Jump to content

Fizetési mód kiválasztása - mindíg látható legyen


zolim_hu

Recommended Posts

Sziasztok!

 

A következőt kellene megoldanom, de sürgősen.

 

A kosár alján a fizetési módok nem jelennek meg, "A fizetési lehetőségek megjelenítéséhez be kell lépni" szöveg jelenik meg. Az igény az, hogy ennek állandóan láthatónak kell lenni.

 

Már széttúrtam mindent, de nem találom, hogyan lehetne bejelentkezés nélkül láthatóvá tenni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemtom, milyen verziód van, nekem 1.5 körüli, de az elv nem lehet nagyon más.

 

Azt könnyű felfedezni, hogy az order-payment.tpl szúrja be valahogy ezt a kódot. Ráadásul a HOOK_PAYMENT változó segítségével, amit az ő kontrollere, az OrderOpcController.php vezérel, és tölti ki a _getPaymentMethods() függvény használatával.

 

És amikor ezt így megtaláltam: TÁDÁM! Így kezdődik a kód

 

if (!$this->isLogged)
            return '<p class="warning">'.Tools::displayError('Please sign in to see payment methods.').'</p>';

 

Ennek kivétele persze nem oldja meg a dolgokat, mert a későbbi kód hivatkozik konkrét userre. Pld vizsgálja, hogy nem bannolt-e a felhasználó, kavar valamit a címmel is, ezt min-mind át kell nézni, hiszen nem véletlenül nem jeleníti meg a rendszer a fizetési módokat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Köszi!

 

Verzió: 1.5.6.2

 

Szóval kódbuhera nélkül nem megy. Bár nem nagyon értem miért, hiszen fizetési lehetőségek kilistázása nem egyenlő a fizetési mód kiválasztásával.

 

Az elkövetkezendő időben gyakran meg fogok itt jelenni, mert kb. 1 hónapom van arra, hogy szabadidőmben kitanuljam a rendszert.

Link to comment
Share on other sites

Nem mondom, hogy jó, amit a presta csinál, de azt látom, hogy itt végez el különböző ellenőrzéseket, pld hogy a megadott címhez tudnak-e szállítani az adott szállítók. De lehet, hogy ki lehet szedni ezeket. Próbáld meg kikommentezni a feleslegesnek tűnő sorokat, aztán teszt!

Link to comment
Share on other sites

Így van jól, ahogy a presta csinálja.

 

Miért?

 

Mert ha már láthatóak a fizetési lehetőségek, akkor kattinthatóak is (itt bukta a csak kilistázás).

 

Ha pedig megbuherálod, hogy ne lehessen kattintható akkor nem egyszerűbb valahol direkt html-ként feltüntetni a fizetési módokat?

Teszem azt a fenti tpl-ben, vagy egy külön cms-ben (Fizetési Módok)?

 

És még mindig még: sok ps-ben szállítótól függ a fizetési módok kiválasztása (kilistázása). Ha ekképp állítod be, de te előbb kilistázod, akkor nem fogja érteni az adott fizetési mód miért tűnt el, miután a szállítást kiválasztotta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Egyetértek Wilburyvel és Attilával. A fizetési mód függhet a szállítási címtől és a szállítás módjától is. Ezért nincs értelme listázni azelőtt, hogy ezek ismertek lennének.

 

Viszont még nem kérdezte meg senki, hogy miért szeretnéd ezt? :)

Lehet csak a megközelítésben van az eltérés.

 

És ahogy Attila célzott rá, lehet tényleg az a legegyszerűbb ha a sablonban fixen felsorolod a szállítási módokat, ahol látni szeretnéd.

Edited by diakro (see edit history)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

" A fizetési módok minden esetben jelenjenek meg, ne csak a bejelentkezés vagy a mentés után. Jelenleg csak az említett esetekben aktív, ezt leszámítva inaktív."

 

Ez az elvárás. Az okát még nem tudom. Ha jogszabályi változás miatt van, akkor nem ez nem lesz alku kérdése.

Link to comment
Share on other sites

Okés. Én nem látok kikötést arra, hol jelenleg meg.

 

Csináld meg úgy, hogy a bal vagy jobb oldali oszlopba beteszel fixen egy html-t a fenti adatokkal, mint Fizetési Lehetőségek: x és y meg z.

 

Ez állandóan ott van, mindenki láthatja. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...