Jump to content

Prestashop (Localhosta Kurmak)

loti

Recommended Posts

Ben Böyle Küçün Bir Açıklama Bulmakta Çok zorlandım Ve Aynı Zorluğu Aylaşmak İstiyorum

Öncelikle Appserv v.2.5.9. u indiriyoruz (En Yeni Sürümleri Hata Vermekte).
Özellikleri:
apache web server version 2.2.4
php script language version 5.2.3
msql database version 5.0.45
phpmyadmin database manager version 2.10.2

Kurulum : indirdiğiniz Setup a çift tıklayıp yönergeleri izleyiniz.
Kurulumda Verdiğiniz şifreleri Onutmayınız.

/Anlatım

1 )Db Oluşturma: Öncelikle Mağzamız için db oluşturuyoruz http://localhost/phpmyadmin adresine gidiyoruz Kulanıcı Adı Root (Genelde) Şifre Kurulumda Belirlediğimiz Şifre ile Giriş Yapıyoruz Yeni Veritabanı Oluştur Bölümüne db mize vericeğimiz isimi giriyoruz. oluşturdiyoruz ve veritabanımızsorunsuz birşekilde oluşuyor
2 )Dosyaları Aktarma: Prestashop un Dosyalarını (programı c:/ ye kurduysanız) c:/appserv/www dizinine klasör açıp atıyoruz.
3 )Sanal Mazğzamızı Kurma: http://localhost/dizin (dosyaları atığımız klasör) Kuruluma Başlıyoruz İlk Adımda Kurulum dili seçiyoruz daha sonra ileri diyoruz chmod ayarlarının gerekmediğini görüceksiniz ileri diyoruz ve db ayarları kısmına geliyoruz:
db mize verdiğimiz adı giriyoruz
kulanıcı adı root
şifre kurulumda belirlediğimiz şifreyi giriyoruz
İleri diyerek devam ediyoruz mağza ismi, şifre ve iletişim bilgilerini girdikten sonra ileri tuşunu tıklıyoruz.Mağzamız sayfadaki liklerden istersenizde http://localhost/dizin den mağzamıza griş yapıyoruz
Admin paneline girebilmek için Bildiğiniz Gibi İnistall Klasörünü Siliyoruz Ve Admin Klasörünün Adını Değiştiriyoruz Admin Girişimiz Aktif olur ve Kulanıma Hazır.

Kaynak Belirtilerek Alıntı Yapılması Serbestir (Yazı Tamamen Şahsıma Aittir. Bi Yanlışımız Olduysa Affola )
Emeğe saygı

Soru ve Sorunlarınızı Burdan Yönelte Bilrisiniz

• Like 1

• 3 weeks later...

PHP settings (modify via your PHP admin software):
PHP 5.0 or later is installed
Allowed to upload files
Allowed to create new files and folders
GD Library is installed
MySQL support is on

GD library hatası alıyorum local e kurarken... appserv-win32-2.5.9 kurdum. nasıl çözeriz bunu?

localde verıtabanını oluştururken şifre kullanıcı adı verılmıyor prestashop ıse onu ıstıyor ve kurulumu yapmıyor localde veritabanına kullanıcı şifreyı nasıl verecez

kardeş şifre istediği yeri boş bırak kullanıcı adınada root yaz kabul eder ama illaki kullanıcı adı parola oluşturmak istiyorsan bilgin olsun soyleyim phpmyadmin ana sayfasından yetkilere giriyorsun yeni kullanici ekle diyosun formu doldurup oluşturduğunda aretık o kullanıcı adındanda işlem yapabilirsin tabi yetki vermeyi unutma;) gene yapamassan pm at ;)

çok sağol admine giremiyordum isim degisecekmiş :)
iyki yazmışsın amabence resimli anlatım olsa biz yeniler için bikac sey için modul felan ekleme için çok iyi olacak.

yakinda türkçe sistem kurulumunu ayarlıcam o zaman onuda atarım ;)

• 2 years later...
  • 8 months later...

veri tabanı testi olumlu diyor ( Database is connected ) ama ilerle dediğimde ;

( A Prestashop database already exists, please drop it or change the prefix. ) diyor. yani zaten veri tabanı yüklü vs vs..

daha önce kurmuştum unutmuşum , atladığım yer neresi ?

localde kuruyorum bunu.veritabanı oluşturdum sadece şifre filan vermiyoruz zaten.

neden zaten vb var diyor bu.