Jump to content

Prestashop i programowanie swojego theme


Recommended Posts

Żeby to tak ładnie było w jednym pliku, niestety nie jest tak kolorowo. Generalnie to wszystkie pliki znajdujące się w folderze

główny-katalog-sklepu/themes/nazwa-skórki/ oraz niektóre pliki z folderu główny-katalog-sklepu/modules/

 

Powiem tylko że dzięki takiej właśnie strukturze budowy wyglądu, możesz dowolnie manipulować układem graficznym.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Żeby to tak ładnie było w jednym pliku, niestety nie jest tak kolorowo. Generalnie to wszystkie pliki znajdujące się w folderze

główny-katalog-sklepu/themes/nazwa-skórki/ oraz niektóre pliki z folderu główny-katalog-sklepu/modules/

 

Powiem tylko że dzięki takiej właśnie strukturze budowy wyglądu, możesz dowolnie manipulować układem graficznym.

W jakim pliku zmienić obraz / kolor całego tła ?

Link to comment
Share on other sites

Firex jeśli chcesz zmienić tło dla całości strony poszukaj do pliku global.css

Najlepiej jeśli skorzystasz wcześniej z przeglądarki i sprawdzisz w której linii jest kod który Cię interesuje, bo global.css posiada (w zależności od themu) nawet 15 tysięcy linijek kodu i nie wiem czy Chciało by Ci się szukać :P.

W moim przypadku tło całej strony jest podzielone na sektory PAGE / COLUMNS-CONTAINER / FOOTER

 

Jak zobaczysz poniżej, tło dla Columns-container mieści się w 5263 linijce kodu menu takie możesz łatwo otworzyć (PPM >> zbadaj element [dla Chrome])

hb5891.jpg

Link to comment
Share on other sites

podepnę się pod ten temat ponieważ pytanie będzie pasować.

 

czy edytując po prostu skórkę default-bootstrap pod swój wygląd muszę się martwić że jakieś przyszłe aktualizacje nadpiszą mi moje zmiany?

 

może powinienem przekopiować ten katalog, zmienić jego nazwę i dopiero edytować jako nowy szablon?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...