Jump to content

Problema afisare categorie noua


Recommended Posts

Salut

 

Am instalat Presta 1.6.0.9 si am creat si categoriile. Problema este ca in BO la Categorii imi apar toate categoriile si sunt active, dar cand doresc sa adaug un produs in doua dintre categoriile definite, acestea nu apar.

Mai mult, nici in footer, unde apare coloana categorii, nu sunt listate decat doua dintre ele (primele doua)

Am dat golire cache, recompilare fortata, etc, dar nu apar.

Mai mult, am creat si cateva produse direct in categoria Home, iar la ultimele create am avut probleme, in sensul ca nu apar.

 

Multumesc mult de ajutor

Link to comment
Share on other sites

Ai problema asta la toate categoriile?

Este o instalare noua?

E o instalare nou, dar am problema doar la ultimele doua categorii create.

Siteul este www.importatorscaune.ro. Daca faci hover cu mouse-ul peste Home, imi apar toate cele 4 categorii create.

In schimb in footer nu imi apar decat Scaune bar si Scaune birou.

Orice produs adaug, nu-l pot asocia decat cu aceste doua categorii, nu si cu Scaune relaxare sau scaune masaj.

vezi daca categoriile sunt in home sau root

Ambele categorii care nu apar sunt in Home.

Link to comment
Share on other sites

O parte din problema am rezolvat-o. Era o greseala de setare in modulul Categorii din FO. Categoria radacina era setata categoria curenta, in loc de Home.

Acum imi arata cele 4 categorii in footer, dar la cele 2 categorii pe care nu le arata inainte imi da eroare.

 

Am mai adaugat un nou produs (scaunergonomic OFF 600), pe care l-am asociat la scaune birou, dar nu mi-l arata in aceasta categorie, ci numai in pagina principala (Home)

 

 

 

Ti-am trimis datele de conectare prin PM.

Am uitat sa scot cautarea din meniul orizontal. O scot eu ulterior...

Edited by Cris Cros (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...