisz serwer współdzielony i grzebanie żeby Ci to jako tako chodziło, ja wolę szybki, sprawdzony hosting i serwer vps. 

 

ps.

 

"Na VPS przechodzi się w przypadku kilku tysięcy odwiedzin dziennie. Ponieważ obciążenie serwera bardziej zależy od pracy użytkowników, niż od zdrowego skryptu (jak presta)."

 

Tak Ci powiedzieli na infolinii  :)  ?

Edited by luki4ever (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy nie zauważyłem aby Presta na dobrych hostingach współdzielonych działała nieprawidłowo. Druga sprawa Presta ma wspaniałe wsparcie dla cache.

 

ja też nie zauważyłem. Chyba że mówimy o preście która ma tysiące produktów i bardzo duży ruch. W większości przypadków normalny hosting spokojnie uciągnie ruch.

Link to comment
Share on other sites

Jest też kwestia tego "zdrowego skryptu" - jak ktoś dba to będzie chodziło dobrze nawet na średnim hostingu (tak jak sklep którym ja się zajmuję - przypominam NETMARK plan hostingowy MINI). A jak ktoś instaluje moduły na potęgę i wprowadza niepotrzebne zmiany w skrypcie to nawet na najlepszym serwerze będzie muliło.

Link to comment
Share on other sites

ja też nie zauważyłem. Chyba że mówimy o preście która ma tysiące produktów i bardzo duży ruch. W większości przypadków normalny hosting spokojnie uciągnie ruch.

 

 

Jest też kwestia tego "zdrowego skryptu" - jak ktoś dba to będzie chodziło dobrze nawet na średnim hostingu (tak jak sklep którym ja się zajmuję - przypominam NETMARK plan hostingowy MINI). A jak ktoś instaluje moduły na potęgę i wprowadza niepotrzebne zmiany w skrypcie to nawet na najlepszym serwerze będzie muliło.

 

 

Bo tak jest. Kolega luki4ever zrobił niepotrzebne zamieszanie w temacie.

Link to comment
Share on other sites

(tak jak sklep którym ja się zajmuję - przypominam NETMARK plan hostingowy MINI).

 

może dla jakiegoś mini sklepu ten mini pakiet wystarczy, ale nie dla sklepu z 6000 produktów i dużym ruchem.

 

@Giraffex, Matsu, chętnie zobaczę te Wasze sklepy (oparte na Prestashop 1.6.0.x) na serwerach jak powyższy, które śmigają aż miło  :P

Edited by luki4ever (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

może dla jakiegoś mini sklepu ten mini pakiet wystarczy, ale nie dla sklepu z 6000 produktów i dużym ruchem.

 

@Giraffex, Matsu, chętnie zobaczę te Wasze sklepy (oparte na Prestashop 1.6.0.x) na serwerach jak powyższy, które śmigają aż miło  :P

 

Nie prowadzę sprzedaży internetowej, zajmuję się wdrażaniem systemów takich jak właśnie Prestashop, stąd też moje zdumienie na Twoją wypowiedź, że wymagany jest VPS.

 

Widziałem też dzisiaj inny Twój wątek, także stwierdzam, że jesteś zwykłym awanturnikiem forumowym.

 

Szkoda tylko, że Ci co startują e-biznesem czytają takie pierdoły i powielają bezsensowne kroki, albo pasują bo ich budżet nie przewidywał rozwiązań droższych, które tak na prawdę są niepotrzebne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie prowadzę sprzedaży internetowej, zajmuję się wdrażaniem systemów takich jak właśnie Prestashop, stąd też moje zdumienie na Twoją wypowiedź, że wymagany jest VPS.

 

Widziałem też dzisiaj inny Twój wątek, także stwierdzam, że jesteś zwykłym awanturnikiem forumowym.

 

Szkoda tylko, że Ci co startują e-biznesem czytają takie pierdoły i powielają bezsensowne kroki, albo pasują bo ich budżet nie przewidywał rozwiązań droższych, które tak na prawdę są niepotrzebne.

 

@Hatak, Giraffex, nie potraficie nawet wskazać żadnego sklepu przez Was wdrożonego na Prestashop w wersji 1.6.0.x i hostowanego na "mini planie", ale to ja jestem "awanturnikiem" hahahaha  :D

 

Nie chce mi się dyskutować z pseudo firemkami, które tylko czekają, żeby jak to określiłeś startujących w e-biznesie skroić na kasę jak najniższym kosztem.

 

Kończę z Wami dyskusję bo nie ma o czym, a Ci którzy to czytają, pozostaje Wam wybór, albo zainwestować trochę więcej w dobry serwer vps, który notabene nie jest aż taki drogi jeśli ktoś myśli poważnie o biznesie albo wierzyć takim ludziom jak powyżej, a potem się dziwić dlaczego macie mało klientów, niedokończone transakcje albo niską pozycję w Google. 

 

Pozdrawiam zdrowo myślących

 

ps. wpis odnośnie FirmesLink? Mam prawo do wyrażania opinii na temat firmy, której płacę, a Tobie nic do tego. Tyle w temacie.

Link to comment
Share on other sites

ja zrobiłem kilka sklepów i mogę się podzielić doświadczeniem kilkuletnim

mniejsze i średnie mamy tutaj : jchost.pl - cena bardzo przystępna, jakość odpowiednia do ceny

ostatnio jeden ze sklepów przeniosłem tutaj : zenbox.pl - cena również znośna za to szybkość sklepu x3

generalnie polecam oba rozwiązania

Link to comment
Share on other sites

Ja od 1,5 roku używam ovh ale vps cloud  i jestem zadowolony. Wcześniej był nazwa.pl i inne ale zawsze na hostingach były jakieś ograniczenia więc jak dobrze skonfigurujesz vps to  presta to będzie śmigała. W ovh hostig uzywam raczej pod mniejsze projekty i nie uzywam personal bo to nie nadaje się nawet pod zaplecze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

apropo suportu:

oto dzisiejszy babol z linuxpl - widac tam tez zdarzaja sie "mądrzy" :)

 

pytanie :

> Jestem obecnie na etapie optymalizacji serwisow i chyba ostatnia
> rzecza jaka mi zostala to odpowiedz serwera.
> Czas do pierwszego bitu......

 

odpowiedz:

.....pisze pan o czasie ladowania strony?
czy odpowiedz od bazy

Link to comment
Share on other sites

ja zrobiłem kilka sklepów i mogę się podzielić doświadczeniem kilkuletnim

mniejsze i średnie mamy tutaj : jchost.pl - cena bardzo przystępna, jakość odpowiednia do ceny

ostatnio jeden ze sklepów przeniosłem tutaj : zenbox.pl - cena również znośna za to szybkość sklepu x3

generalnie polecam oba rozwiązania

 

Też korzystam z tego hostingu i jestem bardzo zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

może dla jakiegoś mini sklepu ten mini pakiet wystarczy, ale nie dla sklepu z 6000 produktów i dużym ruchem.

 

@Giraffex, Matsu, chętnie zobaczę te Wasze sklepy (oparte na Prestashop 1.6.0.x) na serwerach jak powyższy, które śmigają aż miło  :P

Panowie tylko spokojnie  ;)

W Preście raczej nie chodzi o ilość produktów tylko o zasoby jakich potrzebujesz aby działał - ilość produktów jest nieograniczona i raczej nie wpływa na szybkość działania sklepu (no może w minimalnym stopniu)..

Przykład:

Twój sklep - 6000 produktów

Inny sklep (prawdziwy z doświadczenia - branża soczewki kontaktowe):

- 64 produkty

- 10 produktów w tym sklepie ma atrybuty (każdy średnio około 3800)

- Generowanie atrybutu dla każdego z tych 10 produktów: 2 rdzenie procesora 3,4 Ghz każdy - 8 minut (cały ten  czas 100% zajętości obydwu), baza danych w konfiguracji innoDB 4g zużywa całe 4G ramu również przez 8 minut (100% zasobów).

- Front sklepu - produkt bez atrybutów otwiera się w niecałą sekundę, produkt z tymi atrybutami w niecałe 3 sekundy.

Wniosek:

-Na serwerze, na którym masz sklep z 6000 tysiącami produktów (który działa płynnie) nigdy nie uruchomisz "przykładowego" sklepu z 64 produktami - nie wygenerujesz nawet atrybutów, nie mówiąc już o działaniu produkcyjnym z dużym ruchem (w przypadku przykładowego sklepu 1 produkt z atrybutami = 3800 produktów w zwykłym sklepie x 10 = 38000, a faktycznych produktów jest tylko 64 :) ). Dodatkowo produkt z atrybutami generuje  setki/tysiące więcej zapytań do bazy niż zwykły produkt bez nich, więc raczej, w/g mnie na hosting należy patrzeć w szerszym aspekcie niż tylko ilość.... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

po dzisiejszym juz mi sie odechciewa "linuxpl" - calkiem dobre serwery, ale sie masówa robi - obsluga jak w fabryce na tasmie...

przez 5 godzin nie umieli zainstalowac poprawnie ssl'a - strona nie dzialala (i nie dzialalaby dalej gdybym nie zareagowal)

teraz wylaczyli ssl , nie zainstalowali nowego i zadnego przepraszam, zadnej reakcji, "klocek" poszedl do domu

nie wiem, mam czekac do poniedzialku? moze sie pomodle? :P 

Link to comment
Share on other sites

to nie tak, pisze, ze usluga ok jak najbardziej, ale support nie zawsze.

pan Piotr (wlasciciel) nie dal rady wczoraj i poszedl - zwlaszcza, ze to sie 2 pliki kopiuje w miejsce poprzednich

dzis pan Pawel zrobil to tak: pstryk - wiec tu zalezy na kogo padnie

bardziej mnie denerwuje, ze to ja musze miec nonstop obserwacje nad tym czy cos tam nie jest popsute.

Link to comment
Share on other sites

Panowie tylko spokojnie  ;)

W Preście raczej nie chodzi o ilość produktów tylko o zasoby jakich potrzebujesz aby działał - ilość produktów jest nieograniczona i raczej nie wpływa na szybkość działania sklepu (no może w minimalnym stopniu)..

Przykład:

Twój sklep - 6000 produktów

Inny sklep (prawdziwy z doświadczenia - branża soczewki kontaktowe):

- 64 produkty

- 10 produktów w tym sklepie ma atrybuty (każdy średnio około 3800)

- Generowanie atrybutu dla każdego z tych 10 produktów: 2 rdzenie procesora 3,4 Ghz każdy - 8 minut (cały ten  czas 100% zajętości obydwu), baza danych w konfiguracji innoDB 4g zużywa całe 4G ramu również przez 8 minut (100% zasobów).

- Front sklepu - produkt bez atrybutów otwiera się w niecałą sekundę, produkt z tymi atrybutami w niecałe 3 sekundy.

Wniosek:

-Na serwerze, na którym masz sklep z 6000 tysiącami produktów (który działa płynnie) nigdy nie uruchomisz "przykładowego" sklepu z 64 produktami - nie wygenerujesz nawet atrybutów, nie mówiąc już o działaniu produkcyjnym z dużym ruchem (w przypadku przykładowego sklepu 1 produkt z atrybutami = 3800 produktów w zwykłym sklepie x 10 = 38000, a faktycznych produktów jest tylko 64 :) ). Dodatkowo produkt z atrybutami generuje  setki/tysiące więcej zapytań do bazy niż zwykły produkt bez nich, więc raczej, w/g mnie na hosting należy patrzeć w szerszym aspekcie niż tylko ilość.... :D

 

w końcu odezwał się ktoś sensowny. W moim przypadku produkty też mają atrybuty i "zwykły" hosting taki jaki oferuje np linuxpl (konto Wpro) do tego się nie nadaje. Korzystam drugi miesiąc z oferty vps firmy arvixe.com i jestem bardzo zadowolony. 

Link to comment
Share on other sites

w końcu odezwał się ktoś sensowny. W moim przypadku produkty też mają atrybuty i "zwykły" hosting taki jaki oferuje np linuxpl (konto Wpro) do tego się nie nadaje. Korzystam drugi miesiąc z oferty vps firmy arvixe.com i jestem bardzo zadowolony. 

 

:) czytaj ze zrozumieniem. Masz 6000 produktów i sklep może działać płynnie. Zależy jakie obciążenie zafundujesz skryptowi, np atrybutami.

Link to comment
Share on other sites

czasami przeglądam i testuje ofertę hostingów, instaluje wtedy kopie dużego sklepu aby sprawdzić obciazenie itd (ale nie moge podac jakiego wiadomo); patrze tez na hosting wspoldzielony zamiast na vps z dwoch wzgledow - jesli na wspoldzielonym jest ok na vpsie moze byc tylko lepiej oraz dlatego, ze wiekszosc moich sklepów nie potrzebuje mocy vpsa (po odiltrowaniu ruchu od chinczykow  moze sie okazac, ze wielu odwiedzajacych nie ma :)
no i tu takie moje testy ostatnie ostatnie:
Webion - miało być tak ładnie i ze admin ok, a problem miałem już z samym wgraniem bazy / po pierwsze phpmyadmin nie chciał wgrać jej ani jako sql, ani jako zip czy gz...  dodatkowo jest tam ograniczenie pliku 64mb (?!)
IQ - niby piękny i polecany ale - nie ma możliwości używania Ioncube oraz jakiegoś cache'a (tam opcache) w tym samym czasie - bezsensu - to jakby wybierać między poduszka powietrzną a hamulcami... no i niby baza może mieć 2GB ale nie moglem ustawić jej na więcej niż 500mb
Kei - suport ok ale odpowiada lakonicznie - zwykły hosting nie ma cache'owania dodatkowego wiec do presty odpada, ale szybkość maja naprawdę niezłą i jeśli ma ktoś kasę to polecam ich na VPSa
Przez przypadek trafiłem na jakieś Zapleczowo bo chciałem sprawdzić ich ssd z memcache w standardzie - po rejestracji dostałem w 3h odpowiedz , że te serwery się już skończyły (?!) na targu je kupują? czy z odpływem zbierają... :P
no i na koniec coś co mnie zaskoczyło:
NetDc - właściwie nie rożni się dużo od linuxpl - AdminDirect, rożne wersje php i cachowanie...ale - wersji php do wyboru po2-3 od 5.3 do 5.6 cache w standardzie memcache oraz APC do 5.4 i OpCache powyżej; 

Edited by hatak (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja dodam od siebie opinie o o12.pl - odradzam. W sklepie mamy chyba 20 produktów. Włączony zwykły cache.

Przy ruchu na poziomie 40 osób na stronie sklep się wysypał i czekał całą godzinę (wysypał się 5 minut po 12.oo)

na reset zapytań do bazy danych. Obsługa absolutnie niekompetentna, nie proponująca żadnych rozwiązań,

a podająca rozwiązania, które i tak nie działają (wyższy pakiet hostingowy, który kompletnie nic nie daje).

Jeśli więc ktoś ma biznes i się o niego troszczy, a nie jest uczniem liceum, który potrzebuje zaliczyć pracę z informatyki

o tworzeniu stron www, to radzę cokolwiek innego niż o12.pl

Link to comment
Share on other sites

Ja dodam od siebie opinie o o12.pl - odradzam. W sklepie mamy chyba 20 produktów. Włączony zwykły cache.

Przy ruchu na poziomie 40 osób na stronie sklep się wysypał i czekał całą godzinę (wysypał się 5 minut po 12.oo)

na reset zapytań do bazy danych. Obsługa absolutnie niekompetentna, nie proponująca żadnych rozwiązań,

a podająca rozwiązania, które i tak nie działają (wyższy pakiet hostingowy, który kompletnie nic nie daje).

Jeśli więc ktoś ma biznes i się o niego troszczy, a nie jest uczniem liceum, który potrzebuje zaliczyć pracę z informatyki

o tworzeniu stron www, to radzę cokolwiek innego niż o12.pl

 

W sumie to ceny mówią same za siebie (w przypadku 012).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Polecam:

Kylos.pl, i hosting bo VPS'y to naturalne

OVH i Linuxpl shery daja rade przy malutkich sklepach.

 

Nie polecam z kont hostingowych:

od 1/01/2015 : Az.pl - wszystkie pakiety hostingu, okropna obsługa( nawet przy kontach Business premium, odpowiadaja najszybciej po 48-72h), bardzo często odpowiedzi sa w stylu: tak, był błąd i został naprawiony a sklep lezy. Przykład p1.6.0.11 Module mod_security2.c generuje bład i blokuje dostep do sklepu, pomimo 2 maili i prosb by wylaczyc ten szajs...

 

home.pl - masakryczne podesjcie do klienta, a ze kupili az.pl to ten sam debilny panel i obsługa.

nazwa.pl - odradzam, problemy z hostingami notoryczne( wlasnie zlikwidowalem kilka pakietów i przenosze do Kylosa)

 

Aktualnie testujemy HybridCloud i pełny cloud z Amazona, dam znac jak kosztowo wyszło. Aktualny rekord opłaty za dzien 1892$, ale potężny sklep.

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie home i nazwy się zgodzę że to dla presty nie zbyt dobre rozwiązanie, linuxpl radzi sobie dobrze, o dziwo vps na OVH również nie najgorzej chociaż mogło by być lepiej natomiast jeśli chodzi o kylos to nie wiem dla czego ale zawsze gdy się łącze poprzez klienta ftp (filezilla) mam bardzo kiepski transfer, a poza tym w ostatnim czasie na kilku sklepach coś się podziało i sklepy całkowicie poleciały, były to 3 sklepy na różnych kontach hostingowych a wszystko w czasie 24 godzin licząc od pierwszego do ostatniego wysypanego sklepu. Na pocieszenia dodam że obsługa sprawnie i szybko przywróciła sklepy z backupu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jakiś czas temu wdałem się tutaj w dyskusję na temat odpowiedniego serwera dla Prestashop. Przyznam się do błędu ponieważ VPS rzeczywiście nie jest "must have" w przypadku Presty.

 

Natomiast nie zmienia to faktu, że w moim przypadku poniższe firmy hostingowe nie zdały egzaminu:

home.pl - bez względu na pakiet, totalne dno

arvixe.com - korzystają z serwerów w Holandii ale droga biegnie z Polski przez Niemcy, Francję, USA do Holandii, hosting Business Class i VPS Class

linuxpl.com - korzystają z serwerów Hetzner w Niemczech, testowane na hostingu i koncie WPro

 

W końcu po wielu testach i poszukiwaniach znalazłem hosting, który nie dość, że wymiata do granic możliwości to jeszcze jest naprawdę dobrze zabezpieczony 

 

http://www.iq.pl/oferta/hosting/

 

korzystam z pakietu Pro S. Serwery zlokalizowane są w Polsce w Gdańsku, dobre wsparcie. Nie mogę napisać złego słowa, a bywam "upierdliwym" klientem :D

Edited by luki4ever (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

 

Możesz podać jakiś link do sklepu Prestashop działającego na tym serwerze.
Nie koniecznie musi to być Twój sklep.
Można by się naocznie przekonać o możliwościach serwera.

 

 

załóż sobie konto testowe na 14 dni. Każdy Presty używa w innej konfiguracji z innymi modułami więc to najlepsze rozwiązanie. Ja jestem bardzo zadowolony z tego hostingu i mogę go polecić z ręką na sercu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Obecnie są dwie rozsądne opcje instalacji Prestashop, opisane na blogu poniżej:

1) samodzielnie na własnym hostingu: http://zalozycsklepinternetowy.pl/ lub

2) na hostingu dedykowanym http://zalozycsklepinternetowy.pl/hosting-prestashop/

 

Druga opcja droższa ale sklep "śmiga" jak trzeba, a to za sprawą podkręconych parametrów. I co najważniejsze odpada konieczność samodzielnej instajacji - dla osób które robią to po raz pierwszy może być trudne.

 

Odradzam w opcji 1) wszelkiego rodzaju gotowe instalatory (installatron), bo większości przypadków zainstaluje sklep w języku angielskim a i nie koniecznie najnowszą wersję, która czeka na nas zawsze tutaj https://www.prestashop.com/pl/pobranie :)

Edited by magneters (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przetestowalem hosting na Kylos, aczkolwiek tylko w tym okresie testowym - jest jak najbardziej ok, ciut wyzej niz linuxpl

 

 

Nie polecam, a nawet odradzam NETDC - regularne pady o 21.00 GMT - serwer działa ale apache nie funkcjonuje, a to przeciez szczyt odwiedzin

2 inne problemy, ktore dyskwalifikuja ten hosting:

a. Nie docieraja maile do inboxa - kaza podawac skad nie dociera wtedy odblokowuja ( a reszta? ) - nie musze mowic jak to wplywa na postrzeganie supportu sklepu kiedy nikt nie odpisuje...

b. czasem nie działa SSL - nie jest to wina certyfikatu tylko serwera - to kolejny pstryczek dla klienta kiedy wrzuca cos do koszyka chce zrealizowac zakup a tu biel na ekranie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...