Jump to content

[MEGOLDVA] Contact Form probléma


wilbury

Recommended Posts

Hardcore kérdés. Félek, hosszú lesz, és nehezen érthető. 1.5.4-em van, de ez nem lesz lényeges, elvi kérdésekben kérek tanácsot.

 

Megbízó szeretne az oldalára egy általános ajánlatkérés opciót (katalógus mód van, szóval nincs direkt megrendelés). Mi sem tűnt egyszerűbbnek, létezik a contact form (kapcsolat), amivel a userek küldhetnek üzenetet a shopnak/webmesternek, és van hozzá fasza kis admin felület mindenféle fancy funkcióval. Ezért ezt írtam át, bővítettem ki, és hurrá, működik. Nyilván ez érintette a ContactController.php-t, a contact-form.tpl-t, és a css-t is.

 

A megrendelő szeretné ezt minden termékoldalra is kitenni, hogy az adott termékről lehessen ajánlatot kérni. Na már most bele tudom erőltetni a product.tpl-be, hogy töltse be a megfelelő helyre a contact-form-tpl-t.

 

{include file="./contact-form.tpl"}

 

De mivel nem a saját controllere hívja meg, így

1. a megfelelő változók nincsenek beállítva, illetve

2. a saját css-se érvényesül rá (hiába van hozzáadva a ProductControllerben a megfelelő css)

 

Mit tegyek? Amit csinálok sajnos felborítja az egész Model-View-Control koncepciót, de nincs ötletem.

Edited by wilbury (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Kösz a választ. Az product oldal kódjában ott van a css, hiszen beraktam a ProductControllerbe:

 

<link href="/themes/pump/css/contact-form.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="all" />

 

-Nem ismerem (még) a @import kifejezést.

-div style működhet (sőt! tuti fog!), de az gány lesz csúnyán. Több helyen kell majd módosítanom a css-t, ha változik valami.

-!important-ban nem bízom, hogy működni fog itt valamiért (I trust my gut :) ), de ha nincs más, majd kipróbálom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rálesnék erre:

http://www.cssnewbie.com/css-import-rule/#.VD0Pgx-uNA8

 

Igen, a div style annyiban gáz, hogy több helyen is kell módosítani. Csak ötletelek :)

 

Nekem eddig nem volt gondom a !important-al. Kiváltképp, mivel mielőtt bármit kódba teszek mindig elemzőben próbálom ki, és ha ott megy akkor gond nem lehet :) Gondolom Te is elemzőt (vagy firefox esetén firebugot) használsz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Importot már értem :) De ekvivalens az általam tett dolgokkal.

 

Nem néztem bele jobban a css-be eddig, de most rájöttem, hogy a contact css-ben minden bejegyzés id-ra vonatkozik így: "#contact". Szóval egyszerűen beletettem a tpl-emet egy ilyen id-jú div-be, és kész (magában a tpl-ben nem szerepelt ilyen id-jú entitás, ezt az id-t alapból a body kapja meg).

 

SZÓVAL PROBLEM SOLVED

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...