Jump to content

Ukrycie ceny i przycisku do koszyka dla kilku produktòw


Recommended Posts

Z racji, że jestem tu nowy na wstępie się przywitam, a więc witajcie. Jak można zrobić ceny niewidoczne dla osób zalogowanych i zwykłych klientów? Chodzi o to, że w panelu admina stworzone mam 3 grupy: gość, klient zwykły i klient uprzywilejowany. Chciałbym aby ceny i możliwość zakupu produktów z jednej kategorii była możliwa tylko dla klientów którzy bedą w grupie klientów uprzywilejowanych. Czy jest jakaś możliwość związana z szybkim ukryciem ceny i przycisku do koszyka z produkt.tpl i produkt-list.tpl dla tych kilku produktòw? Szperałem nieco po forum i znalazłem ten temat: http://www.prestashop.com/forums/topic/268021-cena-dostepna-po-zalogowaniu/

Na podstawie tego tematu wymyśliłem prosty i szybki sposób jednak nie do końca wiem jak go zrealizować. Tzn w grupach gość i klient zwykły ustawilbym rabat 100% na kategorie produktów, w której są produkty, których ceny maja być niewidoczne. Następnie w plikach produkt.tpl i produkt-list.tpl dał kod, który jak zobaczy ze cena = 0 to wyświetli treść "produkt dostępny tylko dla klientów uprzywilejowanych" i ukryje przycisk do koszyka. Problem w tym, ze nie wiem jak skomponować ten kod i gdzie tego umieścić.

Pomożecie mi to rozwiązać? Tym wymyślonym albo innym sposobem?

Link to comment
Share on other sites

Tak jak już to Panu pisałem (wtedy na innym był Pan nicku) presta nie posiada zmiennych odnoszących się do ID grupy więc bez większej przebudowy sklepu się nie obejdzie. Obecnie presta rozpoznaje tylko klient zalogowany/niezalogowany bez różnicy do jakiej grupy należy, więc dla tej grupy nie da się wyświetlić czegoś czego nie będzie mogła widzieć inna grupa, chyba że całą kategorię.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...