Jump to content

Filitrede herhangi bir özellik seçince yükleniyor diyor ve kalıyor!

istemsiz

Recommended Posts

Merhabalar ;

Filtre menüsünde bir özellik seçince o özellikteki ürünleri listeleyeceğine yukarıda yükleniyor yazısı dönüp dönüp bekliyor hiçbir işlem olmuyor , 3 günce önce dikkat ettim  sunucumu değiştirmişler acaba ondan dolayı bir sıkıntı olurmu yoksa başka bir sıkıntımı oldu acaba sevgili üstadlar.

Hata gösterim modunu açıyorum fakat herhangi bir kod ekrana gelmiyor , yani gene sağ taraftaki filtre menüsünden bir özellik seçince yukarıda yüklüyor yazısı dönüp dönüp duruyor o özellikteki ürünleri listelemiyor.

Yani çalışan şeye ne oldu anlamadım gitti eğer bu sunucumu değiştirdiklerinden dolayı olmuş ise bunlara yapacağımı bilirim ben , bu kadar sıkıntı yaşatıyorlar adama böyle şey olmaz olsun . Ama sorun başka ise yardımlarınızı bekliyorum , 200 adet ürün girdim inanın şuan tansiyonum çıktı ......kolay gelsin , iyi çalışmalar.

Saygılarımla....

post-828159-0-88283100-1411587728_thumb.jpg

Aşağıdaki işlemleri doğru şekilde yaptıysanız, hosting firmanız la görüşmeniz gerekir...

--------------------------------------------------------------------------------

Blocklayered ürün fitre modülünü herkes bilir, bilmeyenler için kısaca anlatayım, ziyaretçilerin kategori sayfasında kendi aradıkları kriterdeki ürünleri kolayca bulmalarını sağlamaktadır, bu modülün bazı özellikleri vardır, eklenen her ürün için modül içresinde bir indexleme işlemi yapılması gerekmektedir, bu işlem yapılmaz veya unutulur ise filtre işlemi sırasında ürün kategori sayfasında çıkmayacaktır, aşağıda göstereceğimiz işlem ile blocklayered modülünün indexleme işlemini zamanlayıcıya bağlayacapız ve günde bir kere otomatik olarak index işlemini yapacağız, biz bu işlemi günde bir kere olarak gösteriyoruz isteyen arkadaşlar bu zaman aralığını kısaltıp veya yükselte bilirler...

xml olarak sitesine ürün çeken arkadaşlara xml güncellemelerinden hemen sonrasına indexleme zamanını kurarlar ise daha faydalı olacağını hatırlatmak isterim....

di-79MZ.png

di-A2NM.png

di-CI2A.png

di-RO6Y.png

di-73YA.png

Cpanelde yapılacak işlemler
( yukarıda gösünen altı çizili 3 linkide zamanlayıcıya bağlamanız gerekmektedir..)

di-2L4X.png

di-1L9G.png

Şahin bey merhaba ,

Ayarlar zaten gösterildiği gibi duruyordu ve tekrar gözden geçirdim , hosting firmasına bu saatten sonra ne diyeyim , rica etsem bana bir yol gösterin lütfen hosting firması bu konuda ne yapabilir ? Teşekkür ederim....

Saygılarımla....

Yukarıdaki soruma ek olarak sabah sabah gözlemlediğim bir kaç noktayı size aktarmak istiyorum ;

Navigasyon modülünü kaldırdım tekrar kurdum "etkin değil , aktif" ayarlarından. Daha sonra varsayılan ayarları uygula dedim . Tekrar içine girip bir tema oluşturdum filtreleri seçtim , kategorileri seçim. Şuan baktığımda Şahin bey sevgili dostlar forum sakinleri navigasyon blogu artık hiç görüntülenmiyor , sol sütunda çıkmıyor artık.  :wacko:  :(

İşin üzücü tarafı çalışıyordu durup dururken gitti modül (en azından ben kurcalamadım hiçbir şeyi)...  , sevgili dostlar  aylarınızı veriyorsunuz bu tip bilgiyi mantığı aşan hatalar çıkınca üzülüyor insan , herkese prestashop'u tavsiye edecek durumdayken bir anda o kadar bunalıyorsunuz ki , ne söyleyeceğimi bilemiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.....

Saygılarımla

Son düzenleme :

Navigasyon modülü ayarlarına girince aşağıdaki ekte eklediğim resimdeki gibi indekslemelere tıklayınca başarısız hatası alıyorum belki sorunun çözümüne yardımcı olur diye ekledim....

post-828159-0-54167700-1411624861_thumb.jpg

Edited by istemsiz (see edit history)

İşlerim yoğun ilgilenemedim yazma izinleri diğer klasörler ile aynı olacak herhalde bunun haricinde hosting firmalarının geri dönüşleri sizde taktir edersiniz ki yazılıma karışmayan dönüşler oluyor genellikle buda bana zaman kaybı yaratıyor hayırlısı bakalım daha sorunu çözmüş değilim . İyi çalışmalar .....

Kolay gelsin