Jump to content

"Chytří" zákazníci platí za dopravu méně


vanad

Recommended Posts

Občas se stane, že někteří zákazníci v objednávkovém procesu nepoužijí tlačítka, ale šipky historie v prohlížeči.

 Zvolí si způsob dopravy, dostanou se na potvrzovací stránku. Pak si odskočí zpět šipkou v prohlížeči, změní způsob dopravy a zase se vrátí šipkou v prohlížeči na potvrzovací stránku. Problém je v tom, že způsob dopravy se v košíku změnil, ale cena zůstane původní.

 Práve se mi stalo, že se takto u jednoho zákazníka započítala platba převodem, ale zboží mu mám poslat dražším způsobem na dobírku.

 Řešil jste to někdo?

Edited by vanad (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nestává se to až tak často. Ale za poslední týden to bylo třikrát a to už mě docela se**. Testovací objednávky jsem dělal a vše bylo OK. Zkoušel jsem verzi 1.5.6.2 a tam je úplně to samé. Nevíte někdo co s tím?

Link to comment
Share on other sites

Teoreticky, ale pouze čistě, laicky... že před potvrzením / dokončením objednávky se obnoví stránka jako po stisknutí ctrl+shift+R  :D a nebo jim prostě poslat email, že dle platného ceníku který uvádíte na svém obchodě, se jim upravuje cena dle zvoleného typu dopravy. :)

Mě to u pětikrokového formuláře dělalo když jsem měnila zemi pro doručení, nezměnil se mi dopravce, správně se načetl až po ctrl+shift+R což mi nevyhovovalo. Tak jsem přepla na jednostránkový formulář a bylo to ok.

v. 1.5.6.1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ano, po stisknutí ctrl+shift+R se znovu načte stránka a cena už je vpořádku, jenomže zákazník toto neudělá. Zkoušel jsem do souborů, které generují onu potvrzovací stránku:

 

/modules/bankwire/views/templates/front/payment_execution.tpl

a

/modules/cashondelivery/views/templates/front/validation.tpl

 

přidat kód pro vynucení znovunačtení stránky s časem 0 s: 



<meta http-equiv="refresh" content="0">

Takže se stránka stále dokola načítala a cena už byla správně. Ale vznikl jiný problém - protože byla stránka v neustálém načítání, tak tlačítka nebyla tak citlivá a fungovala třeba až na několikáté kliknutí.

Edited by vanad (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Opět laicky :) . Napadnul mě cyklus, ale bojím se že se bude spouštět po každém refreshnutí, čili se to mine účinkem. Dále mě napadlo aby to sice začínalo v čase 0 ale další by byl třeba až za hodinu (co jsem jukala dělá se to scriptem), což se zase bojím že při opakovaném vracení přes šipky se opět mine účinkem.

A teď jsem dostala ještě jeden nápad. Stránka by se smazala z dočasný po stisknutí šipky zpět. Tak že něco jako "opuštění formuláře". A tím pádem by neměla (jen se domnívám) fungovat šipka dopředu, neboť by stránka v dočasný už nebyla a zákazník by byl nucen použít potvrzovací button vaší stránky, který už svojí práci vykoná správně.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...