Jump to content

Zakupy na jednej stronie "Błąd: wybierz kuriera"


Recommended Posts

Od kilkunastu dni męczę się z uruchomieniem zakupów.

Presta 1.6.0.9, szablon standardowy

 

Moduły:

Płatność przy odbiorze v0.7.3

Przelew na konto v1.0.2

Payments 2 Carriers Free v0.9.1 (powiązane z przewoźnikami)

 

 

Przewoźnicy (odpowiednio skonfigurowani):

Przesyłka kurierska (płatność przy odbiorze)

Przesyłka kurierska (przedpłata)

Poczta Polska (przedpłata)

Odbiór osobisty

 

Moduły > Płatność:

Ograniczenia waluty: zaznaczone "Przelew na konto<>Złoty" (reszta pozycji nie pozwala nic zaznaczyć)

Ograniczenia grupy: wszystko zaznaczone

Ograniczenia kraju: zaznaczone Polska dla płatności na konto i przy odbiorze

 

i... nic z tego. Jeśli włączę "zakupy na jednej stronie", to punkcie "3. Wybierz metodę płatności" wyskakuje błąd "Błąd: wybierz kuriera".

Jeśli załączę zamawianie na jednej stronie, to wszystko leci jak należy, aż do momentu przejęścia do podsumowania zakupów. Wówczas, niezależnie czy się wybrało przelew na konto, czy płatność za odbiorem, podsumowanie kwoty wyświetla się bez doliczonej wysyłki (w ostatnim kroku w tebelce się pokazała).

 

Przeczytałem już dziesiątki tematów i nic nie wskórałem :( Proszę o pomoc

 

Adres instalacji: http://online.riderparts.pl

Edited by ArturSw (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ship2pay już próbowałem - identyczny problem

 

 

Dodam jeszcze, że od razu po instalacji i skonfigurowaniu płatności oraz przewoźników, pojawił się problem z rejestracją, tj "id_kraju jest wymagane" (dwa lata temu przez to odpuściłem prestę). Problem rozwiązany tym sposobem http://www.prestashop.com/forums/topic/247572-rozwiazano-id-country-pole-niewymagane/?p=1236609 Rejestracja leci już bez problemu.

Edited by ArturSw (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

W poszukiwaniu błędów...

- odinstalowuję moduł "Płatność przy odbiorze"
- odinstalowuję moduł Przelew na konto"
- całkowicie usuwam "Payments 2 Carries"
- usuwam wszystkich przewoźników
- usuwam wszystkich zarejestrowanych użytkowników i wszystkie zamówienia (moduł "Delete Orders Free")

I wszystko od nowa:
1. Instaluję "Przelew na konto", wklepuję dane kontaktowe
2. Instaluję "Płatność przy odbiorze"
3. Moduły > Płatności
a.) Ograniczenia grupy - zaznaczone wszystkie grupy dla obu płatności
b.) Ograniczenia kraju - zaznaczenie pozostawiam jedynie na Polskę
4. Wysyłka > Przewoźnicy
a.) Dodaję "Kurier (przelew na konto)"
darmowa dostawa wyłączona, rozliczenie "Według ogólnej wagi.", zakres 0-30kg, zaznaczam "Europe" 11.38zł (kwoty netto)
Rozmiar, waga i dostępność dla grup: wymiary i wagę pozostawiam puste, zaznaczam wszystkie grupy
b.) Dodaję "Kurier (płatne przy odbiorze)"
wszystko jak w pkt.a poza ceną

TEST 1
Zakładam testowego użytkownika, wrzucam jeden produkt do koszyka, przechodzę do realizacji zamówienia i... wszystko jest ok.
Zauważam jednak, że "Płatność przy odbiorze" wyświetla złą kwotę. Wycofuję się, w przewoźnikach zaznaczam, że ma być z VAT 23%, zapisuję... Ponownie wysjakuje "Błąd: wybierz kuriera"
Usunięcie zamówienia i wrzucenie od nowa nie pomaga, a w koszyku cały czas wyświetlana jest informacja "Darmowa wysyłka" - ta jednak jest całkowicie wyłączona. Dopiero wylogowanie i ponowne zalogowanie przywraca pierwotny stan.
Puszczam zamówienie jeszcze raz, wszystko przechodzi jak należy.

Dodaję i konfiguruję moduł "Payments 2 Carries"

TEST 2
Wrzucam produkt do koszyka
Razem produkty: (brutto) 199,00 zł
Dostawa: (brutto) 14,00 zł
Podatek 39,83 zł
Razem (brutto) 213,00 zł

czyli na razie wszystko ok ("Płatność przelewem" za 14zł to podstawowa forma przesyłki).
Idę do realizacji zamówienia, podsumowanie jest ok (213zł), wyświetla się tylko "Zapłać przelewem" (Payments2Carries działa), klikam na tą metodę płatności, poszło i wszystko dobrze.

TEST 3 - zamiana formy wysyłki
Wrzucam produkt do koszyka, ten sam co w TEST 2
Razem produkty: (brutto) 199,00 zł
Dostawa: (brutto) 14,00 zł
Podatek 39,83 zł
Razem (brutto) 213,00 zł

przechodzę do realizacji zamówienia, wybieram "Kurier (płatne przy odbiorze)" kwota podsumowania zmienia się na
Razem produkty: (brutto) 199,00 zł
Dostawa: (brutto) 19,00zł
Razem (brutto) 218,00zł

punkt 3 zmienia się na "zapłać przy odbiorze" (Payments2Carries działa), przechodzę dalej...
i lipa w koszyku wyświetla się "Darmowa wysyłka!", a w podsumowaniu "Łączna kwota zamówienia to 199,00 zł (brutto) ", czyli nie dolicza kwoty przesyłki.
Cofam na "wybierz inne metody płatności" i od tej pory widzę już cały czas "Błąd: wybierz kuriera", a wybór metody dostaw w pkt nic nie zmienia.
Ponowne usunięcie i wbicie produktu do koszyka też nic nie zmienia - cały czas już nawet przy dodaniu produktu wyrzuca "Dostawa: (brutto) Darmowa wysyłka!"

Wywalam "Payments 2 Carries", testuję zmianę przewoźnika z domyślnego na np "Płatność przy odbiorze" i ten sam temat - w podsumowaniu wyświetla się kwota produktu bez doliczonej przesyłki, a przy cofnięciu, czy wbiciu kolejnego produktu do koszyka ponownie "Dostawa: (brutto) Darmowa wysyłka!" i "Błąd: wybierz kuriera"
Wychodzi na to, że moduł "Payments 2 Carries"  nie jest winny. Wszystko zaczyna się sypać w momencie zmiany domyślnej metody dostaw na jakąkolwiek inną. Wówczas aż do momentu wylogowania i ponownego zalogowania niema szans na realizację zamówienia.

 

Jakieś pomysły co z tym zrobić? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

z tego co tu widzialem to modul delete orders rozwalal czasami cos w tabelach presty - musisz poczytac

nie rozumiem po co ludzie go uzywaja... przeciez usuniecie zamowien w praktyce nic nie daje

...usunalbym przewoznikow i sprawdzil tabele dotyczaca przewoznikow - chyba tam siedzi bla

dodatkowo sprawdzilbym ustawienie darmowej przesylki czy nie jest zle ustawiona

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ponieważ do niczego nie doszedłem, próbuję od nowa.

A więc:
1. Instalacja PS 1.6.0.9
Wszystko przebiega bez problemów, po instalacji usuwam katalog /install, sklep działa (w sensie wyświetla się z przykładowymi danymi), tryb przetwarzania zamówienia standardowy w 5 krokach, generalnie na razie nic więcej nie konfiguruję.

2. Testuję sprzedaż.
Aby to zrobić muszę zarejestrować użytkownika. W tym, momencie pierwszy problem podczas dodawania adresu, czyli

Jest 1 błąd: id_country jest wymagane.

Problem znany, rozwiązany np. w tym wątku: http://www.prestashop.com/forums/topic/247572-rozwiazano-id-country-pole-niewymagane/ co z lekkimi zmianami oznacza modyfikację pliku themes/default-bootstrap/address.tpl z kodu:

            {if $field_name eq 'Country:name' || $field_name eq 'country'}
                <div class="required form-group">
                    <label for="id_country">{l s='Country'} <sup>*</sup></label>
                    <select id="id_country" class="form-control" name="id_country">{$countries_list}</select>
                </div>
            {/if}

na kod:

{*            {if $field_name eq 'Country:name' || $field_name eq 'country'}
                <div class="required form-group">
                    <label for="id_country">{l s='Country'} <sup>*</sup></label>
                    <select id="id_country" class="form-control" name="id_country">{$countries_list}</select>
                </div>
            {/if} *}
<input type="hidden" id="id_country" name="id_country" value="14" />

i po sprawie - adres dodany.

Wracam jako zalogowany na stronę główną, dodaję do koszyka pierwszy z brzegu produkt, wybieram przesyłkę inną niż domyślna, a akurat jest darmowa, co po zmianie daje przesyłkę płatną, w podsumowaniu ładnie wyświetla tabelkę produkty + wysyłka = suma, daję dalej np "PŁATNOŚĆ PRZELEWEM" i.. nici z tego.  <_<  Podsumowanie ostateczne wyświetla się BEZ dodanej kwoty przesyłki. Czyli jeśli produkt kosztował 10zł, przesyłka 2zł, to ostateczna kwota przed ostatecznym potwierdzeniem zamówienia opiewa na 10zł :angry:

 

Jeśli przełączę na tryb zamówienia na jednej stronie mam powrót do tematu tego wątku, czyli

Błąd: wybierz kuriera

 

 

O czym zapomniałem? Co trzeba ustawić/przestawić? W poprzedniej instalacji (aktualizowanej po drodze z 1.6.0.8 na 1.6.0.9) przegrzebałem już chyba wszystko na wszystkie sposoby, instalowałem kilkanaście różnych modułów i lipa - być może właśnie z powodu ich instalacji, aktualizacji i reinstalacji. Ale teraz jest nówka sztuka instalacja i również lipa :angry: Co z tym zrobić? :unsure:

Edited by ArturSw (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Przez chwilę chodziło mi to po głowie. Superhost mam do 15.11, ale przeniesienie całego mojego (i nie tylko) bajzlu na inny serwer to będzie istna rzeźnia, więc wolałbym tego uniknąć. Superhost mimo wszystko jest dość elastyczny i jak trzeba coś dodać/dołączyć, to jak na razie zawsze szli na rękę. Spróbuję zainstalować prestę lokalnie z WAMPem na win7.

Link to comment
Share on other sites

Puściłem instalację lokalnie na laptopie, nic nie modyfikując w plikach i:

1. Nie wyskoczyło "Jest 1 błąd: id_country jest wymagane."

2. Po wyborze innej niż domyślny rodzaj przesyłki w podsumowaniu pojawiła się prawidłowa kwota.

3. Po przełączeniu "Zamówienia na jednej stronie" nie wyskoczyło Błąd: wybierz kuriera

Jedynym słowem mówiąc "DZIAŁA" :blink:  Więc serwer, czy raczej jego konfiguracja, to dobry trop. Sprawdzamy:

- lokalnie mam PHP 5.3.13

- na superhost w standardzie PHP 5.2.9

No to przełączam go na 5.4, bo na 5.3 się nie da (wpis AddHandler application/x-httpd-php54 .php w .htaccess), testuję... DZIAŁA!  :lol:  :lol:  :lol:

 

Hatak, dzięki za podpowiedź. Szukałem wszędzie, ale nie tutaj :rolleyes:

Edited by ArturSw (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...