Jump to content

Chyby při odesílání emailů! [vyřešeno]


mklapal

Recommended Posts

Ahoj,

včera jsem zprovoznil svůj prestashop a potřebuju vyřešit tyto 2 věci:

1. v BO (administraci) na kartě objednávky - detail objednávky chci odeslat zprávu zákazníkovi, napíšu zprávu, dám odeslat a vyskočí chyba:

došlo k chybě při odeslání e-mailu zákazníkovi (česky)
an error occurred while sending e-mail to the customer (anglicky)

zpráva se uloží, zákazník ji vidí, v administraci také, ale email se neodešle

v /mails/cz/ mám obě temlate pro vytvoření mailu
- order_customer_comment.txt i .html
- order_merchant_comment.txt i .html

2. při odeslání kontaktního formuláře /contact-form.php vyskočí hláška:

došlo k chybě při odeslání zprávy


všechny ostatní emaily fungují (registrace, stavy objednávky, objednávka, číslo balíku atd.) nejsou pouze tyto 2

díky za radu


UPDATE:

problém byl v řetězci který slouží jako předmět emailu ($title v té fci která posílá email - Mail::Send(...);), je potřeba si do mails/cz/lang.php přidat nový řetězec který přeloží původní anglický název. Navíc mi tam blbo kódování (nějaký převod na entity a zpět), nyní to mám bez háčků a čárek (pouze předmět, email je s diakritikou) ale funguje to.

Stejný problém s předmětem zprávy byl v tom contact-form.php

Díky za rady :)

Link to comment
Share on other sites

Překontroluj si,
v jakém primárním jazyku máš Prestu. Jelikož můžeš mít nastaveno AJ a ostatní v CZ. Zboží v obchodě se dá ukládat i do jiných jazyků, to je třeba případ, kdy se mnohým nezobrazují TAGY! Nastavení komunikace shopu versus přeložené tabulky SQL scriptem jsem popisoval v jiném vlaknu diskuse!

Posléze se koukni na parametry stavů objednávek, resp. to, co se odesílá z e-shopu na e-mail zákazníka. Můžeš tam mít prohozené TEMPLATE, což by ale od instalace nemělo dělat problémy!

Link to comment
Share on other sites

Překontroluj si,
v jakém primárním jazyku máš Prestu. Jelikož můžeš mít nastaveno AJ a ostatní v CZ. Zboží v obchodě se dá ukládat i do jiných jazyků, to je třeba případ, kdy se mnohým nezobrazují TAGY! Nastavení komunikace shopu versus přeložené tabulky SQL scriptem jsem popisoval v jiném vlaknu diskuse!

Posléze se koukni na parametry stavů objednávek, resp. to, co se odesílá z e-shopu na e-mail zákazníka. Můžeš tam mít prohozené TEMPLATE, což by ale od instalace nemělo dělat problémy!


Jazyk mám nastavený dobře, template taky. Tady jde spíš o to proč se všechny maily odesílají (registrace, stavy objednávek, ...) ale když chci odeslat zprávu zákazníkovi (v detailech objednávky vlevo dole - nová zpráva), tak ta jediná se nepošle

Nevíte čím by to mohlo být? má někdo podobný problém?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
Zdravíčko,
já bych z vlastní zkušenosti doporučila tuto firmičku (http://www.smartemailing.cz/), která se stará o email marketing pro náš server. Jsme s nimi naprosto spokojeni a odvádí velice kvalitní práci. Vložené prostředky se nám opravdu vracejí a mohu tedy pouze doporučit.


... řešený problém se email marketingu vůbec netýká.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Zdravíčko,
já bych z vlastní zkušenosti doporučila tuto firmičku (http://www.smartemailing.cz/), která se stará o email marketing pro náš server. Jsme s nimi naprosto spokojeni a odvádí velice kvalitní práci. Vložené prostředky se nám opravdu vracejí a mohu tedy pouze doporučit.


SmartEmailing? Jo aha, to je ta firma, co si do referencí dávala vymyšlené klienty, už si vzpomínám.
A když už si děláte takovou spamovou reklamu, tak alespoň trošku inteligentně.

A k tématu: V e-mailech mi zlobí diakritika. A to
1) v předmětu, ale jen v některých e-mailech
2) ve jméně příjemce

Přitom mails/cs/lang.php je v UTF, jednotlivé šablony pro e-maily jsou také v UTF... Nedaří se mi přijít na to, v čem by mohl být problém.
1) přinejhořším vyřeším tam, že předměty e-mailů dám bez diakritiky
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...