Jump to content

Integrare 2parale.ro


MihaiAlex

Recommended Posts

Urmeaza sa implementez un script de la 2parale in site dar m-am blocat la aceste 3 variabile sa zic asa:

 

În cadrul său vor trebui modificați 3 parametri pentru campania voastra de Sales.
+ Înlocuiți ADD_SALE_VALUE cu valoarea totală a vânzării (fără TVA - împărțind valoarea coșului de cumpărături la 1,24; fără taxe de transport, cu discounturi aplicate) (separatorul zecimal trebuie să fie punctul)
+ Înlocuiți ADD_TRANSACTION_ID cu un id unic care să identifice tranzacția.
+ Înlocuiți ADD_DESCRIPTION cu un mesaj informativ despre tranzactie (eg. nume_produsXcantintate) (Important: trebuie să fie URL Encoded)

 

Din ce am citit trebuie implementate in "Thank you".Dar care este ideea cu aceste 3 ADD.

A mai implementat cineva acest gen de script?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Salut Mihai ,

 poate ma poti ajuta si pe mine. am integrat codul , dar ,  in cazul utilizarii un voucher comisionul este calculat din valoarea reala a produsului nu din valoarea dupa discount. Iar celor de la 2 performant nu le place asta.

$order = new Order($this->id_order); 
        $cart = new Cart($order->id_cart); 
        $description=""; 
        foreach ($cart->getProducts() AS $k=>$v) { 
            $description.=$v['name']."X".$v['quantity']; 
        } 
        
        $description=urlencode($description); 
        $this->context->smarty->assign(array( 'total_to_pay'=>$order->getOrdersTotalPaid(), 'total_products'=>$order->total_products, 'description'=>$description ));

daca folosesc total_to _pay , imi ia procent din valoarea finala a facturii , deci cu tot cu discount dar si cu tranport , deci nu e bine

daca folosesc in template Total_products , imi ia procent din valoarea produsului deci fara transport , dar nu tine cont de reducerea facuta cu voucherul

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...