Jump to content

Problém s kategóriami


junior3

Recommended Posts

Potreboval by som kúsok pomôcť. Nakoľko s týmto e-shopom pracujem druhý deň, vznikol menší problém. Nejakým "zázrakom" pri nastavovaní, konfigurácii mi z hlavnej stránky zmizol blok "Kategórie". V moduloch je nainštalovaný a mal by sa zobrazovať na ľavej strane - tak je to nastavené. Bohužiaľ, nie je tam. Keď si otvorím mapu stránky a následne kliknem na kategóriu, vyhodí mi že nemám oprávnenie na sledovanie tejto kategórie. Tak isto sa mi to stalo aj s produktami. Do košíka som ich vložil bez problémov, no prezerať produkt nešlo. Preto vás prosím o pomoc čo s tým... :)

adresa webu je ... http://remix.freesh.sk/

Ďakujem

Link to comment
Share on other sites

Bohužiaľ nepomohlo. :( Založil som novú skupinu užívateľov, skontroloval som prístupy skupín do kategórií produktov a stále nič... Akurát ked sa prihlásim ako zákazník, na hlavnej stránke ukáže blok s kategóriami, ale nič tam nie je. Keď nie som prihlásený, tak nikde nič. :(

Link to comment
Share on other sites

Povedal by som, ze default skupina musi mat ID = 1, pozri v databaze v tabulke ps_group. Ak nema ta nova skupina id = 1, zmen to...

Pozrel som do DB a je to naozaj tak...
Kedze ps_group ma autoincrement, tak vymazanim default skupiny nemas ani jednu skupinu s id = 1 a ani nebudes mat, kym to neurobis rucne v DB. Pozor, budes musiet pozriet aj na tabulku ps_group_lang...

Link to comment
Share on other sites

Taaakže, ps_group aj ps_group_lang som skontroloval, upravil tak ako si napísal. ID som zmenil na 1. Začalo to pekne fungovať, blok sa zobrazuje v ľavej časti tak ako potrebujem, ale jeho obsah je prázdny. Povolenia na prezeranie kategórií napríklad cez "Mapu" fungujú bez problémov. Takže všetko ide, len nevypíše zoznam kategóríí v bloku.

Link to comment
Share on other sites

Priateľské odkazy sú vypnuté. Ja normálne rozmýšľam že to preinštalujem celé, aj ked už to mám nakonfigurované podľa seba, celý e-shop, len dúfam, že nebudú už žiadne problémy. Alebo ešte mám počkať na nejaký nápad ako to vyriešiť?

Link to comment
Share on other sites

Preinstaluj. Druhykrat konfigurovat ide rychlejsie, ako prvykrat. Ak budu problemy, hladaj na fore... viem, ze bol aj problem s modulom blocksearch, resp. s jeho umiestnenim. Hladaj v mojich postoch, niekto mi na to odpovedal-mal som podobny problem ako ty.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...