Jump to content

Usuwanie dużej ilości rekordów z tabeli PS_PAGENOTFOUND


IgorDev

Recommended Posts

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w mysql, (albo i prestashop ?)

 

 

"Zahaczyłem" o sklep na PS 1.5.4 , który w swojej bazie danych ma tabele ps_pagenotfound która ma 234902 rekordy i zajmuje prawie 50 mb.
 
Problem w tym, że jest to mały sklepik który po prostu długo funkcjonuje i ma sporo odwiedzających. 
 
Jak mogę usunąć z bazy danych (obojętne czy z BO  czy phpmyadmin ) przynajmniej te 150 tysięcy które i tak są nie potrzebne, a tylko miejsce zajmują.. (chce zostawić te najświeższe ze względu na analizę późniejszą). 

Jeśli da się to zrobić z BO jakimś modułem albo komendą bardzo bym prosił o jakieś info. 

Jeśli trzeba by zalogować na phpmyadmin to chciałbym wiedzieć jak usunąć te 100 tysięcy za jednym zamachem... 


Ma ktoś pomysł ? 
Link to comment
Share on other sites

To znaczy 3 razy zastanów się co kasujesz i gdzie :-)

Nie wiadomo jak obliczyć te 150k rekordów. Proponuję przyjąć że kasujesz starsze niż jakaś data np. starsze niż 30.06.

Wtedy na phpMyAdminie piszesz tak będąc na właściwej bazie:

-- Liczymy ile było przed
SELECT COUNT(*) AS ile_przed FROM ps_pagenotfound;
-- Kasujemy starsze niż
DELETE FROM ps_pagenotfound WHERE date_add < '2014-06-30';
-- Liczymy ile jest po
SELECT COUNT(*) AS ile_po FROM ps_pagenotfound;
Edited by Włochaty (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dane w tej tabeli tworzy moduł "Strony nie znalezione" (statystyki).

Jeśli chcesz je usunąć wejdź w statystyki i w zakładkę "nie znaleziono strony /tłumaczenie zależy od sklepu/ - na dole będzie opcja do  usunięcia tych rekordów.

Jeśli przez Phpmyadmin: zaznacz tabelę "ps_pagenotfound"  i na dole " Z zaznaczonymi opróżnij"  ;) - wyczyści całość.

Jeśli w przyszłości nie chcesz gromadzić tych danych (w/g mnie nie są do niczego potrzebne) - wyłącz ten moduł...

Edited by PMaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...