Jump to content

Kosárban látszódjon a már nem elérhető termék


Encsike

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy adott egy 1.5.6.2 bolt és ott olyan cuccok vannak, amiből mindenből csak 1 db van. Az lenne a kérdésem, hogy meg lehet e oldani azt hogy ha valaki bepakol X db cuccot a kosarába, aztán még nem rendel hanem 3 nap múlva megint folytatná (megjegyzi a kosarát, tehát látja eddig mit pakolt be) de nem engedi leadni a rendelést mert van benne olyan cucc ami közben már elkelt.

Kérdés: Be lehet e valahogy állítani, hogy ami már nincs azt automatikusan kivegye a kosárból

 

VAGY

 

Ami már nincs azt jelölje valahogy a kosár, hogy azt kell törölni, ahhoz, hogy le tudja adni a rendelést.

 

Köszönöm!

 

Enikő

Link to comment
Share on other sites

Holnap tesztelek készleten nem lévő (beállítás szerint nem rendelhető, ha 0 db van belőle) és törölt termékkel (már nincs is a shopban) is, akkor referálok, mi a helyzet, addig is köszönöm!

Most biztos, hogy nem jelzi mivel van a baj, csak kiírja a hibaüzenetet :(

Edited by Encsike (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Most jutottam odáig, hogy csináljak egy rendes tesztet! 

3 termék került a kosárba, majd 1-et töröltem végleg, 1-nek a készletét le vettem 0-ra, 1 maradt változatlan.

Majd újra belépve a kosárba a törölt termék már kikerült, nem volt benne, viszont, az aminek a készlete 0, az bent maradt a másikkal együtt, kéri a presta hibaüzenetben, hogy töröljem, de mint átlagos vásárló fogalmam sincs melyiket. :(

 

Tehát a fő probléma, hogy mivel a készleten nem lévő termékeket nem engedem megrendelni, ezért nem engedi leadni a rendelést, de nem is mondja meg mivel van a baj. 

 

http://ruhacuka.hu az oldal

 

Van valakinek ötlete?

 

Nekem már az is elég lenne, ha valahogy érthetően megjelölné a presta mivel van a baja (mi az aminek a készlete 0).

 

Köszönöm!

 

Enikő

Link to comment
Share on other sites

Meg kellene keresned valahogy, hogy hol fut hibaüzenetre az adott controller. Ez ugye feltételezem meghív egy template-et. A controllerben a template részére át kellene adni a hibát okozó terméket, a template.ben meg ezt az infot kiírni szépen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1.6-os verzióban a kosárösszefoglalóban jelzi az elérhetőséget minden terméknél.

Egy {$product.quantity_available} nevű változót használ a tpl-ben ehhez.

 

Úgy látom ez a változó elérhető az 1.5-ben is, tehát megvalósítható a dolog. Ha ez nulla, akkor pl. írjon ki egy piros felkiáltójelet

{if $product.quantity_available<1}piros !{/if} :)

/shopping-cart-product-line.tpl/

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...