Jump to content

Duplicita v názvech produktů a žádost o radu


jshop1

Recommended Posts

Dobrý den,

mohl by mi prosím někdo poradit ohledně SEO optimalizace? Mám 2 otázky:

1) Chci e-shop optimalizovat na první pozice při zadání klíčového slova "led grow". Titulek e-shopu mám LED GROW + další text, v H1 mám frázi LED Grow + další text, v Popisku je také toto slovo zahrhnuto a dále toto slovo umísťuji v textech se zpětným odkazem na můj web. Nedělám to však abnormálně, aby nedošlo k přespamování tímto klíčovým slovem.
Problém je v tom, že všechny produkty se jmenují LED GROW a liší se pouze ve výkonu (např. LED GROW 150W, LED GROW 300W) a to asi není z hlediska SEO v pořádku. Popisky ke každému produktu jsou rozdílné, nejedná se tedy o duplicitu, ale co ty názvy (title) LED GROW? Neublíží mi to z hlediska SEO z důvodu duplicity a přemíry klíčového slova? Nechci se zbavovat názvů produktů LED GROW, jelikož porovnávače jako Heureka, Zboží.cz to vyhledají právě díky názvu tohoto titulku.
Napadla mě také varianta, že bych pomocí robots.txt vyřadil z indexace všechny produkty LED GROW a ponechal pouze 1 produkt. Nebude tedy duplicitní.

2) Je z hlediska SEO špatně to, že charakteristika produktů na e-shopu začíná u všech Obsah balení: XXX YYY. U mnoho produktů je obsah balení stejný. Je tedy lepší ke každému produktu tento popis udělat jedinečný? Ptám se, jelikož celá změna by zabrala opravdu hodně hodin, tak zda se to vyplatí, nebo zda duplicita u 1 odstavce není problém.

Děkuji za pomoc a jakoukoliv radu.

Edited by jshop1 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...